Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце

Здравейте!
Бих желала да споделя и своя проблем. Имам упорита и разрастваща се екзема от 3 месеца. Ходила съм при 5ма дерматолози и всеки ми дава да се мажа и да пия различни неща. Проблема е, че...всички лекарства съдържат или антихистамини или кортикостероиди  Crying or Very sad
От както съм започнала лечение ми се събират повече от месец да пия антихистамини, да се мажа с различни кортикостероиди, а сега ми назначават ново лечение само на кортикостероиди - за пиене (за първи път ми ги предписват за пиене) и за мазане  Sad
Бременна съм в седми месец, лекарите се притесняват от вида на екземата и още повече от факта, че си я влача от 3 месеца. Казват, че трябва да съм стерилна като започне раждането, затова трябва да се излекувам! Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил? И няма ли някаква минимална доза кортикостероиди, която може да се приема и да не вреди на бебчо? Ще се радвам ако ми отговорите!
Цитирай
  Баба ми препоръчва  за екземи една билка  кукувича прежда .  прави се отвара от нея и се нанася върху екземата.можеш да използваш наред с другите неща
Цитирай

Има едно кремче с прополис и алое и на мен много ми помогна за една екзема, а е и напълно безвредно. Все пак всичко което мажем по каожата навлиза в организма и не трявбва да прекаляваме с химията.
Цитирай

София

Моя опит с лечението на екземата ми /която имам от 20 години/ с кортикостероиди и антихистамини е следния: при 10-дневен курс със споменатите още след 3-тия ден някъде настъпва видимо подобрение. След 10-тия ден минавах на "поддържаща грижа" със някакъв продукт - овлажняващ - и горе-долу беше добре за около седмица-две, след което се връщаше стария вид на екземата. Това съм го правила 2-3 пъти и не виждам смисъл да го правя пак. Ако не е неудобно - къде се намира екземата? Не знам кое е по-опасно - да си с екзема при раждането или да се тъпчеш с кортикостероиди и антихистамини честно казано...  Thinking

Има едно кремче с прополис и алое и на мен много ми помогна за една екзема, а е и напълно безвредно. Все пак всичко което мажем по каожата навлиза в организма и не трявбва да прекаляваме с химията.
Добра идея!
Цитирай

София

Не съм убедена, че да пиеш стероиди през устата е добра идея. Такова лечение при бременни се дава при много тежки заболявания, когато не може да се прекрати и се следят изкъсо, особено преди раждането. А за екзема...не ми се струва уместно. Какво значи "чиста", екземите не са инфекция. По - добре поискай и други лекарски мнения. Успех Peace
« Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 12:08 от Im_im »
Цитирай

на баба си в джанките

Оф,аз съм с целогодишен алергичен ринит и сега,като съм бременна,спрях и стероидните капки за нос,и антихистамините.За кортикостероидите знам,че бременността е абсолютно противопоказание,но явно зависи от тежестта на случая и степента на локално приложение.
Желая на авторката успех в лечението Peace
Цитирай

Ако не е неудобно - къде се намира екземата? Не знам кое е по-опасно - да си с екзема при раждането или да се тъпчеш с кортикостероиди и антихистамини честно казано...  Thinking

Ами екземите са  вече на 3 места и различни - долу на единия крак (много голяма), на пръстите на краката (малко е, но е неприятно) и на пръстите на ръцете, както и на дланта на едната ръка. Тази най страшната на крака, отшумя почти  Praynig и много се надявам да не се появява никога!!! За нея лекаря ми предписа само кортикостероиди, както писах горе, но хапчетата не пих  Peace , само я мазах. За другата на ръцете - лекаря каза, че няма да стане без инжекции и трябва да родя, за да я излекувам.
На този епат мога да трая екземата по ръцете и ще изчакам да родя. Ако беше от Варна, щях да ти препоръчам лекаря, който ме оправи
Цитирай

Мисля да пробвам. Ако се сещаш за име на кремчето или на производител, ще съм ти благодарна ако кажеш Smile
Цитирай

Ох, какви кортикостероиди.. ooooh! Това са отживелици.

Аз си излекувах екзема преди няколко години с един крем Dermatop Salbe(без кортикостероиди), мисля, че беше на фирмата  Sanofi- Aventis Thinking  и в Германия се купуваше само с рецепта..
"Излекувах" е силно казано, защото когато става дума за контактна екзема, облекчението е само временно. В момента, в който се "срещнех" с причинителя на екземата, тя се появяваше отново.

Ако сега ми се случи, бих се лекувала нетрадиционно. Peace

« Последна редакция: нд, 29 юли 2007, 12:22 от ЧерешОвка »
Цитирай

София

Моя опит с лечението на екземата ми /която имам от 20 години/ с кортикостероиди и антихистамини е следния: при 10-дневен курс със споменатите още след 3-тия ден някъде настъпва видимо подобрение. След 10-тия ден минавах на "поддържаща грижа" със някакъв продукт - овлажняващ - и горе-долу беше добре за около седмица-две, след което се връщаше стария вид на екземата. Това съм го правила 2-3 пъти и не виждам смисъл да го правя пак. Ако не е неудобно - къде се намира екземата? Не знам кое е по-опасно - да си с екзема при раждането или да се тъпчеш с кортикостероиди и антихистамини честно казано...  Thinking

Добра идея!
Аз също го използвам за атопичния дерматит на дъщеря ми, също и след ухапване от насекоми.Много съм доволна.Мойто се казва Aloe Propolis Creme на Forever Living.
Цитирай

Аз също го използвам за атопичния дерматит на дъщеря ми, също и след ухапване от насекоми.Много съм доволна.Мойто се казва Aloe Propolis Creme на Forever Living.
[/quote]
И моето е същото, и след като оправих екземата го използвам за всякакви други кожни проблеми, че даже зимата го използвах като дневен крем.
Цитирай

Джиджа Sick Sick Sick кви кортикостероиди бе жена, в твойто състояние???

Моля те ако ми повярваш, че с хомеопатия \добър медик и същевременно класически хомеопат\ може да се излекуваш, пиши на лични. Аз лекувах бебо при кой ли не - дерматолози, алерголози..След мазане всичко се връщаше, докато не попаднах на хомеопата...Сега е значително по-добре ...спокоен е.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.