Защо бебо папка всеки ден разли4но?

  • 539
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте на вси4ки кърме6ти мами на които бебоците се хранят всеки ден разли4но. Ние попринцип се кърмим на 3 4аса и през деня вси4ко е по4ти ОК освен ако не издържи до 4аса и папка половин 4ас по рано, но това не е проблем. Първите два месеца (сега е на 5) пропуска6е едно от нощните хранения и спе6е при нас, след това запо4на да спи в нейното си легло и като се нахрани към 22.00 се буде6е 4ак сутрин към 5.00 или 6.00. За вмомента и бе6е удобно в нейното легло и спе6е по цяла нощ. От един месец пак отказа да спи в нейното си легло и отново е при нас, и нощем се буде6е  разли4но, а за капак от три дни се буди нощем на два 4аса и не защото е толкова гладна а колкото да си цокне малко. Направо ще полудея. Иди вкарай режим ако може6. Защо така променя режима си на хранене?

# 1
  • Мнения: 1 691
Променя си режима, защото е жив човек, защото е бебе и защото постоянно се развива и нуждите й се променят Simple Smile
Сигурно е много приятно детето ти да спи от 22:00 до 6:00 непробудно (на мен не ми се е случвало никога), но не може да е все така - или зъбки ще започнат да я мъчат, или много впечатления ще събере през деня и ще забрави да яде, пък през нощта ще гледа да навакса... Иди въвеждай после режим. Май повечето деца към 5-9 месеца започват да се будят през нощта по една или друга причина.
Не знам дали мога да ти помогна по някакъв начин, просто мога да те убедя, че не сте единствените.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 056
Тъй си е, това да не е робот, бебето е човек, нищо че е малък!
Ти всеки ден по едно и също време ли огладняваш и по едно и също време ли ти се доспива?
Подкрепям предния пост - може да са зъби, впечатления от деня или просто има нужда от гушкане с мама, нищо нередно.
А аз винаги съм се чудела защо всички искат да вкарат децата си в някакви режими? /направо ми се повдига от тая дума/
Долу режимите! 45 години стигат! newsm62

# 3
  • Мнения: 35
При тази промяна на храненията си мислех 4е ми намалява кърмата, но ве4е ме успокоихте 4е не само ние сме така. Мислех 4е не и достига и затова се буди така 4есто ама май си е период4е, защото от снощи се храни както преди _ пропуска едното хранене нощем. Другите майки си знаят в кои 4асове си хранят децата, а ние всеки ден разли4но _ според това кога се е събудила сутринта и си мислех 4е сме наопаки. Но в крайна сметка то си знае кога му се яде, ама сме си малко дун4овци и ако папка по на4есто незнам дали няма да са и в множко килцата. Не 4е искам да е елегантна ама от дебелко гу6ката ни се е подсекла. И аз съм против режимите ама нали казват както си го свикне6 така 6те бъде newsm78

# 4
  • Мнения: 8 242
Долу режимите! 45 години стигат! newsm62

 hahaha

Тони никога не е имал режим. Никога не съм се и опитвала да му правя такъв.


Другите майки си знаят в кои 4асове си хранят децата, а ние всеки ден разли4но ...

Или просто майките, които споменаваш, им е по-лесно да хранят под час, а не да се съобразяват с нуждите на бебето..

# 5
  • Мнения: 875
мила, не променя режима си на хранене, а просто няма такъв. напълно нормално е. ами моят като яде на час - час и половина през деня, когато е буден?!? аз самата не ям всеки ден по едно и също време, пък какво остава да го изисквам от детето ми. предлагай гърда, когато поиска и се радвай на хубавите ви мигове заедно!  Hug

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
А ти всеки ден ли ядеш едно и също като количство?
Аз например има дни, в които нищо не ми се яде, има нощи, в които обаче съм много жадна и ставам да пия вода, има и нощи, в които просто съм се уплашила от нещо и се събуждам за да се гушна при мъжа ми.
Бебето ти е жив човече с неговите желания и предпочитания. Не е някакво животинче, което да дресираш.
Адаптирай се ти към неговите нужди, а не се опитвай да адаптираш него към твоите.

# 7
  • Мнения: 264
Ние никога не сме имали режим, така е по-лесно иначе само се тормозех като гледах часовника. Само ориентировъчно знам кога трябва да яде.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: X
И аз огладнявам различно в различните дни.......и уж съм голям човек и мога уж да се контролирам,ама като огладнея ставам кисела,та не се трая/добре,че не е начесто/,а на малките душици едното хранене им е основна задача в живота....остава и от това да ги лишим,щото някой е решил,че трябва да се хранят под час......Още повече,че кърмата се усвоява по-бързо,както и че не можеш да и засечеш количеството като даваш директно/не през шише/......Така,че давай си на детето и не се притеснявай,ще дойде момент дето ще спре да те търси толкова начесто и ще ти е криво/мен трета нощ ме прескачат и се чуствам направо пренебрегната...а по-рано мрънках от безбройните му будения...абе,угодия-няма/

Общи условия

Активация на акаунт