streets of sofia

  • 2 835
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677

Може и да е пускано вече, но аз преди малко го открих.
Ще се въздържа от коментар.

http://spetrov.com/video/weird/streets-of-sofia

# 1
  • Мнения: 1 147
Пускано е. Аз пък няма да се въздържа от коментар.  Laughing
Две неща. Едното, катастрофи стават навсякъде по света. Американците, например,  по мое мнение са изключително лоши шофьори, и ситуации като сниманите са ежедневие. Второ, ако записваш основните кръстовища в някой от големите градове по света в продължение на месеци, със сигурност накрая ще имаш възможност да направиш 3 минутен клип с най-фрапиращите моменти.
И за да не съм голословна. До преди две години живеех в София, шофирах ежедневно, често на местата, които са снимани. Такива ситуации са изключение, а не ежедневие.
Поздрави.

# 2
  • Мнения: 6 167
И аз някак мисля, че клипчето е тъпо и тенденциозно.  Laughing
Ако сложа камера на някое кръгово тук ще събера интересни сценки.
Пресен случай от онази вечер, на кръговото до нас един не видял  баба, минаваща на пешеходната пътека, и освен, че я е подметнал е помел и един от онези стълбове, на които са закачени доста тебели.
Сутринта се чудих с каква ли скорост трябва да летиш, за да избиеш подобна конструкция.

# 3
  • Мнения: 2 427
Аз пък си мисля че за кратките престои в Бг съм се нагледала на толкова много овчи глави с книжки и коли че чак ми е призлявало.Такива шофёри бушмени,каквито има в Бг никъде по света няма.Арабите карат културно в сравнение с българина.Нямам думи да опиша възмущението си,не,по добре да кажа отвращението си от хора ,които карат точно като говеда.Преди месец баба ми е щяла да бъде блъсната от пишлемак на 25 с току що взета книжка,караш с 80 в населено място.С раздрънкана ръждясала жигула.Шумахер,Алонсо на махлата.Да не казвам колко хора познавам които карат без книжки.Никой нищо не им прави на тези гадове.Един точно такъв без книжка ни смаза котката,след свирепо даване на газ на задна.Форсира тъпанара,смаза животното и отпраши.На завоя до нас съм минавала с абсолютна предпазливост,изпълнена със страх,защото имаме едно съседче на 20 което кара по същият начин.В таксита като се кача и през цялото време съм на тръни,защото карат точно като говеда и те.Счупени,раздрънкани коли,които свистят със силата на Ферари.Коланите ги няма на задните седалки,дълбоко покрити нейде из багажниците.Веднъж-два пъти излязох с Теодор с такси и след това реших да не го водя със себе си и стоя през останалото време в къщи.Не желаех за глупости да му рискувам живота.
В София положението не е по-розово,слава богу,от там вече не минавам,предпочитам да пристигна във Варна,където нещата са 100 пъти по-приятни.В София рядко съм попадала на свестни таксиметрови шофёри.Повечето са абсолютни селяндури,които не само че карат бясно,ами и псуват през цялото време,сякаш съм длъжна да им търпя селската простотия като съм седнала в колата им и си плащам.Често цялото това изобилие от простотия е примесено и с воня на престояла поне седмица пот.Почти винаги се разправям за сметката и т.н.,т.н,т.н.....ето това е!
Може и да ви се вижда пресилено ,ма за съжаление не е.Съпруга ми е със същите гадни впечатления от хората зад волана.Няма да ви кажа каква злоба и отврат по магистралата като сме пътували за Шумен с наета чисто нова кола.Явно си мислят че сме няк'ви тузари с наетата кола и почват едни въртене на номера,едно надпреварване и пречене,абе нямам ду-ми!Не им стига пипето да се замислят че с тази скорост и тези врътки ще убият и нас и себе си.

# 4
  • Мнения: 1 299
За това клипче имаше цяла тема в Клюкарника... Миналата година го даваха по бТВ новините. както казва един приятел - Старооо.
Внимавайте като шофирате или пресичате където и да сте!!!

# 5
  • Мнения: 2 427
Абе не знам за какво говори Лени,ама подобни селски изпълнения тук ня-ма!Има пияни,дрогирани,ненормални по автострадите,ама такива келеши,които да се държат толкова самодоволно няма!

# 6
  • Мнения: 4 700
Мъжът ми не е българин и преди да дойде zа пръв път в България искаШе да вzемем кола под наем и да пообиколим няколоко кътчета на България. Слеzнахме от самолета в София и си вzехме такси до централна гара. На средата на пътя мъжът ми ме погледна и каzа "Аz тук няма да карам кола". Няма нужда да споменавам, че беШе вече пребаеднял. А той не е от теzи, които тук карат с 30 км/ч. Има доста снимчици и глоби zаради превиШена скорост.

Няма нужда да коментирам клипа.

# 7
  • Мнения: 2 427
И ние не сме от тези които карат бавно.Аз съм като мравка де,ама съпруга ми редовно кара извън населено място с поне 150.Но единствено когато пътя и условията позволяват.А не като в БГ някаъв път пълен с дупки с две платна,където колите карат бясно на зиг-заг за да изпреварват и избягват дупките.Клипа е много показателен за ситуацията по родните улици!!!Изобщо не мисля че е банален или пресилен.Само че такива тъпнари не влизат в затвора,въпреки че мачкат хора.Имах една съученичка,която загина блъсната от един мой познат.И един ден не бил в затвора,въпреки че е карал със превишена скорост в населено място.Човешкият живот в БГ е ужасно евтин. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 700
Човешкият живот в БГ е ужасно евтин. Rolling Eyes


За съжаление си права.  Rolling Eyes

СъЩо не мисля, че е тъпо и пресилено. От поzнат от полицията в София zнам, че теzи камери не били много евтини и че само zа 3 дни (ако всички си платят глобите) камерите се иzплаЩали.
Преди месец си бях в БГ zа 1 седмица. Всеки ден покаzваха по новините поне 2 катастрофи.  #Crazy

# 9
  • Мнения: 6 167
Абе не знам за какво говори Лени,ама подобни селски изпълнения тук ня-ма!Има пияни,дрогирани,ненормални по автострадите,ама такива келеши,които да се държат толкова самодоволно няма!

влади, ти новини май не гледаш  Wink
аз карам в град софия от 98ма, ти от кога не си шофирала там?
до колкото помня ти дори не стъпваш в софия, а  директно си отиваш в шумен.
как си създаде такова непоклолебимо мнение за streets of sofia.
софия има проблеми, като всеки голям град, където живеят милиони хора, няма особена организация, а колите са евтини.
но чак да сипете обиди и генерални заключения... темата има ли значение, всъщност?

мое мнение, карайте внимателно в българия и бъдете здрави Peace

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
В Италия не съм била, но определено в Атина шофьорите на коли бяха по-дисциплинирани от софийските  Laughing
Това изпълнение, аз завивам на ляво, в най-крайна лява лента съм и някой джигит решава да ме задмине от лявата страна, ми се е случвало само в София и то не еднократно  Crossing Arms
А пък да караш със 70 по околовръстното и някой разбрицан камион да те изпреварва  Crazy
Ами да паркираш пред гаража на хората и даже бележка да не оставиш къде си!!! И гаража не е само за 1-2 коли!
Караш по главен път в тъмното , няма грам маркировка (много характерно за българските пътища), не си сигурен пътят от къде минава и изведнъж пред теб един дядо с каручка, даже светлоотразителни светлини не си беше сложил  ooooh!
Не ми го хвалете карането в София  Rolling Eyes
Шофьорите са ужасно арогантни и недисциплинирани, мъже и жени! Отделно автопарка е толкова остарял, че някои коли имам чувството, че ще се сринат, както се търкалят по пътя и пак ще стане белята! Не ми е ясно с каква съвест ги пускат да минат техническия преглед!

# 11
  • Мнения: 11 306
Не знам за улиците на София, но като цяло ми направи нещо друго впечатление.
Само тук видях такъв пътен знак - жълт триъгълник с голяма черна точка.
Бил европейски знак Laughing
Обозначавал участък от пътя с чести ПТП.
Ами ако щете ми вярвайте - на всеки 10 км има по един такъв.
А се повозих доста тия дни.
За културата на шофиране няма да коментирам ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 427
Абе не знам за какво говори Лени,ама подобни селски изпълнения тук ня-ма!Има пияни,дрогирани,ненормални по автострадите,ама такива келеши,които да се държат толкова самодоволно няма!

влади, ти новини май не гледаш  Wink
аз карам в град софия от 98ма, ти от кога не си шофирала там?
до колкото помня ти дори не стъпваш в софия, а  директно си отиваш в шумен.
как си създаде такова непоклолебимо мнение за streets of sofia.
софия има проблеми, като всеки голям град, където живеят милиони хора, няма особена организация, а колите са евтини.
но чак да сипете обиди и генерални заключения... темата има ли значение, всъщност?

мое мнение, карайте внимателно в българия и бъдете здрави Peace


Е как бе Лени,аз да не падам от небето.До сега нали през София минавах,когато се прибирах.Живяла съм и в София,как така от къде си вадя изводи?!Да не е необходимо да си в СФ нон стоп за да можеш да пишеш по темата!
В същтност,последният път когато реших да не оставам в София при връщанията си от БГ,освен ако не става въпрос да преспя в приятелка или в хотел ,беше свързано точно с нощното препускане из София.Бяхме излязли аз моята приятелка Тони и Неда на заведение зимата и аз и на отиване и на връщане се молех само да се прибера жива и здрава в къщи след бясното каране на такситата в леда.През цялото време бях на тръни.Казах си Боже,ако ме прибереш жива и здрава в къщи ,никога повече няма да излизам вечер в София,особено с такси. Laughing
Отделно от това искам да кажа че имам точно 5 познати,пострадали от ПТП,4 от които вече не са между нас.
Тук приятелте на Фло доста често карат пили или направо пияни,ама подобни изпълнения,които се случват на трезва глава в Бг аз с очите си не съм виждала.Извинявай,ама да мисля дали баба ми ,като излезе до магазин ще се прибере цяла,нормално ли е?!Възрастна жена да се търкаля по тротоарите за да се предпази от тотално помилане?!Е как да не ги обиждам такива,да им пляскам ли? Close
А,да кажа че само дето мъкнах столчето за кола на сина ми,нямаше как да го обезопася без колани.Сега като се замисля не съм виждала човек с предпазен колан,колкото и да се напрягам. newsm78

# 13
  • Мнения: 4 700
Не знам за улиците на София, но като цяло ми направи нещо друго впечатление.
Само тук видях такъв пътен знак - жълт триъгълник с голяма черна точка.
Бил европейски знак Laughing
Обозначавал участък от пътя с чести ПТП.
Ами ако щете ми вярвайте - на всеки 10 км има по един такъв.
А се повозих доста тия дни.
За културата на шофиране няма да коментирам ooooh!

Тоzи zнак и аz zа пръв път в БГ го видях. И карам по пътя и се чудя какво му е опасното на тоя участък?  newsm78 Прав път беz zавой беz ниЩо. Накрая си направих иzвод zа себе си, че не пътят е опасен, а Шофьорите, които карат по пътя.

# 14
  • Мнения: 6 167

Извинявай,ама да мисля дали баба ми ,като излезе до магазин ще се прибере цяла,нормално ли е?!

не, не е нормално.  Peace
мисълта ми беше за клипчето, малко прилича на онези картички sofia by night,  но темата пак пое в мащабна посока и ще се загубим в мисли тук/там.
хубава неделя на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт