Дайте съвет:за вечно недоволен мъж

  • 11 190
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Снощи му предложих да му направя ръб на боксерките и да му изгладя чорапите Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ти изби пъстървата с тази оферта  Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha

# 31
  • Мнения: 1 817
Ние не сме женени, но сме от почти 4 години заедно. И почти всяка седмица ми се чете лекция...
Аз уча в къщи, а той в библиотеката. Съответно ми се обяснява, че съм без амбиции и цели, че по цял ден спя или кисна във форума...Че не пипам да уча (което не е така!). Че само за болести му говоря (имам киста и раничка на шийката на матката в момента). Че съм дебела и той не мисли, че едно 24-годишно момиче може да изглежда така. А аз напълнях, защото пих първо противозачатъчни и освен това едни силни витамини. Но както и да е. От 4 години не съм чула една мила дума. Само се намират кусури и има претенции! Whistling

# 32
Е не, не можах да се стърпя при такава тема. Момичета аз живея с краля на недоволните Mr. Green Вкъщи: / той към мен/ защо си почиваш, а нищо не правиш, като стоиш будна до късно ми пречиш, пак гледаш глупости по TV-то,  и т.н В заведение: Бирата ми е топла, що не ми сменят пепелника, що си поръчваш салата вкъщи има зеленчуци, този разговор не ми е интересен, тоя е тъпанар и оня също...Когато искам нещо: О не мога сега, защото...И винаги е супер недоволенл. Изхвърляла съм пълнени чушки през балкона от яд Twisted Evil... След 3 години такъв жимот аз се депресирах жестоко престанах да готвя и да чистя често. Никакъв резултат, даже още по-лошо. Разделихме се и той стана по-нисък от тревата, сега сме отново заедно , защото на въпроса Мамо къде е татко ми се обръщаха червата....а и последния шанс на никого не пречи. Обаче през последните два дни се спуках от рев и филма пак ми се връща....Ей това мъжете #2gunfire #2gunfire

# 33
Не мога да кажа, че мъжът ми не помага в домакинската работа - помага и то - доста, освен това ходи на работа, прави ремонти в къщи, когато се налага, поправя уреди, поддържа колата, занимава се с детето и го гледа, когато ме няма  и т.н. Доста е сръчен и работлив и му се отдава всякаква работа. Но за сметка на това много мърмори, капризен е и вечно е недоволен. Вдига ми скандали за дреболии, като в същото време има  много неща, които ме дразнят в него, но ги изтърпявам някак си и не ги превръщам в световни проблеми, защото считам, че не са чак толкова важни, че да си тровим ежедневието с тях... При него обаче не е така. Вдигал ме е в 12.00 ч. през нощта от сън, за да правя стирка на цялото жилище, понеже му се сторило, че не е достатъчно чисто...И това е само един от многобройните примери. Направо е като "принцесата върху граховото зърно" по отношение на всичко - храна, облекло, чистота и подреденост и т.н. А аз не спирам по цял ден, гледам и бебето, мъча се навсякъде да огрея и колкото се може повече работа да свърша, но колкото и да се старая, все ще се намери нещо, което според него не е свършено както трябва и за което ще се заяде. И понеже аз реагирам винаги много остро на неговите изказвания и прищевки, се започват тогава едни тиради, че той за хубаво ми го казвал , а аз никога не съм се съгласявала с него и т.н. и т.н.
 В същото време има много жени, които по цял ден пръста си не мърдат, само по кафета ходят и харчат пари по магазините и в същото време мъжете им ги носят на ръце! Как стават тези работи!?

# 34
Да,хиляди като теб има ooooh!.Не само твоят е такъв #SniperАз работя,дори се прибирам и по-късно от него newsm78,но случи ли се да съм почивка,аз излизам навън,виждам се с приятели,но винаги така си напасвам програмата,че ми остава време и да сготвя и изчистя.Но той все ще намери кусури newsm78,там имало трошка,оная тенджера от вчера седи полупразна #CrazyОпитвам се да свиквам,вече не приемам нещата толкоз навътре Rolling Eyes.Нека си приказва,не ми пречи Joy Joy Joy

# 35
  • Мнения: 3 886
Няна оправия такъв мъж.Просто или се примиряваш или #Cussing out #2gunfire Peace

# 36
  • Мнения: 80
Momi4eta,ne6to ste se oburkali po vuprosa s "ne trqbva da ima trohi4ka po zemqta" i  s "vru6tam se po-kusno ot nego  a toi iska  ve4erqta mu da e servirana"  newsm78 .Mi kato ne iska da ima trohi4ka,da si navede z......a  i  da  si  q  po4isti  sam  newsm75 .Breeeei,4e  specialni  muje  newsm66 . A  kato  ne  ti  ocenqva  truda  i  vinagi  namira   povod  za  upreci  po povod  gotveneto,prosto  mu kupi salam .Da  grize tam salam  i  da  se nau4i  smile3554 .Probvala sum da se pravq na Superwoman  newsm64  i naistina s tova postignah  samo   da  si  razvalq  perfektniq  muj.Ot  nqkolko godini smenih taktikata,gotvq si  pak  vkusnotiiki,no  ne  vseki den.A  samo  kogato  mi  e  ostanalo vreme.V dnite ,v koito nqmame ranno  stavane,si  spq  kato buba do 11 h  smile3524 .  Kolkoto i da zvu4i neveroqtno,sega  e  super  mil   i  vnimatelen.Kogato  az  spq  do kusno,vinagi e podsiguril zakuskata i kafeto (e ,kupeni,no vse pak se e pogrijil). Daje  me 4aka po 2 4asa pri manikuristkata  lovekiss . Mi kvo da kaja......ima i  svestni muje.No   vse pak suveta mi e da ne se prestaravate  v jelanieto si da im ugodite.

# 37
Momi4eta,ne6to ste se oburkali po vuprosa s "ne trqbva da ima trohi4ka po zemqta" i  s "vru6tam se po-kusno ot nego  a toi iska  ve4erqta mu da e servirana"  newsm78 .Mi kato ne iska da ima trohi4ka,da si navede z......a  i  da  si  q  po4isti  sam  newsm75 .Breeeei,4e  specialni  muje  newsm66 . A  kato  ne  ti  ocenqva  truda  i  vinagi  namira   povod  za  upreci  po povod  gotveneto,prosto  mu kupi salam .Da  grize tam salam  i  da  se nau4i  smile3554 .Probvala sum da se pravq na Superwoman  newsm64  i naistina s tova postignah  samo   da  si  razvalq  perfektniq  muj.Ot  nqkolko godini smenih taktikata,gotvq si  pak  vkusnotiiki,no  ne  vseki den.A  samo  kogato  mi  e  ostanalo vreme.V dnite ,v koito nqmame ranno  stavane,si  spq  kato buba do 11 h  smile3524 .  Kolkoto i da zvu4i neveroqtno,sega  e  super  mil   i  vnimatelen.Kogato  az  spq  do kusno,vinagi e podsiguril zakuskata i kafeto (e ,kupeni,no vse pak se e pogrijil). Daje  me 4aka po 2 4asa pri manikuristkata  lovekiss . Mi kvo da kaja......ima i  svestni muje.No   vse pak suveta mi e da ne se prestaravate  v jelanieto si da im ugodite.
No   vse pak suveta mi e da ne se prestaravate  v jelanieto si da im ugodite.
Да,можеби там ни е грешката Banghead

# 38
  • Мнения: 491
Потресох се направо! Не знаех, че още има чак такива мъже!

# 39
  • Мнения: 80
aaaaaaaa.........da  dobavq  drug  vajen  element,koito  struva  mi  se  e  daje  po-vajen.Na  tova  me e  nau4il  ba6ta  mi(bog  da  go  prosti).Dade  mi  suveta   kato  muj  i  kato  ba6ta,koito  iska6e  deteto  mu  da  e  6tastlivo  s  muja  si.Kaza  mi   4e  edinstvenoto  ne6to,koeto  muja  iska  kogato  se  pribere  v  ku6ti  e  jena  mu  da  mu  se  usmihne   Heart Eyes ,i  da  go  gu6ne  za  suvsem  malko,kolkoto  za  dobre  do6ul  i  prosto  da  go  ostavi  na  mira.A ne   durji  4ak  tolkova  na  prevuzhodnata  ve4erq(6toto  i  na  edna  purjolka  6te  se radva)Ponqkoga   jenite  pravim  fatalni  gre6ki  ot  roda na  tezi:  toi  se  pribira  umoren,a  nie  go  po4vame  ot  vratata  i  ne  mlukvame  da  durdorim  i  da  izbroqvame  drebni  ejednevni  "problemi",ili  vednaga  po4vame  s  uvisvaneto  na  vrata  mu i  s  ligotiite( tuk  da  kaja  4e  puk  moq  obi4a  glezotiqta  mi,no  ne  i  kogato  e  umoren).Izob6to...mai  mnogo  gi  sudim  dne6nite  muje ,a   ponqkoga  e  tolkova  lesno  da  gi  prikotka6   spoko .

# 40
  • Мнения: 9 865
Аз пък няма да се оплаквам.
Над тия неща е, никога не би ми казал "ти вонтиш" или спиш по цял ден,
независимо дали е мръсно или чисто, сготвено или не. Правя това, което ме
вдъхновява, както преценя. Но това е от неговия характер, сигурна съм,
че ако беше "говедо" и с активно възпитателно поведение от моя страна
пак щеше да е такъв.
Съвет не мога да дам, то да се чуди човек защо изобщо писах.

# 41
апропо, замисляла ли си се да си намериш работа??? Tired

# 42
  • София
  • Мнения: 3 099
xenia, ожени се за мен!   bouquet Аз съм ценител и домакиня с рейтинг "0" по собствената си скала! Mr. Green Добре, че мъжо е по-уфатен от мен, а манджички купувам...  Embarassed Но бебето е още малко - може би по-натам ще взема да почна да бъркам туй-онуй...
Мрънка и той, но има защо. Да свиква, обаче - аз такава си бях и преди! Господ само да ми помага все така пари да печеля - аз знам как да живея и без да съм добра домакиня! Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 802
Аз мисля така: Ако изключим метросексуалните, които готвят и т.н., има още два вида мъже ( т.е., съпрузи!) в България - такива, за които бракът се гради на перфектно изпълнените задължения, за мъжа - работата, за жената - семейните и домашни задължения. Това, според мен, са старите патриархални основи, в които няма нищо лошо, щом и на двамата им създава сигурност подобен начин на взаимоотношения.

Но другият тип мъже са просто... комплексари. Не искам да обиждам, става въпрос за хора с комплекси, които не са успяли да ги осъзнаят и да ги преборят. Известно е, че комплексът се проявява в най-висока степен,когато се сблъскаме със собственната си малоценност... Или, казано с други думи, когато мъжът ти има труден период, с който не може да се справи,или е депресиран ( а депресията,повярвайте, не е лесно да бъде определена веднага!), той като се прибере вкъщи заварва жена си, на която работата й спори, и то, по дяволите, както винаги! Нормално е всеки да завиди в подобна ситуация. Тук става проблем проявяването на комплекса му: той започва да критикува, да недоволства, с цел да ви нарани. Също нещо нормално във всяка семейна двойка. И когато надуши, че е успял да нарани, това го успокоява, т.е. избил си е комплекса. Това е своего рода защитна реакция, която му позволява да се завърне на следващия ден в социума със също толкова високо самочувствие, колкото е било и преди. Между другото, това отношение към съпругата често се наблюдава при мъже с военни професии. А  обяснението е просто: цял ден шефът му го е юркал, мачкал, изисквал му е, а той не е могъл да се изяви по никакъв начин, защото при военните за "неподчинение" има сериозни санкции. Затова, въпросният намачкан човечец, ако е с мъжкарски характер, практикува същия спорт вкъщи, но към съпругата и децата.

Ако човек се постарае, подобно отношение може да бъде предотвратено и без да се развежда с мъжа си  Wink Отново, трябва много търпение, на което само ние, жените сме способни! Но това търпение при вас, потърпевшите е било насочено в грешна посока - към съпруга. Може би сте се надявали, че това е само някакво моментно настроение, което ще мине и една вечер, както с магическа пръчка вкъщи ще се прибере мъжът, когото сте обикнали преди и който ви е ухажвал... И за да стане това, вие трябва само да сготвите нещо още по-на ниво или да направите дома по-уютен, секса по-разнообразен, и тогава... тогава ТОЙ ще ви забележи отново,ще видите в очите му отново възхищение.... Това НЯМА да стане, дами. Не и така. Насочете търпението си към КОМПЛЕКСА на мъжа си, всъщност, той не е "такова говедо" и не трябва да бъде застрелян, той простоима проблем и сам не може да си помогне. Сигурно трудно би било да го убедите да посети психолог, но не винаги това е нужно. Важна е именно ващата ТВЪРДОСТ и САМООБЛАДАНИЕ. Необходимо е, от една страна, да стискате здраво зъби и да избягвате скандалните ситуации, но от друга страна, да заемете ТВЪРДА ПОЗИЦИЯ и да не позволявате той да ви ГОВОРИ по този начин. Без стачки, без театри. Просто винаги, когато сметнете, че сте недооценена или обидена, да показвате, че определено не смятате като него, но същевременно е важно да обърнете внимание на неговите неволи в момента и да покажете РАЗБИРАНЕ, че отношението му не е насочено към вас, а към други фактори,към които вие нямате отношение. Ако започнат критики по отношение на чистотата вкъщи, просто след като спокойно го изслушате, да кажете: "Ами на мен така ми харесва", или "Толкова можах, но вече съм изморена". Ако недооцени 3-часовият ви труд над кулинарната изненада, можете просто да вземете чинията му, и както така е красивичка, да я изхвърлите спокойно в тоалетната и да пуснете водата. След това му сервирате филия със парче сирене отгоре, или най-добре - чубрица. Важното е да овладеете ситуацията и да парирате всички опити на довеждане до скандал. На безкрайните му тиради ( често и обидни, де!) кратко и спокойно изразявайте себе си: "Обидена съм от отношението ти", "Чувствам, че трудът ми не е оценен, както трябва" "Очаквах поне похвала от твоя страна" и т.н. Аз лично точно три пъти съм изхвърляла тенджера с невероятни вкусотии в кенефа, но това беше достатъчно. Ако ви засипят с обвинения, че нищо не сте свършили през деня ( а това е наистина много обидно, дори и когато човек наистина нищо не е свършил!), просто изслушайте мълчаливо да свърши, не влизайте в пререкания, просто кажете: " Слушай, аз мисля, че ти днес си имал лош ден, нали така? Не си го изкарвай на мен, кажи сега,какви проблеми си имал? С какво да ти помогна?" или " Аз лично не смятам, че съм бездействала днес. Може би ти си ядосан на някой друг,а?" Много е важно да заемете позицията на човек с лично достоинство и негов ПРИЯТЕЛ и да му покажете с поведението си, че вече не ви наранява с дърдоренето си. Напротив, вие сте толкова силна и прозорлива, че го четете като отворена книга, а най-важното - не го обвинявате! Наистина си трябва много сила и търпение за такова "превъзпитание" на отношенията "кой кой е вкъщи" и не става веднага, но ще стане! А сили ще ви дават и най-малките резултати, които  с ликуване откривате, че постигате!

Също важен акцент е да промените нещо в живота ви. В общия ви живот. Рутината често кара мъжете да изпадат в това троснато състояние. И колкото повече неща промените, толкова по-добре. Но не накуп, едно по едно. Например, може да смените всички мебели. Или да ги разместите по съвсем нов начин. Може да почнете да ходите на някой странен спорт, като тай-бо, или йога. Да смените прическата си, или да си харесате съвсем нов стилмузика, която да слушате. Може да организирате някоя интересна колекция на централно място в къщата, заедно с децата. Да разбъркате задълженията на членовете вкъщи. Да въведете един млечен ден в седмицата. Или рибен. И хиляди други неща. Но започвайте следващото нещо чак тогава, когато предишното се внедри в бита и започне да се приема като нещо нормално. Тези простички женски инициативи удивително добре освежават всяка брачна връзка. И най-важното е, че ще доставяте удоволствие най-вече на себе си, защото ще избирате ВИЕ. А това е сериозен знак за съпруга ви, че вие сте едно своенравно същество,при което никога не се знае, какво ще измисли следващата седмица - не е толкова безопасно да се вдигат джангъри.  Wink

# 44
 smile3515 ами остави всичко на него щом той може  по добре да го направи да го прави
изпадала съм в подобни ситуации но не ми се натяква а само ме бъзика аз обаче вече не се връзвам на това
но когато го говорят искрено  Sick ужас
аз бих го оставила няколко дни сам
или да се разболея да ида до майка ми или където мога.......

Общи условия

Активация на акаунт