Как се съобщава шокирща новина на бременно момиче?

  • 2 595
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 492
Не се притеснявайте за бебчето. Ако тя го приеме нормално, което в случая едва ли ще стане, и бебето ще е добре. Баща ми почина внезапно от инсулт, когато бях бременна в 6-я месец. Беше ужасно. Само преживелите го могат да си представят какво е. Приех го зле в началото, но после си наложих да се държа, защото нямах друг избор. Важното в момента беше бебчето да е добре, от другото връщане назад няма. Дъщеря ми се роди съвсем здрава, така че не се притеснявайте за детето. Важното е да сте до нея и да я подкрепяте в този момент. Ако наистина момчето е починало можете поне да й спестите нощното бдение-не е приятно. На мен ми го спестиха, а и аз нямаше да издържа цяла вечер. Ужасно е тежко в такива моменти, но за жалост - такъв е живота. Трябва да продължаваме напред.Все пак дано го намерят момчето. Praynig

# 16
  • Мнения: 2 047
   Наистина е много трудно да се каже такова нещо, затова тя трябва да го чуе от родителите си или съпруга си.

# 17
  • Мнения: 6 164
Това е ужасно! Мой братовчед се удави преди няколко години, докато се гмуркаше, почти на границата с Турция му откриха тялото.
Както и да се съобщи, не е това проблема, колкото след това... Зависи от момичето, сигурно ще е съсипана... Дано не го понесе много тежко, заради бебето. Praynig
Flowers Rose

# 18
  • Мнения: 701
   Наистина е много трудно да се каже такова нещо, затова тя трябва да го чуе от родителите си или съпруга си.

Подкрепям напълно и в допълнение искам да кажа че една бъдеща майка може да остане доста учудена от това колко силна става и физически и най-вече психически за да опази нероденето си бебе!Изпитала съм го до някъде / не със смърт на близък разбира се/ !

# 19
  • София
  • Мнения: 1 877
Много тъжно Cry!

Докато бях бременна с Йоанна, живеехме в Македония. През това време почина вуйчо ми (съвсем млад при злополука). Майка ми ми каза едва месеци след това (като бях в 6-ия м.), когато се видяхме очи в очи - страхувала се е да ми каже по телефона, за да не се случи нещо лошо на бебчето Cry Cry Cry. Мисля, че фактът, че тя лично ми го каза (един от най-близките ми), по никакъв начин не намали болката ми, но поне намерих утеха в нея...

Мисля, че трябва да й каже най-близкият й човек. Все пак силно се надявам да се случи чудо Praynig Praynig Praynig.

# 20
  • България
  • Мнения: 3 617
Иначе и аз прочетох за преустановяването на търсенето на друг човек Cry оох,трагедии Sad
Именно за него става въпрос. Всъщност аз няма да й съобщя, дори няма да присъствам. каза ми приятелят й , който се е побъркал от притеснения и има нужда от съвет, зарад него пуснах темата.

# 21
  • Мнения: 1 426
Както и да се каже - все е еднакво шокиращо. И да те подготвят предварително, и да не те - шокът е разтърсващ. Просто до нея трябва да има много близък човек, най-добре мъжът й, защото майката и бащата самите са в шок сигурно.
Аз бях 7-ми месец бременна, когато почина бащата на детето ми, и осми - когато почина моят баща, трябва да ви кажа, че изобщо не си спомням как са ме подготвяли за новините...

# 22
  • Мнения: 1 243
Много тъжно Cry Съгласна съм с другите момичета да го чуе от родителите си   или от мъжа и,дано не го понесе тежко Praynig 

# 23
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз бях 7-ми месец бременна, когато почина бащата на детето ми, и осми - когато почина моят баща, трябва да ви кажа, че изобщо не си спомням как са ме подготвяли за новините...

Охххх Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 3 069
Много лошо....
Все пак си мисля, че нямат право да я оставят в неведение, става дума за брат и в края на краищата и има право да знае.
Искренно се надявам майчинското чувство в нея да надделее...

# 25
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Баба ми почина месец преди да родя - знаех, че е в болница и е зле, но ме лъжеха до последно !  #Cussing out Щеше да е по-добре да ми кажат навреме - поне да мога да отида на погребението й! Мисля, че момичето трябва да знае !


Аз бях 7-ми месец бременна, когато почина бащата на детето ми, и осми - когато почина моят баща, трябва да ви кажа, че изобщо не си спомням как са ме подготвяли за новините...

 Cry Hug

# 26
  • България
  • Мнения: 3 617
Аз бях 7-ми месец бременна, когато почина бащата на детето ми, и осми - когато почина моят баща, трябва да ви кажа, че изобщо не си спомням как са ме подготвяли за новините...

Охххх Hug Hug Hug
  Hug  Hug  Hug

# 27
  • Мнения: 24 467
На наши близки прболемът беше аналогичен. Сестрата на момче, която почива при злапалука, беше бременна и съпругът й търсеше начин да й съобщи. Толкова беше притеснен, че самият той се разболя тежко. В заключение- на бебето се оказа че нищо му нямаше, майката естествено се притесни при получаване на новината, но общо взето я понесе нормално, доколкото това е възможно, най- зле беше съпругът й.
Няма как това да се скрие. Дори да се забави съобщаването на новината- колко време може този факт да се крие? Докато роди- пет месеца, едва ли...

# 28
  • Мнения: 3 268
Мой познат почина преди три дни. Само на 33 години. Злополука.
Съпругата му, с която са женени от няколко месеца е бременна в 8 месец.
Казали са и веднага. Изпаднала е в шок.
В момента е приета в болница, под лекарско наблюдение е.
Така и не можа дори да го изпрати... Cry
Ужасно е!
Това е ужасно!

# 29
  • Мнения: 5 362
Трябва някой много близък да й го съобщи.Деликатно,спокойно и предварително да й каже,че новината е лоша.Така си мисля аз.

П.п. Nevada съжалявам!Потресе ме с това,което си споделила Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт