Как се съобщава шокирща новина на бременно момиче?

  • 2 594
  • 38
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 3 617
Не знам дали темата е за тук. Ако - не, моля модераторите да я преместят. Много  е тежко. Братът на моята приятелка , който също е и мой приятел бе издирван 3 дни в морето . вчера съпругът ми чул   по радиото, че прекратяват търсенето. Вкъщи почти не говорим за това, Но  няма как да не  мислим.
По страшния проблем е , че сестрата на момчета е бременна в 4-ти месец и до вчера не й бяха казали. За днес не знам . Страх ме е да се обадя. Как се съобщава такава новина на бременно момиче.  Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? дали има опастност за  бебето? Ужасно е.
 
 
 
 

# 1
  • София
  • Мнения: 3 341
Тежка задача.
Все пак, когато и го съобщавате, се опитайте да я подготвите, направете го лично, не по телефон и кажете първо, че имате да казвате лоша новина, за да не е шокиращо, доколкото е възможно.
Горкото момиче!

# 2
  • Мнения: 941
това е ужасно Cry наистина новината ще е шокираща за бременна жена,незнам какво да кажа,може би зависи и от нея как ще я приеме,абе глупости говоря,все пак става въпрос за брат й Sad Така или иначе рано или късно тя ще разбере,семейството й ще вземе най-правилното решение

# 3
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 365
Много съжалявам Praynig.Мисля,че е най-добре родителите да и кажат,но първо да я подготвят за лошата новина някак Cry

# 4
  • Мнения: 1 868
Наистина е ужасно това което пишеш , няма лек начин да се съобщи подобно нещо.За бременната жена е вредно всяко напрежение , но според мен няма как подобно нещо да се премълчи.Успех на горката бъдеща  мама и дано все пак да има някаква грешка.

# 5
  • България
  • Мнения: 3 617
Наистина е ужасно това което пишеш , няма лек начин да се съобщи подобно нещо.За бременната жена е вредно всяко напрежение , но според мен няма как подобно нещо да се премълчи.Успех на горката бъдеща  мама и дано все пак да има някаква грешка.
Ох дано  Praynig  Praynig  Praynig Надеждата умира последна.

# 6
  • Мнения: 323
това е ужасно Cry наистина новината ще е шокираща за бременна жена,незнам какво да кажа,може би зависи и от нея как ще я приеме,абе глупости говоря,все пак става въпрос за брат й Sad Така или иначе рано или късно тя ще разбере,семейството й ще вземе най-правилното решение
Cry

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 560
Според мен е най- добре новината да и я съобщи някой много близък- родителите и или мъжът и!
Няма лесен начин за поднасяне на такава новина  Cry
Дано ве пак всичко се размине  Praynig

# 8
  • Мнения: 1 731
Мой познат почина преди три дни. Само на 33 години. Злополука.
Съпругата му, с която са женени от няколко месеца е бременна в 8 месец.
Казали са и веднага. Изпаднала е в шок.
В момента е приета в болница, под лекарско наблюдение е.
Така и не можа дори да го изпрати... Cry
Ужасно е!

# 9
  • Мнения: 2 002
Аз бях бременна в 3-ти месец,когато почина единият ми дядо и в 4-ти,когато почина другият.И двата пъти ми го съобщи майка ми.С нея се чувствам най-сигурна и спокойна.Важно е да го направи някой много близък човек,но който и да е - ужасно е...Много съчувствам на момичето

# 10
  • Мнения: 1 273
Ох, ужасно е!  Cry Според мен най-близкия човек трябва да и каже.
Сега четох в интернет, че са намерили тялото на 26г Ж.Ж, от Бургас, не знам дали е той.
Лека му пръст  Flowers Rose

# 11
  • Мнения: 5 183
Ох, не знам наистина и аз какво да те посъветвам.
Съгласна съм, 4е тази вест трябва да се съобщи много внимателно, и то от 4овек, който й е много близък.
Моята леля по4ина, докато бях бременна, но аз живея в 4ужбина и не ми казаха. РАзбрах едва след като родих.

# 12
  • Мнения: 941
Ох, ужасно е!  Cry Според мен най-близкия човек трябва да и каже.
Сега четох в интернет, че са намерили тялото на 26г Ж.Ж, от Бургас, не знам дали е той.
Лека му пръст  Flowers Rose
  за този случай пише,че се е удавила и сестрата на въпросния младеж,така че е друг.Дано да има някаква грешка,дано Praynig Praynig Praynig Иначе и аз прочетох за преустановяването на търсенето на друг човек Cry оох,трагедии Sad

# 13
  • Мнения: 1 924
Това е много тъжно. Cry
Трудно е да съобщиш такава новина поначало, дори и да не е бременна жената.
А и тя е в толкова ранен месец...Тинче, ти си я познаваш,
някои хора го приемат по-леко, други изпадат в шок.Много деликатна ситуация. Sad

# 14
Ох,ужас!Няма как трябва да и кажете.Защото тя така или иначе е много притеснена от изчезването сигурно 3 дни се е поболяла.Наистина е най-добре да и каже някой от близките.

Общи условия

Активация на акаунт