ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ-4

  • 21 213
  • 468
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА НИ ТЕМА



НЕКА СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО, ЗА ДА СВАЛИМ КГ-ТЕ БЕЗ ЙО-ЙО ЕФЕКТ


Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня
Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.






Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 22:29 от mimival

# 1
  • Мнения: 2 099
ЕТО МЕРКИТЕ НА ПРЕСТРАШИЛИТЕ СЕ Laughing  bouquet

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 20:13 от mimival

# 2
  • Мнения: 2 099
А това е седмичният ни стимул
 

УСПЕХ НА ВСИЧКИ И МНОГО МИНУСИ!!!

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 22:37 от mimival

# 3
  • Мнения: 890

Браво Мими Simple Smile
Страхотна си!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Желая на всички тази седмица да постигнем много добри резултати!
Бъдете силни!
Бъдете борбени!
Бъдете волеви!
Знам, че ще успеем!!!


 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

# 4
  • Мнения: 1 454
Hey...strahotna tablichka Mimi...
prisyedinqvam se kum Dalal...
Moqta lunna mina uspeshno...obache i az sum v edin PMS i...nikoga ne sum se chustvala tolkova otpadnala i nejiznena...
v sybota pih kafence i sled tova vodata s limoncheto...v diskotekata ne mojah da se sdyrja i si porychah edno martini i do dnes v 4...ne hapnah nishto samo vodichkata...no predi malko se zasitih s edna golqma salata s krastavici,domati, sirene i malko nastyrgan kashkaval...i mn mi se qde neshto sladko Sad...moje da si vzema edno plodovo mlqko ili aktivia...i ot utre pak sum na liniq...

Uspeh prez novata sedmica...!
Impossible is nothing!
Do utre!

# 5
Да се запиша аз в темичката  Peace Леле момичета като гледам таблицата направо падам от кеф.Супер сте! Продължавайте в същия дух и ще успеете,щом до тука сте стигнали   bouquet  smile3501

# 6
  • Мнения: 453
момичета и аз да се запиша. Мимивал браво мила за темичката. Супер е.  Аз нали си смъкнах още едно килце и се възнаградих с ъс салатка и кюфтенце, както и с фанта портокал( вече ми е станала любима). Но въпреки това, тъй като ги консумирах през деня, мисля, че няма да е голяма загуба. Е, утре ще видим, но съм позитивно настроена. Сега ви пожелавам лека нощ и да спите в кош. Hug

# 7
  • Мнения: 2 099
Добро утро,

Първо да се похваля. След вчерашните рожденни дни и големи прегрешения днес отново съм 54кг. Grinning надявам се тази седмица да съм стриктна и най-накрая вече да помръдна лентичката си.
Далал, страхотни пожелания, мерси.  bouquet
Хриси, честито минусче.
Мами, evp, Виви, къде сте?
Крисси, надявам се днес вече да оправят нета.
Момичета, ако има още желаещи да се включат в табличката или да променим мерките им, моля да пишат днес, тъй като редакцията била валидна само до 24ч..
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ЛЕКА, ПОЛЗОТВОРНА И ОСОБЕННО ДИЕТИЧНА СЕДМИЦА!!!   bouquet

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 07:56 от mimival

# 8
  • Мнения: 453
мим добро утро и на теб. Със сигурност тази седмица ще бъде ползотворна за всички, защото всички ние го искаме толкова силно, че просто няма начин да не стане.
благодаря за кафенцето. Аз вече си го пийнах и скокнах да видя какво става на нашето сборно пунктче-а то никой няма. Къде са се изпокрили всички newsm78.
Вчера както ви казах се възнаградих за сваления кг. и за моя голяма радост днес пак съм си 53кг  moresmile.
Хайде момичета идвайте, че като сме повече е по-забавно, а и резултатите ни са по- големи lalalala moresmile lalalala.

# 9
  • Мнения: 1 454
Добро утро на ранобудните!
Аз току що акустирам на работното място...горда и щастлива от новата ни красива темичка в която всички ще се допреобразим!:)
Моят отчет за вчера...
Нали ви написах ,че бях на рожден ден...и просто едва едва успях да обедя всички колко не съм гладна и колко не-знам-си-какво-си...и така успях да пропусна обяда с пържени картофки, баничката на баба, печеният заек и гарната торта на края...
и пих само водичка!
На края вече към 6 изядох огромна салата и след това представяйки си ,че се възнаграждавам с торта хапнах и една активия с мюсли...за малко да продължа и всичко да отиде по дяволите...вече си бях отворила консервата с грах...и ми се обадиха едни приятели да изляза и ...бях много щастлива, че пропуснах и не разбих на пух и прах всичко! Simple Smile

Толкова бях развълнувана този уикенд (то вие усетихте де), че снощи премерих абсолютно всички панталони в гардероба и се смях на ум и на глас и се киприх пред огледалото колко добре ми стоят...
сега ми е мн важен целулита...малко ми е останал, ама нямам пари сега излишни за масаж и се надявам тази Дева да помогне...

Целувки на всички и страхотен старт на седмицата!

 lovekiss lovekiss lovekiss lovekiss lovekiss lovekiss lovekiss

# 10
  • Мнения: 453
[color=black]момичета[/b] моля ви да ми помогнете, ако можете. Знаете ли линк към упражнения по аеробика, които мога да си изтегля.[/size][/color]

# 11
  • Мнения: 453
daisi4ka моята почивка също наближава и затова и аз искам да почна да се мажа с кремове пртив целулит. При мен обикновено или изчезва или не се забелязва, когато отслабна, но трябва да съм от 50 надолу. та затова и аз почвам като теб. Но вече съм информирана Naughty , че утайката от кафето много спомагала за целулита. затова ще почна с него.  love001

# 12
  • Мнения: 1 685
Хриси,http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101375.0
Ето от ту можеш да погледнеш за гимнастикат /ако съм се справила добре с преноса на данни/
Иначе като гледам новата страхотна табличка, за което  newsm51 smile3525 smile3501 на мими,мерките ми са най-бизо до твоите-говоря за ръст и начално тегло-но постиженията са зашеметяващи,защото при мен цел е 55,а мечта 53-това 48 е във зоната на фантазиите ми!!!!
Поздрав,успех и целувки Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heartна всички
на края на старата тема имах и по-стимулиращи пожелания-дано сте ги прочели
Аз сега ще се трудя /с млекце под ръка/

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 09:55 от teo_71

# 13
  • Мнения: 1 454
Христинка, ето това е линк...и  има много филмчета- дано да ти свършат работа...

http://www.vbox7.com/tag:аеробика

колкото до кафето...и аз съм чувала...аз изчетох форумите по въпроса...,но просто няма от къде да си набавям утайката пък и...си падам по лесните не
а, пък било то и по нетрайни...та гела на Дева събра най-много червени точки Simple Smile
Иначе масажите са жестоки...извайват ти крачетата и дупето -стават в страхотна форма- дори пърият път свалих по 3 сантиметра на бедро, но...този път ще се справям сама! Simple Smile и аз се глася за почивката!

# 14
  • Мнения: 138
mimival невероятна е новата темичка! Благодаря ти за труда, който си положила   bouquet   bouquet   bouquet !

Да дам отчет и аз - през уикенда бях абсолютно диетична и най сетне свалих под 66... вече сам 64.700 кг.  Party и съм страшно щастлива! Толкова бях миналото лято и сега така съм се амбицирала, че нищо не може да ме спре! Ако я карам така наистина имам шанс до зимата да вляза в оптималните за мен 55 кг. (предписани от лекаря ми), а на пролет с нови сили да сваля до 50 кг. живи и здрави!

Виждам, че и при вас момичета има добри новини!!! Успешна седмица ви желая на всички!

daisi4ka аз съм много доволна от калта на Венус срещу целулит. Мажа се от около 20 дни по схемата (през 3 дни, а по някога и през 5) и вече имам няколко смъкнати сантиметра от бедрата и съм се позагладила... При мен обаче нещата са доста сериозни и ще ми трябва мнооого време да го залича...

Хайде желая ви лек, прохладен и диетичен ден момичета!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт