Въпрос за кенгуру

  • 4 195
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 911

Бебето ми е почти на 2 мес. Подариха ни кенгуру (меко е, ако има значение), сложих пробно бебето в него, но му е големичко още, пък и се притеснявам от колко месеца се използва.
Вие от кога сте си слагали бебетата в кенгуру?

# 1
  • Мнения: 1 426
Ами аз от момента, в който почнахме да щъкаме нагоре-надолу го сложих в кенгуро, на месец и половина някъде беше. Докторите го препоръчват като профилактична мярка срещу вроденото изкълчване на тазобедрената става, така че не би трябвало да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 911
Ами притеснено ми е малко, че е в едно като полуседящо като че ли положение, нали му е малко голямо кенгуруто, пък бебе до 5-6 мес не трябва да седи и затова. newsm78

# 3
  • Мнения: 707
Ако детето е над 3,5 кг. може да се слага в кенгуру, неzависимо на каква въzраст е.

# 4
  • Мнения: 3 478
АМи втория месец вече бяхме с него Peace

# 5
  • Мнения: 2 677
Откакто направи месец съм го слагала в кенгуру. Има специални за новородени. На самото кенгуру би трябвало да пише от каква възраст може да се използва.

# 6
  • Мнения: 1 420
На самото кенгуру би трябвало да пише от каква възраст може да се използва.

Да, виж какво пише точно на опаковката. Нашето е на Mothercare и пише, че може да се ползва от 0+ месеца, но го ползваме откакто Карина стана на 3 месеца. Не виждам да вреди кенгуруто, даже казват, че е добре за краченцата - предпазва от луксации.

# 7
  • Мнения: 4 111
Има значение дали е меко или не!
Щом е меко е рано да го ползвате! Кенгуруто за толкова малко бебе трябва да е с твърдо гръбче!
Ние започнахме да го използваме на вашата възраст, но определено не беше меко!

# 8
  • Мнения: 27 524
Аз от първия ден. Но в кенгуру подходящо за това. Преди това ми бяха подарили два безбожни боклука, които за нищо не ставаха. Взех си кенгуру на Бейби Бьорн, което няма равно по света, перфектно и единствено е. Ако на твоето не е указано, че става за от първия ден, категорично го избягвай.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
Моето беше с твърд гръб, 0+ и на добра фирма. От 15 ден го ползваме.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
АМи втория месец вече бяхме с него Peace
Peace

# 11
  • Мнения: 4 496
Сложих малкия в кенгуру като беше на 2 месеца.За да е удобно и да не вреди на Бебчо,гърба трябва да е твърд(да не е само плат), а за да ти е удобно на теб-презрамките трябва да са широки.Дребната я нося в същото кенгуру,откакто направи 2 месеца.

# 12
  • Мнения: 1 321
Аз го сложих към 4-тия месец.По-рано доки каза че не е много подходящо. Peace

# 13
  • Мнения: 1 225
Откак ни го подариха преди седмица - бебка беше почти на два месеца, все с него се разхождаме и дори в къщи я нося. Много бързо заспива в него.

# 14
  • Мнения: 2 616
Марти беше на 20 дни като го сложихе за първи път в кенгуруто. Трябва да може да си държи главичката, за да не се нотоварват мускулите и до 3-я месец не го дръж повече от 30 мин на ден в него. След третия месец-до три часа.

Общи условия

Активация на акаунт