Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 юли 2007, 18:38 ч.

Рагади. Помогнете!!!

• 471
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пазарджик
Здравейте момичета, може да е дискутирана темата, но аз пак искам да попитам, едната гърда ми е леко разранена и когато бебо суче малко ме боли.
Това не може да ме накара да спра да кърмя Laughing, но все пак ще ми е по добре ако се излекува, не ми се иска да ползвам кремове, защото не мисля че е полезно за бебето, знам че има и такива които не се отмиват преди кърмене, но си мисля няма ли и друг начин да ми мине newsm78

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 19:26 от koteto_24

# 1
  • София
Има - поставяне на бебето на гърдата правилно - да захапва цялата ареола,а  не само зърното.
И "ветреене" на гърдите. АЗ бях с ужасяващи рагади почти 2 месеца. Никакво мазило не помагаше и при всяко кърмене пищях от болки. Единственото, което ми помогна беше това, че 1 седмица по цял ден се разхождах по цици вкъщи.

П.П. Оправи си заглавието - рАгади Peace

# 2
  • Пазарджик
Lady Charm, благодаря за корекцията, поправих го.
Ветреене, добре ама много тека Joy, когато съм без сутиен и нещо друго което да попива, ама Ок нека тече, ще опитам.
Благодаря за съвета  bouquet

# 3
  • София
Щом течеш ходи със салфетка в ръка и попивай - нека гърдата е на въздух и по възможност суха. Ако има засъхнала кърма по нея - още по-добре. И непременно коригирай захапката на дребното!  Peace

# 4
И аз в началото бях с ужасни рагади   ooooh!.Аз се мазах с Дефламол,около  15 мин   преди кърмене се измива с преварена вода.Дано  да ти помогне

# 5
  • София
Къмз горните съвети за правилно кърмене добавям - временно кърми със силиконови зърна,за да облекчиш болката и се мажи с Лансилох крем - ланолин, или Гармастан.

# 6
  • sofia
аз също имах такъв проблем при никненето на зъбките, на мен ми помогна препечено натурално нишесте, просто се напудрят зърната.
Бързо да се оправяш

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт