Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 100
Зажадняла съм за купони,за приятна компания вечер на аперитивче,вечеря или бира с картофки..,забравих кога за последен път идваха приятели в къщи(с такава цел)..или пък ние да сме ходили Rolling Eyes.От както се роди мъничо-край на мача-гасим лампите вечер и си лягаме........ Cry,а аз си мечтая ли мечтая...Хем баби и дядовци имаме наоколо,ама  май не сме се научили да ги ползваме правилно..

# 1
  • Мнения: 884
Вярно е , че като има малко дете в къщи , посрещането на гости е малко тежко, а ходенето си е направо кошмар-има хора, който не разрешават нищо на малките си гостенчета.Но като че ли е по-скоро въпрос на навик, ние по принцип всяка седмица поне по веднъж ходим или посрещаме гости, но това при нас отдавна не е някакво официално събитие-просто се случва съвсем непланирано-чуваме се с приятелка след работа, излизаме на кафе, малко по късно се обаждаме на мъжката половинка, и в крачка се решава какво ще правим-у нас, у тях, а сега през лятото-някъде в някоя прохладна кръчма.Това разбира се се случва само с най-добрите ни приятели. Официални гости-колеги, роднини, с които се виждаме по-рядко,и др. , посрещаме може би 3-4 пъти в годината.

# 2
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Ами доста в интерес на истината. Така бяхме още преди да се роди детето и след това не променихме навиците си. Имаме страшно много приятели и постоянно си ходим на гости, но май по-често се виждаме по заведения. Викаме бабата да гледа малката след като я преспим вечерта и ние излизаме да купонясваме. А когато бабата не може ще викам бейбиситерка - за няколко часа не е проблем, а и малката спи през това време. Мои познати и приятели с деца също много излизат - дали с баби, дали с детегледачки - намират начин. Вкъщи е малко по-сложно принципно да поканиш хора, защото детето си има някакъв режим и т.н, а гостите пък трябва да се съобразяват да не вдигат шум и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Преди много често. Отскоро се преместихме в квартал, сравнително отдалечен от мястото, където живеят повечето ни приятели, така че се срещаме по-скоро по заведенията и рядко вкъщи.

# 4
  • Мнения: 2 700
Ние сме от по-консервативния тип, които канят вкъщи и ходят по гости. (Не, че не се случва да се виждаме по заведения, но съотношението е в полза на домашните срещи).
С годините сякаш срещите се разредиха, при това не защото децата ни са малки, а защото поотраснаха (и родители и деца имат повече ангажименти). Когато децата бяха бебета проблеми нямаше - където и да отидем имаше свободна стая, в която детето да поспи преди тръгване. Същото важеше и за у нас.
Статистика не съм водила, но средно на месец се падат поне 2 гостита у нас и 2 ние някъде (петък и събота).

# 5
  • София
  • Мнения: 650
Почти не каним гости и рядко ходим на гости. Обикновено излизаме с приятели някъде на заведение. Когато поканя гости в къщи, дребните решават да покажат целия си набор от магарии и аз яко се изнервям. Когато отидем с тях на гости, адски трудно успявам да ги удържа да не проверят къде какво има по шкафовете на хората и пак се изнервям. За това някъде на заведение с детски кът и аз да мога да седна на масата, а не само да търча след тях и да гледам да не счупят нещо.

# 6
  • BG
  • Мнения: 793
Ох, зажадняла съм да сме си самички у нас. Сигурно де, през ден имаме гости  ooooh! Моят мъж само да срещне някой познат по улиците и го води в къщи  ooooh!

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Рядко, по няколко причини.
Имаме малко дете, всичките ми приятели също имат 1 или 2 малки деца, почти постоянно мъжа ми е в чужбина на работа и ние с бебо сме сами.
Сега времето е хубаво и с приятелките ми излизаме по разходки. При студено време посрещаме и ходим на гости по-често.

# 8
  • на път
  • Мнения: 2 804
Постоянно. Неканените са много близки и няма значение дали има трапеза или не, но за нас приятелите са много важна част от живота и не бихме искали да ги загубим. Сега покрай детето по-често идват в къщи защото така ни е по-удобно. Не сме като пиленгатори с раздвоено внимание и в един момент Малчо си ляга, а не бързаме да се прибираме а той да се изнервя от умора.

# 9
  • Мнения: 2 336
Ние пред блока се събираме почти всяка вечер. Имаме голяма маса и пейки. Комшиите са супер. newsm44
Другите приятели даже ни завиждат. И честичко ни посещават -  седим до ранни зори.
Пийваме, хапваме, танцуваме...
През зимата е по-трудно, ама не е невъзможно.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много рядко. Нямам възможност и желание. Времето и без гости не ми стига, свикнала съм да цепя минутата на две вече.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Гледаме поне веднъж в седмицата да поканим някого. И все не огряваме навсякъде, където искаме  Confused
Кеф ми е в събота да имам гости:чисто, подредено, цял ден съм мислила меню, около 10 детето заспива и си тормозя гостите до 2-3 ч-алкохолик за добра компания съм си аз  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 188
Има една приказка, че с приятели се живее.
Често ходиме и често ни идват на гости, излизаме и по заведения. Обаче аз знам как да използвам и пълноценно бабите и дядовците, а и те не отказват, защото ако сега не си поживеем кога? Когато и ние имаме внуци ли?  #Crazy

# 13
  • Мнения: 8 242
Зависи какво разбирате под гости  Mr. Green
Почти всеки ден сме у кумувете ни, които живеят на 100м. от нас, или в едни приятели с бебе, колкото мойто диване. Но това през деня. Вечер съм достатъчно уморена от лудориите на дребния, че още в 9 часа се хоризонтирам до него да спя в повечето случаи  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 546
неканени не ходим. най-често ходим на гости на свеки - през около седмица.
гости не обичам да посрещам и на няколко месеца веднъж си е цяло събитие. с приятели предпочитам да се виждам на заведение

# 15
  • Мнения: 236
неканени не ходим. най-често ходим на гости на свеки - през около седмица.
гости не обичам да посрещам и на няколко месеца веднъж си е цяло събитие. с приятели предпочитам да се виждам на заведение
Едно към едно. Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Почти не каним гости и рядко ходим на гости. Обикновено излизаме с приятели някъде на заведение. Когато поканя гости в къщи, дребните решават да покажат целия си набор от магарии и аз яко се изнервям. Когато отидем с тях на гости, адски трудно успявам да ги удържа да не проверят къде какво има по шкафовете на хората и пак се изнервям. За това някъде на заведение с детски кът и аз да мога да седна на масата, а не само да търча след тях и да гледам да не счупят нещо.
Peace

# 17
  • Мнения: 100
Ох, зажадняла съм да сме си самички у нас. Сигурно де, през ден имаме гости  ooooh! Моят мъж само да срещне някой познат по улиците и го води в къщи  ooooh!
Е,то, и  така не е много хубаво май........

# 18
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Събота или неделя със сигурност идвят приятели вкъщи или ние ходим на някого на гости. А малчовците спинкат в съседната стая  Wink

# 19
  • Мнения: 2 677
Пред основен ремонт на къщата сме и гости много-много не каним, освен най-близките, който знаят на какво дередже сме. Иначе често миткаме насам-натам, винаги след покана, разбира се.

# 20
  • Мнения: 4 380
Изключително рядко- няколко пъти годишно я се случило, я не. Не ходим, не каним, не искам никакви гости, писнало ми е още от България от гости и "приятели". Нямам нужда от никакви приятели които да ме обсъждат и клюкарстват зад гърба ми. Sick

# 21
  • Мнения: 1 817
Нежелани гости не посрещам, защото живея в Германия! Желани гости посрещам винаги, когато искам! Peace

# 22
  • Мнения: 419
Гости - гости, ама  ooooh! имаме едни съседи, които всяка вечер се влачеха у нас  Whistling без пропуск, заедно с двете си деца. И как се готви всяка вечер за осем човека, после сервиране, отсервиране, миене, чистене, на другия ден на работа  ooooh! #Crazy #Crazy. Ние им връщаме визитата веднъж месечно  #Cussing out
Преди два месеца мъжът замина в чужбина, и в къщи е тихо , но се връща може би след месец и пак ще се почне  #2gunfire

# 23
  • Мнения: 674
 Преди да се появи Габи канехме гости или бяхме на гости почти всяка вечер! Hug
 Сега - средно 1 път в месеца дали ще се падне? Thinking Иначе през деня приятелки ми идват на гости на по кафе, ама.....не е като предишните събирания! Sad

# 24
  • Мнения: 4 546
една , трябва да им искате пари за храна на тези.  #Crazy
ац чета темата и се чудя-  всяко гости си е разходи, как успявате толкова често да посрещате гости?  newsm78

# 25
  • на път
  • Мнения: 2 804
една , трябва да им искате пари за храна на тези.  #Crazy
ац чета темата и се чудя-  всяко гости си е разходи, как успявате толкова често да посрещате гости?  newsm78

 Hug И на пуканки с бира се събираме, само калабалък да става. Освен това гостите винаги носят по нещо - я бутилка с ядки, я бомбонки .... а имаме един приятел, който готви страхотно и идва обикновено с тавата  Laughing.

# 26
# 27
  • Мнения: 5 468
И как се готви всяка вечер за осем човека, после сервиране, отсервиране, миене, чистене, на другия ден на работа  ooooh! #Crazy #Crazy.
Ама що трябва да им готвиш всяка вечер и да вечерят у вас?
Ако са ви приятни и сте приятели, не може ли да седите на пържени картофи и бира или на кафе с безалкохолно? Не знам, как така ще правиш вечеря за 8 човека newsm78. Невероятно!

Аз не обичам да каня гости, нито обичам да ходя на гости. Това ме съсипва простоSimple Smile... Виж, на кафене ходя, все едно съм на такова раждана (или правенаWink).

# 28
  • Мнения: 419
И как се готви всяка вечер за осем човека, после сервиране, отсервиране, миене, чистене, на другия ден на работа  ooooh! #Crazy #Crazy.
Ама що трябва да им готвиш всяка вечер и да вечерят у вас?
Ако са ви приятни и сте приятели, не може ли да седите на пържени картофи и бира или на кафе с безалкохолно? Не знам, как така ще правиш вечеря за 8 човека newsm78. Невероятно!

Аз не обичам да каня гости, нито обичам да ходя на гости. Това ме съсипва просто:)... Виж, на кафене ходя, все едно съм на такова раждана (или правена;)).
Ами как - лесно и чудесно  Whistling мъжът идва да види моя на по цигара, хайде една ракия, после децата - до магазина за биричка, хайде да се обадим на жена му, да не стои сама в къщи и хоп - като стане време за вечеря, всички са на масата  ooooh! Аз кво - да си оставя децата гладни ли  Naughty Въпросът не е в парите и в храната, а в това, че не почти не мога да разговарям със съпруга ми насаме - те винаги са у нас  ooooh! Покрай тях почти спряхме да се срещаме с другите си приятели  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
По едно време се заблуждавах че ще се освестят, ама няма шанс - да не е луда, иначе ще трябва да готви и чисти у тях  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
В началото ми бяха приятни, но сега позеленявам само като се сетя, че след месец всичко почва отново  Sick Sick Sick

# 29
  • Мнения: 4 546
защо не се уговорите с мъжа ти да излизат навън за по биричка. примерно като звънне съседа, казваш на мъжа ти пред него: излезте навън, че имам работа. вземи и децата да не ми се пречкат  Mr. Green

# 30
  • Мнения: 419
защо не се уговорите с мъжа ти да излизат навън за по биричка. примерно като звънне съседа, казваш на мъжа ти пред него: излезте навън, че имам работа. вземи и децата да не ми се пречкат  Mr. Green
Защото тогава ще стоя в къщи сама, това е идея, но за веднъж- два пъти седмично Tired . Като се прибера от работа, докато натъкмя всичко и става време за лягане. Сигурно ще трябва да измисля нещо  ooooh! щото у нас на хан се е обърнало вече.

# 31
  • Мнения: 750
Мразя да ми идват гости.....както мразя и да ходя на гости!Никак не оби4ам у дома да ми се разхождат 4ужди хора. CloseИли пък аз да кисна у дома на мои познати!
като ни се излиза да се видим с някой....излизаме на заведение!Това с ,,ходенето на гости,, ми е много  омразно! Rolling Eyes
Ей как мразя някой да ми се домъкне у дома....на кафе! ooooh!
Бе като му се пие кафе....в кафенето да ходим...к'во  ще ми идва в къщи! Twisted Evil
Та....ве4е вси4ките ми познати го знаят и никой не стъпва у дома без предварително да се е обадил и аз да съм се съгласила! Whistling
Дори семейството ми(родители,братя,сестри...) и те ми звънкат преди да дойдат!
Така съм ги нау4ила!И няма сърдити!
Малееее.....представям си....да ми се изтърси някой в къщи то4но когато съм се настроила да си гледкам някой филм4е или.....да си взема вана! #2gunfire
Ако някой звънне на вратата...то това са или за  водата или домакинът! Flutter
Мразя гоститееее..... #Cussing out

# 32
  • Варна
  • Мнения: 567
Брей пък аз си мислех че ми има нещо, ама не съм сама!
И аз мразя да имам гости и да чистя и слугувам на хората, вместо да си гледам мъжа и кефа!
Който иска маса - заведения бол!
Моят дом е моята крепост!

# 33
  • Мнения: 3 423
Родителите ни идват веднъж годишно
на гости, веднъж годишно им връщаме
визитата. Понякога два пъти годишно.
Никога изненадващо. .Културни хора сме.

Общи условия

Активация на акаунт