Обръщението към втория баща

  • 3 745
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте, имам 4 годишен син.Той си се обръща към втория ми мъж със "тати",нито съм го учила,нито някой го е карал,просто като се събрахме да живеем явно за такъв си го прие а той се държи като истински баща с него.
Биологичния си баща вижда много рядко,от дъжд на вятър защото като не е на работа явно не му се гледа особено.
Въпреки това и бившия и бившата свекърва/господи прости но няма по проклета и ужасна жена/ упорито му казват да не се обръща към мъжа ми с "тати" а с " чичо" Shocked.
Как е при вас или как е правилно според вас,аз се чудя но се и дразня че се опитват да ми се мешат и някой ще бере много ядове в най-скоро време,защото ми писна дори и сега да се опитват да ми се мешат.

# 1
  • Мнения: 1 809
Много е деликатно наистина,но аз мисля че трябва да се даде избор на детето,как да нарича  втория ти мъж.Щом детето има нужда от това да го нарича така,нека го прави.Пък и в крайна сметка,кой е бащата?!Нали баща се начира този,който се грижи за детето?!Детето има нужда от баща и усеща като такъв втория ти мъж,което е напълно нормално в предвид това ,че биологичния му баща не се сеща за него.Моят син няма спомени от баща си,но аз съм му показвала снимка и съм му обяснила,че има баща  и  въпреки това,когато заговори за него го нарича или бившия мъж на мама или биологичния ми баща...

# 2
  • Мнения: 515
Моите деца пак са много смешни:пред хората му викат  "тате",но иначе са на чичо.не сме женени ,но те безкрайно много го обичат. Всичко споделят с него,а за него те са неговите деца.Вече почти никой от нас не споменава за бившия ми мъж.Той ги възпитава ужасно нежно ,сина ми го копира на 100%,а за щерка ми той е всичко.Скоро сина ми ми зададе въпроса,"ами ако баща ми се върне при нас ,може ли .....(приятелят ми),да му остане най-добрия приятел. hahahaНие сме повече от истинско семейство !!!

# 3
  • Мнения: 219
Ами аз също мисля,че определено много по-голямо значение има кой те е отгледал и кой се грижи за теб всеки ден,но те принципно двамата злобеят много/свекито и бившия/ и както винаги май става-всичко е на гърба на детето,на мен никой нищо не смее да ми каже.Дочувах,той ми казваше,че му казали да казва "чичо" и тн но снощи вече избеснях.
Звъни бившия да го чуе и аз му казвам на малкия "ела да се обадиш тати е" и той пита милия "кой тати" при което чувам когато взе слушалката "аз на тебе казвал ли съм ти че ти имаш един баща и че само аз съм ти татко".Направо ми идеше да го хвана и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 4
  • Мнения: 2 863
Според мен зависи от ролята и отношението и на  двамата мъже в живота на детето. Ако биологичният баща не се  грижи особено и не излъчва особено обичливи чувства към детето, то естествено ще потърси заместител и ако вторият баща иска да е такъв- значи всичко е ОК.
Но, ако детето познава и обича родният си баща, не е хубаво да бъде раздвоявано. Моята дъщеря живее с мъж който не й е баща, но пък вижда и обича баща си и така че и на двамата им казва по някакви смешни нейни начини, но по скоро виждам, че е на път да казва "тати" на родния си баща. В същото време аз не я стимулирам да нарича другия човек "тати", първо защото наистина смятам, че човек има една майка и един баща и аз не бих искала втора  съпруга или жена да бъдат "майки" на дъщеря ми.....
Но винаги й казвам, че другият човек, който се грижи за нея и по-често присъства може да й бъде "като татко", защото не искам да й създавам представа че това  е въпрос на избор.
Като цяло мисля, че детето трябва да бъде оставено да ги нарича както иска и всички възрастни да следват детето в това, а не то тях.

# 5
  • Мнения: 393
 Поговори си с детенцето се опитай да му обясниш,че то само си решава кой как да нарича и какви чувства да изпитва,но ти ще го подкрепиш при избора му HugВсе пак мама наистина е само една и ти  имаш най-силно влияние.Пък  бившия...ако може да разбере да не притиска сина си ,ще е най-добре,ама????
  Колко често се виждат?

# 6
  • Мнения: 219
Виждат се веднъж на 2 месеца някъде.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 493
Но, ако детето познава и обича родният си баща, не е хубаво да бъде раздвоявано. Моята дъщеря живее с мъж който не й е баща, но пък вижда и обича баща си и така че и на двамата им казва по някакви смешни нейни начини, но по скоро виждам, че е на път да казва "тати" на родния си баща. В същото време аз не я стимулирам да нарича другия човек "тати", първо защото наистина смятам, че човек има една майка и един баща и аз не бих искала втора  съпруга или жена да бъдат "майки" на дъщеря ми.....
Но винаги й казвам, че другият човек, който се грижи за нея и по-често присъства може да й бъде "като татко", защото не искам да й създавам представа че това  е въпрос на избор.
Като цяло мисля, че детето трябва да бъде оставено да ги нарича както иска и всички възрастни да следват детето в това, а не то тях.
Peace Peace Peace
С две ръце се подписвам под казаното от Jaly  Hug
Дъщеря ми нарича приятелят ми на малко име, но и на баща си често така казва /на малко име/. И да ви кажа по-добре звучи отколкот да казва "баща ми". Това е неин избор. Често когато сме някъде и хората не ни познават и коментират колко много дъщеря ми приличала на приятелят ми, тя се смее и му вика "татии", но иначе добре знае, че там някъде има един "човек", който се появява веднъж на 1-2 месеца и той е "баща й", но Приятелят ми е този, който я научи да кара ски, колело, да плува, той учи и пише домашни с нея, той тича с мен по болници, той ходи нощем до аптеката когато се налага и т.н.
Никой досега не е повдигал въпросът - как да се обръща, тя така е решила така му казва. По същия начин се обръща и към Родителите  /моите и неговите/ - на малко име  Peace и никой не се сърди и не го коментира. Ако някой ден реши може и татко да му казва  Mr. Green и няма да позволя някой да й се бърка /колкото и да не му харесва/
Като иска да  е  "баща" - да си изпълнява ролята на такъв, а не да се води само на документи такъв  Naughty

# 8
  • Мнения: 515
Често когато сме някъде и хората не ни познават и коментират колко много дъщеря ми приличала на приятелят ми, тя се смее и му вика "татии", но иначе добре знае, че там някъде има един "човек", който се появява веднъж на 1-2 месеца и той е "баща й", но Приятелят ми е този, който я научи да кара ски, колело, да плува, той учи и пише домашни с нея, той тича с мен по болници, той ходи нощем до аптеката когато се налага и т.н.
Никой досега не е повдигал въпросът - как да се обръща, тя така е решила така му казва. По същия начин се обръща и към Родителите  /моите и неговите/ - на малко име   и никой не се сърди и не го коментира. Ако някой ден реши може и татко да му казва   и няма да позволя някой да й се бърка /колкото и да не му харесва/
Като иска да  е  "баща" - да си изпълнява ролята на такъв, а не да се води само на документи такъв 

ПОДКРЕПЯМ КАЗАНОТО ОТ ТЕБ И ПРИ МЕН Е ТОЧНО ТАКА!!!! newsm51

# 9
  • София
  • Мнения: 4 493
pro77   Hug
За години които сме заедно, приятелят ми /или мъжът ми - и аз незнам, какъв точно ми е  Wink/ се е показал повече баща от колкото онзи който идва отвреме на време за да ни разстрои и двете  Peace, затова ако на някого трябва да казва "татко" това е първо - моят баща, след това - мъжът с когото живея  Peace Hug

# 10
  • Мнения: 219
То така е и при нас.Биологичния му баща нито сега ,нито тогава като бяхме още заедно му обръщаше внимание,дори необходимото внимание-детенце си беше моя "грижа",сега обаче му знае устата да риказва и проявява претенции.

# 11
  • Мнения: 515
Диони,осъзнах какво имам до себе си ,когато децатта се разболяха и той се върна от София заради нас,докато така нареченият им баща спеще до задника на сегашната си приятелка.Осъзнах и когато на  деня на завършване на училището дойде той ,а не биологичния-завършиха с пълен отличен ,а той дори не ги поздрави,а вторият ги заведе на сладкарница и беше горд с децата си.Сега пак си идваме от морето където искахме да отидем  само двамата ,но още след първия час той ми каза ч,е децата ни му липсват и отидохме да ги вземем с нас.Той е до тях когато плачат,той е до тях когато се смеят,навсякаде около нас newsm51

# 12
  • Мнения: 1 426
Поговори си с детенцето се опитай да му обясниш,че то само си решава кой как да нарича и какви чувства да изпитва,но ти ще го подкрепиш при избора му Hug
Доколкото виждам, не детето, а майката има проблеми с това...
А как бившата ти свекърва знае, че детето вика "тати" не на нейния син?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 493
То така е и при нас.Биологичния му баща нито сега ,нито тогава като бяхме още заедно му обръщаше внимание,дори необходимото внимание-детенце си беше моя "грижа",сега обаче му знае устата да риказва и проявява претенции.
Някои хора имат къса памет, затова трябва да им се припомня. Бъди така добра да припомниш на твоя бивш, кой е "баща" и че той е бил така "умен" да не е, така че сега няма никакво право да се сърди Naughty. Сложи го на място, не му позволявай да те дразни - теб или да обърква детето Naughty

# 14
  • София
  • Мнения: 4 493
pro77 Радвам се за Вас /за теб и децата/ твоята дъщеря е колкото моята - знам как такова внимание и отоншение се отразява на момиченцата - моята е направо влюбена, при всяко наше разногласие тя засатва на страната на приятелят ми  Crazy /двамата са страшна комбина/ Heart Eyes
Но аз имам вътре в мен някакви задръжки и страхове  Sad

Общи условия

Активация на акаунт