Гинекологичен преглед след секцио?

  • 10 379
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили майки,
колко време след секцио мога да отида на гинекологичен преглед?
Знам че след като свършат лохиите,те ми свършиха,но сега има нещо жълто EmbarassedДали е нормално и е края на лохиите?
Те там в клиниката са едниии,гледат да те претупат.
А аз искам да ми направят ехограф да видят всичко зараснало ли е добре и т.н и т.н...
Вие как постъпихте? Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 216
Не отлагай много прегледа при гинеколог. Дори и все още да "изтича" нещо според мен няма рано.
Хубаво е дори да си направиш една цитонамазка, за да си сигурна, че всичко е наред!

# 2
  • Мнения: 1 225
Все още не съм ходила. Дойде ми цикъла, почти веднага сле длохиите и за това отлагах. Мисля до края на месеца да съм отишла. Лошото е че до 40 тия ден след раждането сме имали право на преглед, но на мен никой не ми беше казал. Сег аза да ида ми трябва направление, а за да ми се издаде трябва личния да посочи причини.
И аз искам ехограф, но ще видим какво ще ми предложи лекаря който ме оперира.
Цитонамазка знам че се прави на 6 - тия месец.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Не те ли викат на контролен преглед  Shocked Аз ходих на 30-я ден. Направи ми гинекологичен преглед, с ехограф и взе цитонамазка.

# 4
  • Мнения: 1 081
След секцио, както и след нормално е добре да те прегледат месец от раждането. Не отлагай много, ако има проблем да се хване докато е време.

# 5
  • Мнения: 3 205
Има контролен преглед, който се поема от ЗК - 30 дни след раждането.

# 6
  • Мнения: 10 982
Ходих на контролен преглед 40 дена след раждането.

Има контролен преглед, който се поема от ЗК - 30 дни след раждането.

Лекарката ми каза, че не се поема от ЗК и удоволствието ми струваше 20 лв. Confused
Ако исках цитонамазка - още 10 лв.

# 7
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви,значи да по #Crazyбързам

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Ходих на контролен преглед 40 дена след раждането.

Има контролен преглед, който се поема от ЗК - 30 дни след раждането.

Лекарката ми каза, че не се поема от ЗК и удоволствието ми струваше 20 лв. Confused
Ако исках цитонамазка - още 10 лв.
Късметлийка! Аз за пълния преглед + цитонамазката платих 60 лв, ама тъй е по частните клиники  Tired

# 9
  • Мнения: 724
На мен ми казаха да отида два месеца след секциото и ще ми пуснат и цитонамазка и ехограф но аз ще отида в частен кабинет и ще си плата/за да съм спокойна/ въпреки че си плащам редовно осигуровките #Cussing out

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Отидох месец и половина след операцията.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 718
Отидох на преглед към 40тия ден, но понеже още имах жълтотии като теб, ме гледаха с ехограф само. Цитонамазката е след 6м, мисля че по-рано не се прави, но не знам защо. Мен поне тогава ми каза д-ра да ида.  Rolling Eyes

# 12
Отидох още на 20-тия ден.Имах лохии,но гинеколога каза че няма проблем(нали работят с ръкавици все пак).Мен ме прегледа само на "магарето"за да види дали операцията е наред.Цитонамазка ми направиха чак 3-тия месец.(По мое голяяямо настояване-защото хич не им се дават направления-казах,че имам големи болки и педито ми даде направление,та така ги метнах и си направих цитонамазката без да плащам). Wink

# 13
  • Мнения: 2 388
Правилото е:
30 дни след секцио - гинекологичен преглед, без значение дали се ти спрели лохиите
3 месеца след секцио - цитонамазка.

Общи условия

Активация на акаунт