Седалишно раждане?

  • 1 425
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Здравейте, Мамчета!

Още има време Бебо да се обърне, но засега (31-ва седмица) е седалищно разположен. Мислех, че ако остане така, ще раждам със секцио, но ми подхвърлиха, че то било второ раждане и можело и нормално. Казах им, че при първото раждане пъпната връв беше къса, но ми отговориха (лекарите), че щом се въртяло бебето, значи тоя път не е къса.
Скоро четох тук, че при нормално раждане при седалищно разположение има рискове за бебето. Гадният момент е, че съм в Шумен и има една единствена болница, т.е. нямам избор къде да раждам. А това означава, че всичко зависи от виждането на лекаря, който ще се падне на смяна, когато дойде момента да се раждаме.
Моля ви, тези, които са раждали със седалищно предлежание, нека кажат как е минало и какви са рисковете.

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 695
Скъпа, рисковете са големи, но не ти трябва да четеш такива работи. Моли се бебо да се обърне в подходяща поза. Не е  късно и шансовете за това са големи. Успех и дано!

# 2
  • Мнения: 2 609
Здравей!
Моето бебче си остана седалищно и никой не се нае на нормално раждане и по-добре де,че здравето на бебчето беше най-важно за мен .Всеки ми казваше "Е,може,но ние ще направим секцио..." .Все пак ти имаш още време,пожелавам ти да се обърне,а ако все пак остане така Rolling Eyes ,при всички положения ще те приемат 1 седмица по-рано в болницата и там ще решат.
Поздрави и ти стискам палци Grinning  Wink

# 3
  • Мнения: 920
В тази връзка да попитам - има ли някакви...де да знам упражнетния, повече разходки...абе нещо, което да подпомогне обръщането? На някой нещо да са му перпоръчвали?

# 4
  • Мнения: 8 769
Zmily, не би ли могла в такъв случай да се уговориш с някой лекар, който да ти обърне малко повече внимание? Когато аз раждах имаше едно момиче, на което бебето беше със седалищно предлежание. Ами поизмъчиха я доста, защото нямаше уговорка, но в крайна сметка, видяха,че няма да стане, и я клъцнаха.
Ето за това се ядосвам аз най-много-защо трябва да те мъчат до полуда, като си има начини майката да не изпада в излишен шок (че и бебето) Imp
Казваш също,че са ти "подхвърлили" идеята за нормално раждане Confused Кой е бил това? Наблюдаващият те гинеколог ли?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 314
Цитат на: Tia
В тази връзка да попитам - има ли някакви...де да знам упражнетния, повече разходки...абе нещо, което да подпомогне обръщането? На някой нещо да са му перпоръчвали?


В книгата на д-р Спок има техники за обръщане на бебето, но пише повечето от тях да се правят при присъствието на лекар , за да не стане нещо нередно. Там пише и за техники , прилагани от лекат (нещо те натискат) , но били болезнени и опасни.
Не рискувай сама!

# 6
  • Мнения: 920
lioneberja мерси. Аз имах предвид нещо по-елементарно (не чак изискващо лекарска намеса)...но явно няма.

# 7
  • Мнения: 6 243
Нямам личен опит.
Месец преди да се роди сина ми (през 1995 год.), моя близка проятелка роди дъщеря си - седалищно. Тогава - преди 10 г., тук не допускаха да се пави секцио на седалищните бебета, освен ако няма друга причина за операцията. Нейните отзиви бяха, че било болезнено и толкова. Свекърва ми е акушерка и доста често чувам от нея, че е водила нормални седалищни раждания.

Това, което забелязвам за нашата болница е, че все по-масово правят секцио, даже имаше и статии в местния печат, че т. нар. "цезаризъм" се налагал като стандарт, а според някои гинеколози това е изключително порочна практика. Но решението за метода все пак ще го вземат лекарите, като отидеш. Обмисляла ли си варианта да родиш планово в друг град, щом те безпокои въпроса за лекарите във вашата болница?

# 8
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Tia
lioneberja мерси. Аз имах предвид нещо по-елементарно (не чак изискващо лекарска намеса)...но явно няма.


Има, има Grinning  Не, че на мен ми помогнаха, бебето си остана седалище и ме клъцнаха, но нищо не пречи да се опита:
1. Лазене на 4 крака, колкото пъти се сетиш дневно
2. лежане 2 пъти на ден по 15 мин с вдигнати, например на облегалката на дивана крака, и глава надолу към пода

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
При мен до последната седмица се въртеше постоянно,колкото и лекарите да казваха,че не може.Но и на консултациите се виждаше.
Има шанс,разбира се!Моята лекарка ми каза един случай в който приели жена за секцио,че бебето било седалнищно и докато се качвала по стълбите бебето се обърнало.
 Желая ти успех и леко раждане!!!!

# 10
  • Мнения: 2 494
Цитат на: Zmily
Още има време Бебо да се обърне, но засега (31-ва седмица) е седалищно разположен. Мислех, че ако остане така, ще раждам със секцио, но ми подхвърлиха, че то било второ раждане и можело и нормално. ........Гадният момент е, че съм в Шумен и има една единствена болница, т.е. нямам избор къде да раждам. .......


Здравей, моята братовчедка е от Шумен и миналия октомври роди. Бебето беше седалищно, и и насрочиха дата за секцио 5 дни преди термина. Никой не и е говорил за нормално раждане!!! Така че консултирай се с друг лекар, който да ти даде мнението си, и евентуално да ти насрочи дата за секцио. Доколкото знам насрочват датата в началото на 9 месец.  На нея и изтекоха водите 4 дена преди датата, която  бяха определили, но веднага я приеха и и направиха секциото.
Успех и все пак имаш време бебо да се обърне! Леко раждане!!!!!

# 11
  • Мнения: 271
Благодаря на всички! Гледам вече да не се шашкам толкова, а само се моля всичко да е наред.
Уговорка с лекар не искам да си правя, защото това не е гаранция (знам много случаи, когато уговорката не е помогнала).
Тук няма и 3д ехограф, на който да се види пъпната връв (на каката беше къса и увита около крачето), така че и при най-добро желание лекраите не могат и нея да видят. Както се казва, Господ да ни пази... Напоследък ми се иска да съм неграмотна и изобщо да не съм толкова информирана за всички рискове и възможни проблеми Sad
Скоро ми разказваха, че из околните села жените изобщо не си следяли цикъла, ходели на първи преглед в 8-ми месец и т.н. И започвам да се чудя дали не са много по-спокойни... Thinking
Хайде, няма да дотягам повече, успешна бременност на всички и леко раждане!  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 314
След вчерашния преглед се оказва, че и моя бебо е седалищно отново и няма намерение да помага, та да видим дали гимнастиките с лазенето и висенето като паяк надолу с главата ще помогнат.

Моята лекарка каза, че седалищно застаналите не ги пускат да се раждат нормално в тази болница.

Но какво пък , наистина страшно много жени раждат със секцио, ще го преживеем и ние Simple Smile да са здрави бебетата, ние ще си поскрием белега   Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 498
Хайде и аз да се намеся...
Ако е чисто седалищно предлежание проблем няма т. к. предлежащата част е дупето и , а ако е седалищно краково е вече опасно, т. к. предлежащата част са едното или двете стъпълца на крачетата и контактната площ между предл. част и шийката на матката е много малка....
Така, че зависи твоето какво е , а и има време да се обърне-спокойно....

Общи условия

Активация на акаунт