бебчо в отделна стая - откога?

  • 2 410
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не бих го оставила сам в стаята до 3 годишен.

после пък едва ли ще можеш Wink


 Даааа,на наши познати синът до 12 годишен ходеше в леглото на родителите си.После влезе в пубертета и го досрамя.Бяха му направили собствена стая,в коятао той категорично отказваше да спи. Crazy

# 31
  • Мнения: 5 391
Аз го отделих като стана на 9 месеца, следващият път-по-рано Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 454
И ние сме решили бебока да спи в собствената си стая от изписването ни и вече всичко е готово. В стаята му сме сложили диван за да мога аз да оставам когато се налаг. Според мен детето трябва да свикне със стаята си от малко а и имам примери пред себе си че наистина спят по- спокойно и децата и родителите  Peace

# 33
  • Мнения: 219
Не бих го оставила сам в стаята до 3 годишен.

после пък едва ли ще можеш Wink


 Даааа,на наши познати синът до 12 годишен ходеше в леглото на родителите си.После влезе в пубертета и го досрамя.Бяха му направили собствена стая,в коятао той категорично отказваше да спи. Crazy

и ние натам вървим май,моя е на 4 и както писах по-горе,не мога да опиша какво става само като се продума за отделна стая.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 823
Дани беше на 4 месеца, когато го преместихме в неговата стая.

# 35
  • Мнения: 46
Малката беше на 7 месеца когато започна да спи сама.Дори сутрин като се събуди по рано пази тишна докато не усети , че някой от нас със баща и не се събуди.Но всичко е много индивидуално , защото има бебета които се будят много през ноща и такива като моето които от 2 месеца спят по цяла нощ.

# 36
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Сама е от самото начало! Няма страшно, но може само ти да спиш при нея ако много ви е страх така! Joy

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 15:27 от drize

# 37
  • Мнения: 5 103
преместих дъщеря ми когато бше на 8 месеца сама в стая.

# 38
  • Мнения: 4 300
През първия месец за твое удобство е добре бебето да е на една ръка разстояние- просто защото ще ставаш да кърмиш в невероятни часове.
Оттам насетне мисля че зависи и от детето и от теб.

# 39
  • Мнения: 998
Някъде на 40 дни беше Цвети, когато спрях да кърмя нощем и я преместих в нейната стая, а сега новото бебе ще видим, дано и то да ми е добричко  Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 6 671
Преместихме дъщеря ми преди 1 м. в отделна стая, преди това в старото жилище нямаше възможност, смятам, че сега спи много по-спокойно, а с бейбифон всичко се чува. Проблемът с отделната стая е първите един-два месеца, когато ще кърмиш по-често нощно време, дъщеря ми сега се буди чак към 6-7 за нощно кърмене и после продължава да спи. Имам позната, която не може да отдели сина си - вече на 6 години, в отделна стая.

# 41
  • Мнения: 1 896
Проблемът с отделната стая е първите един-два месеца, когато ще кърмиш по-често нощно време, дъщеря ми сега се буди чак към 6-7 за нощно кърмене и после продължава да спи.

Моят син се будеше да суче нощем до 2-годишен, след това спря сам. Ако трябваше през този период да ставам всяка нощ и да ходя до другата стая, представяте ли си  #Crazy
Може би децата по-бързо се научават да прят цяла нощ когато не са близо до майките си и по-рано спират да сучат нощем, но се съм убедена, че това е "правилното" поведение за тях. Не винаги детето, което спи и не изразява потребностите си с плач, е най-"доброто" дете. Аз предпочитам да кърмя нощем и да стимулирам детето си да ми дава сигнали, когато има някаква нужда.

# 42
  • Мнения: 1 924
Аз предпочитам да кърмя нощем и да стимулирам детето си да ми дава сигнали, когато има някаква нужда.

И аз така.

А относно подхванатата тема за трудното отделяне , когато детето поотрасне, ще споделя личния си опит.
Като бебе съм спала в креватче, долепено до спалнята ; по-късно-направо в общото легло, и то до доста съзнателна възраст-имам много приятни спомени.
Майка ми обаче допусна грешка, че не ме отдели навреме.Имаше момент, когато бях напълно готова и даже исках да спя " в мойта стая" и все питах кога най-сетне ще ми разрешат.Майка от страх ли, от какво ли, не ми разреши тогава( Мисля, че бях на около 4,5-5 годинки тогава.)
Та така си откарах доста по-дълго от необходимото в леглото на мама , но все пак не мисля, че
ми се е отразило зле-достатъчно самостоятелна личност съм.

# 43
  • София
  • Мнения: 17 592
Май си зависи от бебето. И аз имах същия проблем с мястото и креватчето. Бебчо спа първата седмица в къщи при нас в количката. От втората седмица си спи в леглото, в своята си стая. Нали и през деня не си го влача на каишка след себе си където и да ходя! Но иска да съм при него, когато е буден. Мисля, че му е скучно и тъжно да е сам, като не спи. Но като си спинка дали е в съседно легло или в съседна стая май му е все тая - то без друго не може да вижда до нас!
Обаче е важно да се увериш, че няма да повръща и да вдиша от повърнатото. Задължително го слагай да спи настрани обърнато, ако решите да спи отделно. Особено непосредствено след храненето - тогава най-вече им се случва да връщат. И задължително се снабди с бейбифон. И... Не знам, ние държим и вратите отворени, за всеки случай, през нощта, при все, че през деня не го правя... Стаите са една до друга, не една срещу друга.

# 44
  • Мнения: 701
Бих го оставила в отделна стая още от самото начало,но при мен проблемът е че засега поне сме в една единствена стая!

Общи условия

Активация на акаунт