епидурална във ВМИ Пловдив

  • 1 110
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Почти съм решила да раждам там нормално, с епидурална упойка. Само че, те до колкото знам, нямат анестезиолог постоянно, правят се уговорки и се викат от къщи, но нещо ми се вижда съмнителна работата, защото всички които познавам раждали там, не са стигнали изобщо до упойка!  newsm78
Има ли някой родил там и възползвал се от упойката!? 
Ще добавя, че разгледах темите и споровете, които са се вихрили и пуснах отново тази тема, защото доста от спорещите вече трябва да са били във ВМИ и се надявах да кажат как е, тъй като еднозначен отговор на въпроса с упойките, май няма !

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 22:32 от mamor

# 1
  • Мнения: 1 230
Виж тази тема. Там имаше една мама, която беше раждала с упойка...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161125.0

# 2
  • Мнения: 400
Във ВМИ са всеизвестни с "натуралното" раждане. Боли, не боли, ще траеш.
Не съм чувала там да слагат упойка. Но май-сигурното е да отидеш на място и то навреме и да питаш!
Доколкото аз знам в Пловдив има такива анестезиолози само във Весела и в Селена.

# 3
  • Мнения: 400
Забравих нещо, във Весела с епидурална раждаше моя позната и е изключително доволн, каза че не е усетила раждането просто.
За Селена няма да кометирам, там е ясно, че всичко е много добре, като си плаща човек...Simple Smile

# 4
  • Мнения: 476
Аз лежах във ВМИ за задържане и изрично питах за упойката, но акушерката с която вече си имахме приказка ми каза, че няма да ми сложат, ако държа да съм с упойка да се ориентирам другаде. Така и направих, ориентирам се към  Селена и 95% от причината е точно упойката .  Peace

# 5
  • Мнения: 393
 Shocked просто съм възмутена! Явно е истина това! Аз ходя на частно при лекар, който работи там и ме наблюдава, той нищо подобно не спомена!! И на мен колебанията ми са между ВМИ и Селена. Във ВМИ също си плащаш и излиза същото! Без пари не става, не е там въпроса, въпроса е да получиш нужното внимание и всичко да е ок. А определено смятам, че във ВМИ са по-добри специалисти, там имат и спешен ценътр, докато Селена нямат дори лаборатория, може да са много мили и да е супер комфортно в болницата, но аз не отивам на хотел, а да родя детето си. Готова съм да се примиря с не толкова луксозна обстановка, стига да съм в добри ръце..... ама да ме излъжат за упойката!!!!  #2gunfire
Много е обръкващо!!

# 6
  • Мнения: 550
Мога да добавя,че моя приятелка роди във ВМИ преди по- малко от месец.По принцип беше планувана за секцио,но тъй като раждането започна по- рано я оставили да си роди по нормален път.така,че във ВМИ каквото и да се уговаряш те пак ще си правят ,каквото си решат!Изборът си е твой! Peace

# 7
  • Мнения: 384
Ами така е-защото там се решава дали се налага секцио,а не дали ти си го искаш.Уговорки се правят в частните болници,където плащаш и изискваш или ти изпълняват капризите.
По отношение на епидуралните-омръзна ми да повтарям,че там се правят всякакъв вид упойки.Това че 1-2 майки тук са подели кампания срещу ВМИ и вие им вярвате,е друг въпрос.Доколкото виждам,те са само две,които не са били доволни и се стараят да го внушат на целия град.Но непрекъснато си сменят никовете.
Анестезиолозите и гинеколозите са най-добрите в града,при тях са се  учили  всички ваши фаворити.
За въпросните скептични майки само ще добавя,че не е нужно  да слушате акушерки или махленски клюкарки,може да отидете до родилна зала и да прочетете-Всяка жена,която желае епидурална анестезия,може да я получи.
Вчера пожелаха две жени.
Авторката на темата може да размисли-хотелско обслужване ли търси,или професионално и да реши.
За ваше сведение,вси повече майки и бебета се превеждат от Торакс и Селена във ВМИ.Помислете защо....

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз пък не разбирам защо все частните клиники, без значение Торакс или Селена, се считат за хотели и се набляга особено на това. Смятам, че всяка от нас се е съобразила първо с избора си на лекар и оттам с болничното заведение. И не считам, че ми изпълняват някакви капризи, защото си плащам - просто се отнасят професинално и човешки с пациентките си. Не виждам кой ще предпочете да се мъчи с часове, след като може да мине по-леко. И не на последно място - в частните клиники си плащаш, но знаеш за какво и  ти издават документ. А, ако си направим сметката, в държавните болници не излиза по-евтино, с всичките консумативи и подкупи. Моите уважения към работещите във ВМИ, но не само там има специалисти.

# 9
  • Мнения: 1 230
Ох, извинявайте ама не се сдържах. Не знам защо се гледа като на каприз прилагането на епидурална упойка. В цивилизованите държави отдавна това е част от мед. обслужване (в GB никой, освен по изрично желание, не ражда без упойка). Стоматологът ми винаги ме пита искам ли упойка, преди да започне работа  Grinning. Това е време да се случи и в България по отношение на раждането. Който иска упойка - ми да му слагат. Друг е въпроса, че няма достатъчно специалисти, та един (или двама) анестезиолози са "на повикване" в целия град  #Cussing out

# 10
  • Мнения: 393
тук ще ме извините за грубостта, но ще кажа, че в частните болници "човешкото" отношение граничи по-скоро с апетита към средствата! И мога да се обоснова с това, че когато отида в една от въпросните клиники, за да си заплатя болничиня и един лекар, който хал хабер си няма коя съм, мазно ме попита "Как сте? Добре ли сте?" това не е от човечност!!! Защото ако беше човечен същият този, нямаше да се опита да ме вкара за ненужна операция, нито да ме вика през два дни в частния си кабинет, за да ми изкара акъла и да получава по 30 лева всеки път! Ако имаше нещо човешко в него!!!!!
Искам добри специалисти, не храна от ресторант и натурален сок, който ми се полага! Не ме интересува колко пари ще дам и на кой ще ги дам! Просто не искам изненади!

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 15:20 от mamor

# 11
  • Мнения: X
Миличка,в коя частна болница си раждала,че прецени разликите ....извинявай но не се стърпях....а аз определено мисля,че мога да направя сравнение,защото имам две раждания-едното в държавна,другото в частна/не цитирам имена,за да няма обидени/ и определено съм по-доволна от второто.....защото освен хотелските условия и натуралния сок получих и много повече7едно много леко,нефорсирано с помощни средства раждане,бе упойка/по мое желание,въпреки,че влизашев пакета/,всичко това при доста сериозни основания за секцио/до последно се очертаваще доста голям бебок,а аз не съм кой знае колко голяма/....дадоха ми бебето веднага,кърмих си го на поискване,не му даваха добавка и АМ....и определено във всеки един момент имаш внимание/дори и да е било престорено,все пак го имаше/......И чак след като се прибрах вкъщи си дадох сметка,че първото ми раждане е можело да мине доста по-различно/например да си спестя малко болки и да не ме режат без причина/
Още веднъж се извинявам за малко по острия тон,но това мнение съм го изказвала и друг път тук във форума,/но ми омръзна да се плюе по частните клиники все едно предлагат само чисти чаршафи и  по-добра храна....все пак там работят доста добри лекари,имат прилична апаратура ,а това,че в държавните едно раждане ти излиза почти толкова,но нямаш кой знае какво право на претенции относно собственото и на детето ти здраве....е съвсем друг въпрос/ ...и освен това името и снимката ми са реални....

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 15:35 от Анонимен

# 12
  • Мнения: 393
Аз искрено се надявам нещата да са такива, каквито Люба казва че са!!! Но за съжаление, нещо не мога да имам пълно доверие! А имам нужда от това, както всяка на която й предстои това събитие! Просто има факти, които за съжаление ме навеждат на други мисли!

# 13
  • Мнения: X
Това одеве не го написах за да агитирам който и да е,да ражда в частна клиника,а защото съм минала през доста"светила" работещи по държавните клиники,дето определено взимат повече,а се държат с пациентите като с малоумни...да не говоря,че там много повече са ме мотали с изследвания/ и затуй пет години си чакахме за бебе/ и прегледи/щото нали все се чустваме длъжни да почерпим,нищо че си плащаме осигуровките/...
Така,че моят съвет е да раждате там където ще се чуствате спокойни,ще ви обясняват човешки и разбираемо какво,защо....и ще се съобразят поне малко  и с вашето мнение....

# 14
  • Мнения: 550
Ами така е-защото там се решава дали се налага секцио,а не дали ти си го искаш.Уговорки се правят в частните болници,където плащаш и изискваш или ти изпълняват капризите.
По отношение на епидуралните-омръзна ми да повтарям,че там се правят всякакъв вид упойки.Това че 1-2 майки тук са подели кампания срещу ВМИ и вие им вярвате,е друг въпрос.Доколкото виждам,те са само две,които не са били доволни и се стараят да го внушат на целия град.Но непрекъснато си сменят никовете.
Анестезиолозите и гинеколозите са най-добрите в града,при тях са се  учили  всички ваши фаворити.
За въпросните скептични майки само ще добавя,че не е нужно  да слушате акушерки или махленски клюкарки,може да отидете до родилна зала и да прочетете-Всяка жена,която желае епидурална анестезия,може да я получи.
Вчера пожелаха две жени.
Авторката на темата може да размисли-хотелско обслужване ли търси,или професионално и да реши.
За ваше сведение,вси повече майки и бебета се превеждат от Торакс и Селена във ВМИ.Помислете защо....
за да стане по- ясно относно капризите,както  се изразяваш-Да родиш със секцио не е какприз,а явно има причина да бъде предпочетено пред нормалното раждане и то не по желание на майката,а от  препоръка от специалист.Наистина има ситуации,в които е важно да се взима бързо правилното решение.Не казвам,че във ВМИ са лоши специалисти,напротив,но отношението им към пациентите е под всякаква критика.Все пак сме хора,а не крави!И раждаме деца, на които държим повече от самите себе си!Време е докторите да се научат на по- добри обноски!

Общи условия

Активация на акаунт