Масова практика ли е шофирането в пияно състояние у нас ?

  • 1 334
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 080
Лично моите наблюдения ,че да .Снощи с очите си видях как порядъчно пиян човек се яхна на колата и отпраши .Мога да кажа ,че почти винаги ,когато около мен има шофьори ,някой от тях е поне на две бири .При това хора, уж сериозни в живота - лекар например .

# 1
  • Мнения: 3 447
Масова е. Някои форумки даже се хвалят с това.

# 2
  • Мнения: 7 474
Наистина е масово за жалост  Confused

# 3
  • Мнения: 3 423
В България нищо няма цена,
така че е нормално и това.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Поне хората, които познавам, не карат пили /карам ги аз Flutter/.
Но гледам по заведенията, че има такива... Става, едва налучква ключалката, ама сяда и кара ooooh! И какъв е смисъла, че аз съм изрядна на пътя? В такъв случай си казваш "Бай, бабо, да не те срещне".
Веднъж карах наши гости, а те на сутринта си дойдоха за колата. Това ще го направя отново. Но мога ли да тръгна да спасявам целия свят?
Не само безотговорно, а и престъпно е да караш пил!

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 09:16 от ДЕ ВАня

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има решение.

Drink&Drive

Излиза колкото две таксита, да.
Но пък не пиеш карал и колата ти е пред вратата на сутринта.
Хубаво е човек да си плаща за тарикатлъка, ако може не с живот. Свой или чужд.

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 09:24 от Reza

# 6
  • Мнения: 3 423
Хубаво е човек да си плаща за тарикатлъка, ако може не с живот. Свой или чужд.
Абсолютно! А колко малко хора го осъзнават.

# 7
  • Мнения: 2 663
За съжаление май да!
Повечето хора си казват "Е какво толкова, аз съм на близо" или пък "От едно малко или една-две бири няма да ми покаже"
Всеки гледа през призмата да не го хванат, а не че става опасен

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Май да Sad Почти всичките ми познати шофират на 1-2 питиета. Аз не близвам, ако съм с кола, и без това съм един шофьор, че ако си и пийна, става страшно ooooh! Забелязала съм, че с подпийването, нараства самоувереността - бе к'во толкоз, въобще не съм пиян/а, мога да си карам без ник'ви грижи Crazy И наистина голяма част карат съвсем прилично, явно не им се отразяват две бири на способностите за концентрация newsm78 Но въпросът според мен трябва да е принципен...Защото какво значи - не се отразяват? Един - единствен път ще си недоспал, уморен, гладен, знаеш, че от 2 бири нищо ти няма, ама точно този път ще те хване и ще се пребиеш или ще пребиеш някого Sad

# 9
  • Мнения: 293
Стана ми смешно, че лекарите са определени като "сериозни хора".

Не съм срещала други с по-цинично отношение към живота.

# 10
  • Мнения: 5 228
Маосова практика е. В едно село, в което ходя често, това е нещо съвсем нормално. Майката на мой познат ми се оплакваше една сутрин, че синът й се прибрал толкова пиян, че не помни как е вкарал колата в двора. "Можеше да го глобят!", каза ужасено тя.  Confused

# 11
  • Мнения: 11 747
Да,масово е!Познавам доста такива.На единият съм му се карала много сериозно,а той след 8 бири казва,че си преценявал,че може да кара и си било негова работа!На същия му е взимана книжката за алкохол 4 пъти и има общо 2600лв глоби  и това не го спира.Гордее се.

# 12
  • Мнения: 1 172
Бях много малка - на 14, когато загубих близък човек. От тези, които редовно карат пияни и смятат, че нищо няма да им се случи. Дотогава не съм си давала сметка колко опасно е поведението им и за тях, и за всички околни. Оттогава съм параноичка. Заплашвам пияния шофьор, че ще се обадя в полицията, предлагам да го закарам до тях, или да му платя такси. В един единствен случай нищо не помогна и пред братовчед ми (подпийналия шофьор) се обадих, за да издиктувам номера му и предполагаемия му маршрут. Той пък вярваше, че полицаите няма да му направят нищо. Остана си само с празните надежди. Аз пък не мога да застана пред родителите му и да кажа "пийнал беше, но го пуснах да си ходи".
Специално за такива случаи не виждам нищо лошо в "натопяването". По-добре да си плати глобата, да си понесе наказанието, отколкото да го погребем или още по-лошо - да почерни съвсем невинни семейства.

# 13
  • Мнения: 6 029
масова е.

бях в Рибарица уикенда. ВСИЧКИ пият и карат. ако ченгетата почнат да им взимат книжките, няма да остане един шофьор там.

# 14
  • Мнения: 46 510
Да. За съжаление  Confused

# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
масова е.

бях в Рибарица уикенда. ВСИЧКИ пият и карат. ако ченгетата почнат да им взимат книжките, няма да остане един шофьор там.

Там не съществуват трезви шофьори, това е непознат вид фауна. Просто е ужасно, забравям за пияните драйвъри- има една по-опасна порода- пияни колоездачи! Кара си на зиг-заг балканчето из пътя и пада на шосето периодично. Другата голяма напаст са Трезвите туристи на мощни мотори- изобщо не им минава през простите глави, че на следващия завой може да изкочи някое дете. Карат все едно са на роуд 66, а не в населено място, при това курортно.

# 16
  • Мнения: 5 299
Има решение.

Drink&Drive

Излиза колкото две таксита, да.
Но пък не пиеш карал и колата ти е пред вратата на сутринта.
Хубаво е човек да си плаща за тарикатлъка, ако може не с живот. Свой или чужд.
Тази практика обаче я няма в БГ... Rolling Eyes

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има я.
Дори дадох линк.
Момчетата са перфектни. Ползваме ги редовно.

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
масова практика е.
Манталитетът на българина.
И изобщо не генерализирам - ето, последният пример е от Италия.
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1072441

# 19
  • София
  • Мнения: 2 079
Масова практика е, за съжаление .....  Weary
Аз самата не съм от тях и гледам и хората около мен да не карат, когато са пили. Peace
Пропагандирам, че когато се кара не се пие, ама и какво от това ...  newsm78
Имам приятели, които не карат когато са трезви! #Crazy #Crazy
И се хвалят с това.
Но аз не се качвам в тяхната кола. Crossing Arms
Моят живот е преди техния. Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами, виж, няма как да не е масова практика, като масова практика е да се пие от обяд! И няма значение професията и инетелекта. Лекарите пък как пият...и пушат...

И не виждам нищо странно, че след като човек се запива от обяд, това за него вече е едно нормално състояние и се качва в колата.

Така, че проблемът е, че българите пият много и не приемат пияното състояние за необичайно.

# 21
  • Мнения: 5 228
масова е.

бях в Рибарица уикенда. ВСИЧКИ пият и карат. ако ченгетата почнат да им взимат книжките, няма да остане един шофьор там.

Там не съществуват трезви шофьори, това е непознат вид фауна. Просто е ужасно, забравям за пияните драйвъри- има една по-опасна порода- пияни колоездачи!

Точно Рибарица имах предвид и аз по-горе.  ooooh!

# 22
  • Мнения: 6 029
Точно Рибарица имах предвид и аз по-горе.  ooooh!

маани. страшно е просто. и то не вечер. от обяд е страшно.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Масова за съжаление и за това са виновни не само шофьорите - виновни сме ние - тези които ги виждаме, а не правим нищо за да ги спрем и полицаите които гледат да вземат някой лев без да им мигне окото, че 100 м. след проверката може да се случи нещо непоправимо. Нямам думи! Лошото е, че проблема не е само в пияните шофьори, ами и разсеяните. Знаете ли, вчера пресичайки на пешеходна пътека сутринта, микробус облепен със стикери на не знам коя фирма за разнос на хранителни стоки по магазините(предполага се че шофьора не беше пиян) едва не мина отгоре ми. Добре, че винаги по улиците най-вече когато пресичам съм с повишено внимание, иначе 100% нямаше да ви пиша сега. Шофьора изобщо не реагира, просто защото гледаше настрани! Хвана ме яд защото ако беше на мое място някоя баба със сигурност щяха да я съобщят вечерта в новините. А просто сме безсилни в такава ситуация. Спрях се и в първия момент исках да му запиша номера, но в следващия се замислих - "Какво ще направя, къде да се оплача, нали все пак не е минал отгоре ми?"(нищо че събрах всичките си сила за да мога да изтичам по бързо от другата страна) - и си тръгнах.

ПП: Извинете ме за отклонението от темата! Просто исках да споделя  Sad

Общи условия

Активация на акаунт