Помощ! женските ми свинки родиха

  • 3 290
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Имам две морски прасенца. Уж женски, едното го взехме наскоро - казаха, че уж е на две месеца. Туко що роди едно бебе. не знам какво да правя!!!! Сега го ближе

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Сори, че пускам темата тук, но съм в шаш и имам нужда спешно от съвет. Имаме две уж женски морски прасета, едното го взехме наскоро от магазина, но явно е било бременно /въпреки, че ни казаха, че е малко/. Туко що роди и не знам какво да правя. майката много грубо ближе и настъпва бебето, то писука и я отделипх. В момента малкото само се почиства, другата свинкя не му обръща внимание, но все пак трябва и да яде. Какво да правя?

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 11:43 от Лекси

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Как`Сийка гледа такива твари. Пусни и ЛС.

# 3
  • Мнения: X
Абе аз ли не съм в ред? Току що видях тема "Ще ставам леля" или нещо подобно. Тамън да честитя на девойката и виждам, че всъщност се е родило морско свинче!
 Shocked

# 4
  • Мнения: 417
Честито ти свинче! Mr. Green

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Темите са две, maya_coheleach. Можеш да се увериш по имената на авторите. Ама друго е да се обадиш...

# 6
  • Мнения: X
Къде е темата за лелята??? Няма я!  newsm78

# 7
  • Мнения: 4 585





По-добре истинска свиня да беше ти се опрасила, ама нищо. Честито.
Върни майката при малкото. Мама си е мама. Тя знае най-добре.
Ще ти преместят темата, след малко в хоби.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Абе аз сериозно ви патам кво да го правя. До сега живеех с мисълта, че имам две женски свинки, а едната е още бебе /тази дето роди/. сега събрах майката и бебето в отделна клетка. тя го чисти, но много грубо, а то писука. да не вземе да го умори...
maya_coheleach , пък ако много държиш да честитиш за бебенце - честити на мен. Родих миналия вторник Mr. Green хич и не предполагах, че заедно сме бременеели със свинкята.
ДЕ ВАня, мерси. Пуснах
Волф, ошашках се и там пуснах - обедини ги, или изтрий оная. Ама си е шок.

# 9
  • Мнения: 4 585




Благодаря. Мечтая да стана джедай някой ден. Честито бебе и прасе!

# 10
  • Мнения: 1 134
Лекси, честито!
Може да е станало заразно във вашето семейство. Провери и останалите членове! Laughing Heart Eyes

# 11
  • Мнения: X
Честито! Честито! Честито!   bouquet
Да ти е живо и здраво детенцето!
Аз на лелята исках да пиша да го глези, да му купува шоколади и да го води на въртележките! Все такива несериозни работи, защото е леля все пак, те лелите са затова!
 Wink
Ама е на, темата изчезна!

# 12
  • Мнения: 598
здравей и честито бебче, а също и честито морско свинче! никога не съм гледала такива животинки, но виж какво намерих за теб. това е от сайт само за тези животинки. http://www.morsko-svinche.com/index.php?option=com_content&t … =12&Itemid=31 дано ти е от полза. успех!

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Хайде честито!
Преди време си бях купила едно морсо свинче и една сутрин се събуждам от свъркане и пискане.
То се клонирало  Laughing . Малкото беше същото като майка си. Раждат се с козинка и зъбки до колкото знам. Не го пипайте за де не го остави майката. Слагайте настъргани моркови и зеленчуци - бебето може да си ги хапва. И отделете таткото.

# 14
  • Мнения: 6 992
ооо, на най-хубавата дата се е родило Laughing много е сладко, нали/ Нашите като бяха бебета бяха такива сладки мишлета.
Значи хайванчетата още от началото могат да се хранят с храна за възрастни, но все пак е добре и мама да го кърми. Кака Сийка ще ти каже най-добре/

# 15
  • Мнения: 209
ЧЕСТИТА ДВОЙНА РАДОСТ В КЪЩИ!!!  Hug

Голям кеф да си бременееш заедно с морското свинче! /жалко, че не си знаела/ Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Сега си почиват - дремят и двете. обаче малкото още не е засукало - гушнало се е на гърба на майка си. може би след малко ще трябва да опитам да го насоча, но пък имам мамата отскоро и тя се плаши от мен.
http://www.bgphoto.net/photos/6994/o633202714466718750.jpg

# 17
  • Мнения: 25 568
Красавици!  Grinning
Да са ти живи и здрави и трите!   bouquet

ПП А ако имаш нужда от помощ, знаеш къде да я потърсиш, нали?  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Сега си почиват - дремят и двете. обаче малкото още не е засукало - гушнало се е на гърба на майка си. може би след малко ще трябва да опитам да го насоча, но пък имам мамата отскоро и тя се плаши от мен.
http://www.bgphoto.net/photos/6994/o633202714466718750.jpg

Ауу....ми то голямо, бре! Майката трябва да е била много "дебела". Simple Smile
Попитай в някой специализиран форум за свинчета или животни...не мога да ти помогна, но много исках да ти честитя двете бебчета  Grinning  как ще го кръстиш? Много е симпатично  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 25 568
Първо да се разбере дали е момченце или момиченце.  Mr. Green
Дано да е женско, за да си го остави!  Praynig Където са две, там са и три.  Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437
Първо да се разбере дали е момченце или момиченце.  Mr. Green

вярноо...много на място  Peace не се замислих...на мен на такива малки животинки ми идват все в среден род ooooh!

# 21
  • Мнения: 7 263
Лекси честито,
при вас като тръгне ..... Hug Hug Hug
Ще го отгледате и животинчето не бой се - сега с две бебета ще трябва да се справяш  Joy Joy ще потърся някой линк на зоотематиката и ще ти го пусна може и на л.с.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси Grinning Вече всичко е ОК. Малкото си засука - буквално помириса къде има млекце и хукна да преследва майка си, която много много не му обръща внимание. Обаче бебето наистина е много голямо и добре оформено. А ние си мислихме, че т.нар. бебе Ру /майката/ е била държана гладна в магазина и затова така яде и дебелее Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Честити ти бебета! Grinning Първо твоето, а после и прасешкото!  bouquet

maya_coheleach, темата вероятно е преместена в Календар на събитията. Peace

# 24
  • Мнения: 146
Тук има информация: http://www.guinea-pigs.hit.bg/ В меню Хранене и грижи => Бременност
Честито бебе свинче  Grinning

# 25
  • Мнения: 211
Честито бебенце и свинченце Hug Hug
Да са ти живи и задрави и двете!

ПП: Ако беше разбрала, че свинкята е бременна, поне щеше да имаш морална подкрепа през последните дни на твоята бременност..... ама нищо  Wink

# 26
  • Мнения: 183
Бързо махни другото свинче.

# 27
  • Мнения: 7 263
Лекси - малко офф - лесно ли се гледат тез живинки и миришет ли?
Защото ние имаме рибки, обаче мойте крънкат и за друго животно и се бях замислила баш за такива свинчета, но искам първо да проуча нещата да няма изненада после  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 585





Прасенцето е по-шарено от мама си. Винаги ли раждат по едно?
Може би не е толкова случайно, че от зоомагазина си избрала точно бремената свинка.
Знак свише.

# 29
  • Мнения: 3 453
Бързо махни другото свинче.


 Да, направи го!

Погрижи се да има винаги вода, сега майката ще пие повече вода.  Талаша ще го сменяш по често. Майките свинки много сладко мъркат на малкото си, то също издава много смешни звуци. Голям купон е, ще видиш! Сигурно е много сладко.
Честит нов член на семейството!  bouquet
За другия член вече ти честитих в една друга тема! Wink

Лекси, май ти си провлачила крак! Joy Joy Joy

# 30
  • София
  • Мнения: 6 743
А, защот да го махне  newsm78 Ще му направи ли нещо майката  Thinking

# 31
  • Мнения: 6 167
честито ви прасенце, тогава, щом ви се е родило  Mr. Green
хващай капкомер и млекце и давай, друго не мога да те посъветвам.
а майката сигурно си знае работата, за да е така настървена, знам ли...морскосвинска му работа Laughing

# 32
  • Мнения: 3 453
А, защот да го махне  newsm78 Ще му направи ли нещо майката  Thinking
Майката нищо няма да му направи, но нали са две възрастни свинчета, едното е майката, другото уж е женско. По-добре майката и малкото да са сами. Не се знае другото свинче как ще възприеме малкото! Peace

# 33
  • Мнения: 2 327
Морските свинчета се гледат доста лесно, много са непретенциозни и се разждат готови за живот. Даже не му трябва и да суче особено, ако има друга храна, може да си я яде. Ако си сигурна че двете които имаш са женски можеш да ги държиш в един аквариум с малкото. Проблемът с мъжките е не че са агресивни, а че в момента на раждането женската се разгонва наново и може да бъде оплодена.
Обичайно раждат по едно или две прасенца и се разгонват на всеки 17 дена. Бременността не помня колко траеше.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 249
Обичайно раждат по едно или две прасенца и се разгонват на всеки 17 дена.

Уха!  Crazy  Това не го знаех, а нашите гледат 2 парсенца. На въпроса миришат ли - да, особено ако не им се почиства редовно "кочинката", иначе няма проблем. Също така внимавай с храната - на родителите ми едното прасе почина внезапно, ветеринарката каза, че било нитратно отравяне. Та мисълта ми е да внимаваш с бебето какво му даваш. Peace

# 35
  • Русе
  • Мнения: 611
Не се притеснявай изобщо свинчетата живеят на групи никой нищо няма да му направи

# 36
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси Grinning
Понеже имам две клетки, отделих майката и бебето. Спокойни са, малкото само се ориентира и суче, майката отвреме на време го ближе /иначе не му обръща много внимание/ Grinning.

# 37
  • Мнения: 1 996
 8 години гледахме морското ни свинче Мима!
Беше петия член от семейството ни.Мъкнехме  я навсякъде с нас- на село,при свеки и т.н.
Много са любвеобилни и непретенциозни.
Обичат да са на топло - особено зимно време.На последния аквариум,в който живееше моят съпруг  беше направил нещо като подово отопление .
Мирише само като не се почисти жилището и.

 

# 38
  • Мнения: 1 426
Малките свинчета много скоро започват да ядат храна за големи. Първите две седмици не слагай зеленилки на майката, че хващат тежки разтройства.
Иначе са много готини, направо с козинката си и си щъкат насам-натам  Grinning

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хехехеееее, Лекси... потръгна ви  Grinning... Голям урожай  Laughing

Честито ви малко бебе-свинче!   bouquet  Лесно ли роди майката?

Оооооох и моята щерка си мечтае нашата СИСА да роди и всеки ден я води на мъжки (в съседите), а аз така не искам....  ooooh!
Ама като видях картинката, дето си я пуснала и се умилих. Много са сладки и 2-те! Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 7 242
Lennyh, лесно се гледат, непретенциозни са, любвеобилни.. с една дума плюшковци. Не миришат, когато им се чисти, но пък ако не са в аквариум, а в клетка, хвърлят навън талаш и постояно трябва да се мете. Много са подходящи за домашни любимци за деца, но моята  напоследък не им обръща много внимание. Затова и исках да са две, пък то каква стана Mr. Green
Шани, явно раждането е минало леко, защото нищо не разбрах, а през цялото време съм била на 2 - 3 м от клетката /на компа/. Чух странно цвъркане, загледах се и видях нещо валчесто и космато м/у предните лапки на уж бебето Ру Shocked. Честно казано се уплаших, защото никога не съм подозирала, че бебето всъщност не е бебе и покупката ми е била 2 в 1 Mr. Green После беше малко гадничко когато майката започна да яде плацентата и се омаза в кръв. Важното е обаче, че са добре и семейството ни се увеличи пак Laughing

# 41
  • Мнения: 5 478
Честито и от мен! И аз съм от "породата" свинегледащи, даже скоро планирам да си имам бебенца  Blush

# 42
  • Мнения: 3 453
Аз имах свинка, но почина! Cry Още ми е мъчно....
Та тя беше розетка - с дълъг косъм и на завъртулки - истинска красавица!
Роди 3 бебета, бяха такива сладури! Heart Eyes Подарих ги на семейства с малки деца, да им се радват. Още поддържам връзка с тях.

Най-сладки са бебетата. Когато си играят, те подскачат и се въртят на 180градуса, не може да се опише с думи, трябва да се види! Такъв цирк правят, заливала съм се от смях!

Моята свинка като чуеше, че отварям вратата на хладилника и, че шумоля с торбичката, надаваше такъв писък, който не преставаше, докато не я нахраня! Умни животинки са и много обичливи!
Не миришат, просто талаша трябва да се сменя по-често. Аз купувах обезпрашен от зоомагазин.

Още веднъж, да ви е живо и здраво новото попълнение!  bouquet

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 23:56 от _Hope_

# 43
  • Мнения: 3 622
Честито бебе свинче   bouquet 
И ние си имаме морско свинче от 6 години, ще бъде интересно да си вземем още едно и да си имаме бебе - синът ми отдавна ме мрънка.  Ама те като се разгонват на всеки 17 дни много често ще почнат да раждат и ще има да се чудя какво да ги правя  newsm78

# 44
  • Мнения: 920
Честито!

До вчера подминавах темата, но тази нощ моята зайка роди. Изпаднах в ужас. Малкото е като ембрионче, но диша. И аз се чудя какво да правя. Сега ще звъня на лекаря.
Проблемът е, че са мъжки и женски. Казаха ми да отделя мъжкия, сложих го в 1 дълбок сандък - като ракла, но той изскочи да си гледа любимата и поколението. Сега обикаля като свободен електрон.
Дали да му дам пура.

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 08:14 от Мадам Гоца

# 45
  • София
  • Мнения: 3 249
Честито озайчване. Ама то се е очаквало, щом гледаш мъжки и женски, все пак.

# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мадам, честито ти и на теб! Много бебета, много нещо Laughing

# 47
  • Мнения: 1 426
Мадам Гоце, не го пипай поне първата седмица!Нашите първите зайчета-бебета аз ги повдигнах, за да изчистя - и майката ги заряза тия, дето бях пипнала, само едно остана...  Sad
Но като прогледнат и се покрият с козинка, са най-сладкото нещо на земята.
А свинченцата пък направо отгледани си се раждат.

Леле, какво ли не съм гледала, какво ли не съм развъждала вкъщи... По едно време вълнисти папагалчета бях докарала до стотина... За хамстери , свинчета и декоративни плъхчета и не говоря... По света децата врънкат майките си за още едно животно вкъщи, а у нас аз кандърдисвам децата да си вземем още някоя животинка... Добре, че още ме търпят моите хора...

# 48
  • Мнения: 920
Благодаря.

Невада, не съм ги пипала - нито майката, нито зайко. Едно беше мъртво и го извадих и попочистих кръвта. А това вече си стъпва на крачетата, но мисля, че плацентата още е с него. Добре, че ми каза, че 1 седмица - щях да го пипна по-рано.

# 49
  • Мнения: 1 770

Проблемът е, че са мъжки и женски. Казаха ми да отделя мъжкия, сложих го в 1 дълбок сандък - като ракла, но той изскочи да си гледа любимата и поколението. Сега обикаля като свободен електрон.
Дали да му дам пура.

Много ме развесели  Mr. Green


Общи условия

Активация на акаунт