Какво давате при червено гърло?

  • 89 540
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 797
Ние последният път минахме само със смукане на ефизол и тантум лимон, но е на 3г. и половина.

# 16
  • Мнения: 1 976
Почти на 2 години са.
Ами единият вчера сутринта и до обяд дигаше до 38градуса  и това беше. Сега няма. А другия снощи дигна 39 и нещо, днес има пак, но не чак толкова висока.
Смятам да изчакам с даването на Суметролим. Ще пръскам с Тантум верде и ще давам лимони, мед, чайчета и т.н.
При толкова малки деца Тантум верде на спрей не е подходящ!!!!! Използва се Тантум верде за гаргара, като естесвено вие няма да го ползвате за това, а ще мажеш гърлата с марличка или можеш да капваш с капкомер директно в гърлото. Аз лично трудно се справям са тази процедура и разчитам най-вече на мед с лимон и мъъъничко сода.

# 17
  • Мнения: 2 070
Да ви кажа мами днес 4етох за тези ила4и дето препоръ4ваме за гърло.ми нарушавали естествената флора в устната кухина.така4е по умерено с тях .Ама то като си помисля пък АБ КАКВО ПРАВИ С ЦЕЛИЯ ОРГАНИЗЪМ  #2gunfireДА СА 4УДИ НА КВО ДА ВЯРВА 4ОВЕК

# 18
  • Мнения: 1 178
Да ви кажа мами днес 4етох за тези ила4и дето препоръ4ваме за гърло.ми нарушавали естествената флора в устната кухина.така4е по умерено с тях .Ама то като си помисля пък АБ КАКВО ПРАВИ С ЦЕЛИЯ ОРГАНИЗЪМ  #2gunfireДА СА 4УДИ НА КВО ДА ВЯРВА 4ОВЕК

Мдаа, за да нарушим "комфорта" на нежеланите гости - промяна на PH например . И гърлото вече не е чак толкова гостоприемен домакин  smile3521

# 19
  • София
  • Мнения: 13 202
Почти на 2 години са.
Ами единият вчера сутринта и до обяд дигаше до 38градуса  и това беше. Сега няма. А другия снощи дигна 39 и нещо, днес има пак, но не чак толкова висока.
Смятам да изчакам с даването на Суметролим. Ще пръскам с Тантум верде и ще давам лимони, мед, чайчета и т.н.
При толкова малки деца Тантум верде на спрей не е подходящ!!!!! Използва се Тантум верде за гаргара, като естесвено вие няма да го ползвате за това, а ще мажеш гърлата с марличка или можеш да капваш с капкомер директно в гърлото. Аз лично трудно се справям са тази процедура и разчитам най-вече на мед с лимон и мъъъничко сода.

Само нещо искам да кажа по повод мазането на гърло с марличка!! МНОГО ВНИМАВАЙТЕ, МНОГО!!!! Сега ще ви кажа как се маже гърло с марличка, защото има огромна опаснот марлята да се изпусне и детето да се задуши. Особено малко дете, което не спира да мърда при тази процедура... Марличката хубаво се увива на пръста с бинт, все едно правите превръзка. После краят на бинта се връзва около китката. Така няма опасност да изпуснете марлята. Едно време майка ми ни мажеше гърлата с нишадър с един тампон памучен намотан на молив. Това не трябва да се прави. Това дето го написах ми го каза аптекарката ни, която като чу как възнамерявам да мажа на детето гърлото ми се накара едно хубаво и ми обясни как да го правя безопасно. Ако мажете с нещо, което може направо на пръста да се задържи - най-добре!

# 20
  • Oslo
  • Мнения: 659
Ползвам Биопарокс от 1-2 години и обикновено с него приключва всичко. Доволна съм много.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 446
А Биопарокса става ли за 2годишни деца?
Иначе и на мен ми е помагал, когато ме е боляло гърлото.

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Само при зачервено гърло, без висока Т. над 38С и детето не е отпаднало, както правилно писаха повечето мами, нищо не се прави, но се държи "под око".
 Обичайно е при децата, сливиците като предна бойна линия и Лаборатория на Имунната система, лесно да се зачервяват. Това на първо четене означава че се водят "ариегардни бойни действия"

# 23
  • Мнения: 3 410
Аз пръскам с един спрей от алое, прополис и още няколко антисептични билки и ефекта е много добър - повече от три години си оставаме само дотам  - възпалението не слиза надолу.

# 24
  • Мнения: 4 806
ще си позволя да продължа с едно допълнително питане:
ако след 2 дни зачервено гърло се появи кашлица (суха) и сополки, какво се дава?
Температура засега няма.
Гърлото боли, особено при кашлицата.
Детето е жизнено, има апетит.

Забравих да упомена - в момента приема:
капки Арника Хил
Проспан сиропче
Вит Ц

# 25
  • Мнения: 948
Обикновено давам "Мукоплант" на д-р Тайс или "Хустагил".

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За Гърлото давам Ангин хил( хомеопатично). 3 пъти по едно хапче да се изсмучи, като 15 мин. преди и 15 мин. след това нищо не се приема.Ефектът е страхотен. Успешно се лекуват и ангини.За подсилване на имунната система -цитросепт.Също гаргара с капки цитросепт във вода е много ефикасно.

# 27
  • София
  • Мнения: 903
Тъй като при нас повечето болести започват със зачервено гърло вземам мерки веднага, за да не се усложнят нещата. Давам хомеопатични - Меркуриус и Пирогениум, редувам през 2 часа по 5 гранули от всяко. За смучене - Исла мус  ( но него го започнах като бяхме на 3, не знам дали твоите няма да се задавят, че са още малки). Преди това мажех гърлото с Хексорал, но Исла муса действа много по-бързо. Това е. Обикновено за 2-3 дни минава.
 Дори, когато има температура лечението е пак такова + температуропонижаващо средство.

П.П. Чувала съм ( не знам дали е вярно), че Суметролима е "детския бисептол" и имал доста странични ефекти - не бил особено подходящ за употреба. Нашата педиатърка ни го е изписвала само веднъж и то защото гърлото й беше страшно червено и от 3 дни имаше Т.

# 28
  • Мнения: 5 362
Обикновено давам Мукоплант на д-р Тайс,Ефизол,Вит.С.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Обикновено давам Мукоплант на д-р Тайс,Ефизол,Вит.С.

От каква възраст е подходящ Ефизол? Струва ми се много малка за него  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт