След каша какво?

  • 526
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте,
мисля да захраня с каша. Избрах оризова каша на Нестле, понеже малката има слуз в акото и се надявам да се оправи от кашата. Моля, някой който е захранил с каша да ми обясни как се въвежда ? На обяд? И после кога се почва с зеленчук? И... Надявам се че ме разбрахте Mr. Green
Чакам съвети Grinning

# 1
  • Мнения: 214
записвам се да следа и мен ме вълнува темата

# 2
  • Мнения: 1 516
Аз избрах да захраня с каша също, защото е най-близка като вкус до млякото... На обедното хранене дадох 3 чаени лъжици , като преди това Виктор изяде по половината от обичайното количество мляко. Така 3 дена подред ... След това по същия начин му предложих 3 лъжички картофено пюре, после морковено , така по 3 дни от всяко, за да свиква с вкуса и да следя за алергии. След 2 седмици по този метод, въведох по 3 лъжички пюре или каша, след още 2 седмици - 3 лъжички и следообед и за сега съм стигнала до тук. Схемата открих в книгата на Елизабет Фенуик - Книга за майката и бебето. Имам я на файл, ако я искаш пиши на ЛС

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също захраних с каша наскоро,започнах с 2 бебешки лъжици,за три дни увеличавах количеството докато достигнахме 40 гр. някъде.На 4-ия ден предложих тиква,4-5 дни по-късно картоф,след около седмица и тиквичка.Това са ни въведените неща досега.Правя комбинации м-у тези продукти,за да не й омръзват все поотделно.В събота ще давам морков.

# 4
  • Мнения: 1 516
Аз също захраних с каша наскоро,започнах с 2 бебешки лъжици,за три дни увеличавах количеството докато достигнахме 40 гр. някъде.На 4-ия ден предложих тиква,4-5 дни по-късно картоф,след около седмица и тиквичка.Това са ни въведените неща досега.Правя комбинации м-у тези продукти,за да не й омръзват все поотделно.В събота ще давам морков.

Виктор не го хареса моркова самостоятелно, виж с ябълка му е доста вкусно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 120
Благодаря за отговорите. А след кашата като въвеждам картофа, кашата спира ли се? И между различните храни има ли дни само на кърма или направо другата се почва? И още едно въпросче - кога почвате и обед и следобед да давате храна?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Като въведеш картофа,един ден даваш картоф,един ден каша-да има разнообразие.
Не,не е нужно да правиш дни само на кърма.Като въведеш една храна даваш само нея няколко дни(4-5-6),след това въвеждаш другаДни само с кърма могат да се направят ако детето има реакция от някоя храна-да му почине стомахчето и да се успокои..Новата можеш да я прибавиш в мин. количество към старата например и постепенно да увеличаваш.Решила съм след 6-ти месец да започвам да въвеждам плодовете и тогава тях ще давам следобед.Засега давам каша или пюре само на обед,като преди това кърмя.

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Захраних с оризова безмлрчна на Милупа. След 5 дена въведох тиква, защото ме беше страх да не се запече беба. После морков, броколи, картов и т.н. Давам след сън, когато я хвана в добро настроение, защото е злояда и иска само кърма Mr. Green Плод дадох за първи път днес (ябълка), защото не иска да яде нищо сладко и просто експериментирах Crazy

Общи условия

Активация на акаунт