Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета!
Моята бебка  е много ненаситна, когато и да й предложа гърда винаги приема. Суче когато я боли корем, след повръщане, за спиране на хълцането, за заспиване. Яде продължително и много на често. Така сме още от началото. Не преливам от кърма, но колкото и дълго да суче винаги слиза по малко. Естествено нямяме никакъв режим. През деня има един по-голям период на сън от 3 часа , през останалото време почти непрекъснато ми виси на гърдата с кратки придремвания , особено вечер. Нощем също се кърмим, но тогава поне си прави 2-3 часови паузи. Чудя се дали това сучене на често не е вредно за стомахчето  newsm78 и дали не е причина за повръщането? Мислех, че може би я прехранвам, но първия месец беше качила 800гр. А от скоро спря да ака - вчера се наложи да й правя клизма с термометър, защото не беше акала 2 дни. А това не е ли признак , че не и достига кърмата? Rolling Eyes И на колко време се прави клизма?
  bouquet
Цитирай

Асеновград

моето знаеше  Mr. Green, аз не съм я махала от гърда тя пуска понякое време или като е заспала дълбоко или ако се е нахранила просто - въпроса е да не се втренчваш в часовник според мен или да не бързаш заникаде - просто си знай че имаш да кърмиш в момента и това ти е задачата
може би има и бебета който трябва да се следят да не прекаляват и да им се взима манджата след 20 минути като са посукали примерно - но при мен сама си пускаше почти винаги
а в самото начало винаги сучат на често - ако искаш да и даваш на пойскване няма какво да те притеснява - то си е още малко човечето има време да си пооправи режима - че има и такива дето до големки си посукват начестичко - имаше статия за даването от едната гърда за да си изяжда докрай най калоричната кърма - нямам време да ти я потърся обаче
Цитирай

София; Дружбето

Най- важното!!! Ако сте само на кърма бебето може да не ака 7-8 дена и пак не е притеснително. Това значи, че организмът преработва всичко и бебето просто няма какво да изхвърли. В никакъв случай не насилвай нещата с термометри и подобни, защото после ще съжаляваш. Ще свикне да ака само така и ще се видиш в чудо.
А иначе моята 6 месечна бебка суче нощем, денем по 100 пъти, когато и е кеф  и никога не съм и отказвала. ПРсто със сукането задоволява, глад, нужда от близост, от скука суче, от радост, абе за каквото се сетиш все може да се посуче Crazy Mr. Green
Цитирай

Така е. Моят син също суче много често , при това вече напълно различавам кога суче за нахранване,кога-за успокоение и пр.
За акането не се притеснявай,важното е да пишка често.
Цитирай

Добрич

И моят малчо суче често през деня , но винаги сам се дърпа от гърдата след 15 -тина минутки . Ние се храним на поискване и на мен не ми прави впечатление. През нощта се буди 2-3 пъти и пак суче.
Цитирай

Някъде във Вселената :)

Много сте мънички още и най-вероятно кърмата ти още не се е регулирала според нуждите на бебка. Не се притеснявай, скоро бебка сама ще си направи някакъв неин режим. Нужно е търпение  Peace. Относно клизмите, моето мнение е негативно. Никога не съм правила на сина ми, въпреки, че и той не ходеше по 3-4 дни. Смятам, че това е противоестествено и може да не направи само в много крайни случаи. Желая ти успех   bouquet!
Цитирай

Варна

Аз не мога да те обнадеждя, че ще си изработите режим, защото ние вече 4 месеца и поовиня нямаме такъв и като го гледам мъника май няма и изгледа да си състави. Яде по цял ден, като залепен е, понякога ми действа малко подтискащо това, но какво да се прави. Важното е да е щастлив човека. Моят мъж не ака по цяла седмица и пак се чувства добре, не го мъчи детето с тоя термометър, кърмачетат не акат толкова често. Още повече, че щом суче често, суче по-малко и коремчето има възможност да преработва всичко. Давай го по-спокойно, тя бебка ще си покаже какво й е нужно!
Цитирай

Момичета, благодаря за отговорите. Днес поне мога да се похваля че си акаме нормално. С баткото навремето имахме прблеми с акането и затова аз побързах да я изакам , а и й беше доста дискомфортно. А по въпроса за яденето - не че толкова ме притеснява или ми е проблем че суче толкова начесто, а по скоро не знам дали не се получава един порочен кръг - тя суче известно време, заспива и се пуска, след десетина минути се събужда и започва да плаче , вероятно от колики , за успокоение за пак й давам да суче, тя пак заспива и т.н. Случва се ако заспи все пак да се събуди след около 1-1,5 часа и да повърне (пресечено мляко) , обикновено след това започва да хълца и аз пак й давам да суче. И тя винаги приема. Дали обаче стомахчето не се претоварва?
Цитирай

Банско

Мисля, че не се претоварва стомахчето. Моето диване беше същото-сега с носталгия си спомням първите месеци, когато кърмата беше универсално лекарство-против хълцане, колики, успокоително, приспивателно, срещу скука, за по-лесно изакване и какво ли още не. Да, ама порастна хубостника и вече знае много добре какво иска-ако не е гладен не желае да суче! Така че той сам започна да суче по-рядко. И въпреки, че първите месеци е сукал почти непрекъснато няма никакви проблеми със стомаха (засега). Никакъв запек, разстройство, колики и т.н.
Мисля, че това за почивката на стомахчето е валидно само за изкуствено хранените деца, тъй като АМ се смилат по-трудно.
Приятно кърмене! Hug
Цитирай

София

Това, че не ака не означава, че нямаш кърма...а по скоро както при нас"ленива перисталтика" Искам само да кажа, че не е нормално кърмено бебе да не ака 7 8 дена...и няма такова нещо, че 100% усвоява кърмата.......имахме същия проблем, нормално е бебето да ака на 2 до 3 дена поне веднъж, като дори и това се води, че е малко...1,5 месеца се изаквахме с терометри и сапунчета...после почна сама да си ака...и сега вече сме на 5 месеца и  ака по 2 пъти на ден сама..само че след тая терапия със сапуна и термометъра на 3,5 месеца и дадох сок и нещата се оправиха...с друго не съм захранвала, но соковете ни помогнаха да ака редовно и да престана да й бъркам в дупето. Само за информация имахме период в който не беше акала 6 дни, след като я изаках със сапунче излязоха толкова акита и с такава миризма, че направо се ужасих....така чееее това за пълното усвояване, ми идва малко ала бала, като видях за 6 дневно неакане на кърмаче какво количество ако излезе....и да излезе си рядко и жълто, нооооо в огромно количество...и като си помисля, че е седяло в корема на бебка 6 дни...Sad Това беше причината да почна да я изаквам на 2 3 дни и количеството аки..си беше нормално...
Цитирай
Mоята мома сучеше по саштия начин по 40 мин.сега вече само по 10 мин.и сама пуска .Знам че всички тук са за храненето на поискване но ние сме на 6 кармения през 3 часа до сега не сме имали проблеми с акането.Дано бебо да се оправя и да не ти се случва друг пат Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.