гинекологичен преглед след раждане - кога?

  • 12 722
  • 38
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Привет, момичета!  Hug
Въпроса ми е кога се ходи на гинеколог след раждането
То аз със сигурност ще трябва да ида спешно, че ОТНОВО!!! не са ми свалили един шеф /външен/, но не знам гинеколозите правят ли такива неща  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 478
Ами тук се ходи 6 седмици след раждането, предполагам и в БГ е така. Ако не е е хубаво да идеш тогава. Вчера четох някъде тук че май се ходи на 40-я ден ( даже било безплатно или без направление или нещо от сорта).

# 2
  • Мнения: 1 216
Същата тема я имаше пусната преди няколко дни. Потъси там има инфо!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
По съвет на доктора отидох 20 дни след раждането.

# 4
  • Мнения: 10 982
Ходих на преглед 40 дена след раждането. Взеха ми 20 лв. за прегледа (само вагинален) и 5 лв. цитонамазка.
Но скоро имаше подобна тема и някои мами бяха минали безплатно.

# 5
  • Мнения: 2 039
Аз ходих 6 месеца след свалянето на конците от епизиотомията,за да ми открият раничка на шийката  Crossing Arms Изгориха ми я и сега се надявам,че всичко е ок  Praynig

# 6
  • Самоков
  • Мнения: 561
На епикризата, която ми дадоха от родилния дом пишеше да отида след 40 дни.  Аз отидох малко по-късно, не ми взеха пари. Още ли се ползват такива конци. newsm78 Аз раждах преди 1г. и 8м. и ме шиха с животински конци, които сами падат.

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Доктора ми каза да ида един месец след раждането. И мен ме шиха с такива конци, които сами падат.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 585
На мен нищо не ми казаха и така и не съм отишла още. ooooh!
Иначе съм чувала, че след 40 дни трябва да се отиде на преглед.

# 9
  • Мнения: 1 321
След 40-тия ден откакто родих.За твое успокоение иди по-скоро. Peace

# 10
  • Мнения: 4 447
На мен ми е било чудно, за какво е прегледа? Какво се очаква да се види, както положително, така и отрицателно? Аз все още не съм посетила гинеколожката си Blush Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 677
На 45-я ден след раждането си бях на гинеколог.

# 12
  • Мнения: 3 499
Около месец и половина след раждането, а след това - след 3 месеца.

# 13
  • Мнения: 498
Отидох на 30 ден, но докторът ме върна, затова го посетих след още 20 дена. Хубаво е, да мине време, за да може матката и цервиксът малко да се възстановят. Мен си ме заболя при прегледа. Представям си на 30 ден как щеше да ме боли  Shocked. Хубаво е да не пропуснеш ходенето, макар няколко месеца след това, за успокоение, че правилно се възстановява тялото ти, а и за консултация с док при желания за ползване на контрацептивни мерки. Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 431
Аз отидох на 42 ден. До 42 ден имаш право на безплатен преглед, на който гледат състоянието на матката, лигавицата, яйчниците и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт