Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Здравейте!

Да се включа и аз с една рецепта, която ми хрумна онзи ден. За съжаление няма снимка, тъй като бързичко се изяде.

Продукти:
Картофи
Чесън - 2,3 скилидки - нарязани на ситно или с преса за чесън
Копър
Сол

Приготвяне:
Сваряваме картофите, предварително обелени и нарязани на кубчета.
След като ги сварим, в тенджерката, в която сме ги варили (изплакваме я и я подсушаваме) сипваме олио и запържваме картофките до златисто. Хубаво е тенджерката да е дълбока, за да не пръска мазнината.
Към края на пърженето прибавяме сол на вкус, чесъна и копъра. Разбъркваме хубаво и сервираме.
Много върви със сос от кисело мляко, копър и чесън, в случай че не сложите чесън на самите картофки! Crazy

Добър апетит  Hug Hug Hug
Цитирай

BABYLAND

Правя ги така, но с масло. Ако са пресни картофи - върви и лимонов сок.
Цитирай

София

Това не са ли картофи соте?  newsm78
Цитирай

София

Аз ги правя малко по-различно и стават страшно вкусни.Като се сварят ги отцеждам в гевгир.В дълбока тенджера разтопявам половин малка опаковка масло,добавям 3-4 скилидки необелени чесън и след около минута 1 пълна супена лъжица галета и запържвам за около 30 секунди.Изключвам котлона и изсипвам в тенджерата картофите.Слагам капака и стръсквам хубаво.Сервират се веднага.
Цитирай

Старата столица

В една приятелка ядох такива картофки-бяха чудни!Само че,тя ги беше поляла накрая с гъбен сос.Но и с мляко сигурно ще са много вкусни.
Цитирай

Варна

Да,картофи соте са!Много ги обичам ,ама отдавна не се бях сещала да правя, благодаря ЛУРДЕС ,че ми ги припомни  bouquet
Цитирай

BABYLAND

Аз ги правя малко по-различно и стават страшно вкусни.Като се сварят ги отцеждам в гевгир.В дълбока тенджера разтопявам половин малка опаковка масло,добавям 3-4 скилидки необелени чесън и след около минута 1 пълна супена лъжица галета и запържвам за около 30 секунди.Изключвам котлона и изсипвам в тенджерата картофите.Слагам капака и стръсквам хубаво.Сервират се веднага.
   И така стават много вкусни!
Цитирай

София

Стават много вкусни така картофките аз редовно правя  Peace
Цитирай

Да,картофи соте са!Много ги обичам ,ама отдавна не се бях сещала да правя, благодаря ЛУРДЕС ,че ми ги припомни  bouquet

bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай

област Софийска

Обожавам ги. Това с галетата на stefani6 ми се видя интересно, трябва да се пробва!
Цитирай

супер са
аз слагам малко червен черен пипер и стават леко пикантни
Цитирай

София

Обожавам ги. Това с галетата на stefani6 ми се видя интересно, трябва да се пробва!
Много е важн да се сервират топли,веднага след приготвянето.Сваряването може да стане предварително,но запържването с галета и масло става преди сервиране.
Цитирай

Да, и аз мисля, че са картофи соте.
Цитирай

Звучат апетитно
Цитирай

в ябълковата градина

Да, и аз ги направих. Много са вкусни. Само че ги направих с масълце.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора