Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 юли 2007, 12:06 ч.

Дали да си сменя педиатъра?

• 298
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте, пред дилема съм.
Избрах за педиатър личния си лекар, ( тя е и педиатър) защото не съм имала проблеми с нея, като искам направление дава. Но се оказа, че май съм сгрешила. Кара си по-старата схема за захранване, не знае никви други ваксини освен по З.К., аз сама си проучвах нещата тук и си решавах, никога нищо не е споменала за масаж и гимнастика, направление за ортопед с корекция ми издадоха( съответно в ортопедията не ми го приеха )
А и като личен, от 2 години не ми е напомнила за проф. прегледи...то и аз не питам де.

Та така или иначе 6-7 месеца минаха, аз сама се оправих с ваксини и сега сама си захранвам, чудя се доколко са необходими напътствията на педиатъра нататък  ooooh!  Thinking
Ама се дразня като чувам на мойта приятелка как пед. пише препоръки в картона, ( а нашия си стои при пед.), как й обяснява за страничните ефекти на ваксините( а нашата дори за компрес не ни каза, сигурно си мисли , че всичко сама си знам, аз че чета , чета, ама и тя ако ми казва  - ще се радвам)

Но и изтървах вече срока за смяна, трябва до декември да чакам... иначе е мила, на мен ми е била някога педиатър, то от тук нататък май само като сме болни ще се посещаваме и за това се чудя важно беше сега да ме напътства, ама аз сама се оправих, нататък май няма чак толкова голяма значение май, какво ще кажете мами с по-голям опит ?

# 1
  • София, Младост 4
   Ако е добра като лекар диагностик, дава направления и е добричка може да не я сменяш. Незнаеш на каква ще попаднеш после. А и след като ти знаеш как да захранваш и тя не ти прави проблеми всичко е ок  Simple Smile
   Все пак ти си решаваш, ако ще се чувстваш по скопойна може и да я смениш  Hug

# 2
  • София
Не одобрявам практиката "ако искам направление, ми дава"...  Лекарят е този, който трябва да посочи необходимостта от даден вид изследване  и консултация с определен специалист ( и да даде съответното направление), а не ти да чуеш от приятелка и да го поискаш  Confused
И друго- много важно е да усетиш, че лекарят е наистина ангажиран с детето и здравето му, и дава максимално от себе си!

# 3
Ти сама трябва да прецениш. Болшинството лекари не приемат късното захранване и си карат по старата схема, така че ако не избереш някой педиатър специално(тук има тема) най-вероятно ще попаднеш пак на лекар от старата школа. Нашата е такава, но никога не ми се е месила,   добър диагностик е и не предписва антибиотици за щяло и нещяло. Няма проблем да я търсим денонощно, събота и неделя по телефона. Отделно нямам проблеми относно направления, издаване на бележки за детската ясла, болнични и т.н. Но ако не искаш съвет не ти дава. На детето кой знае какво внимание не са му обръщали.  Аз по принцип съм по-неуверена и в началото ми липсваха напътствия, но лека полека почнах да взимам решения сама след като се информирам тук първо и сега няма проблеми и не съжалявам, че не я смених.

Светозар е на 2г и 2 седмици.

# 4
  • София
Мда и мен тва ми е колебанието, щото чак да съм много недоволна...а аз така или иначе вече никога няма да спра да сверявам инфото с нета... а тогава и аз трябва да си търся GP... ще поседиме до дек. при нея, ще видя как ще се равиват нещата. Мерси момичета  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт