Сексът по време на бременност!

  • 1 750
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 085
Сексът не може да навреди на плода, ако се спазват някои условия.

Сношенията не бива да бъдат много бурни и трябва да се използват пози, конто са удобни, когато матката и коремът се уголемяват.

Не е нужно спермата да се изхвърля навън, защото тя не може да навреди на плода.

По време на бременността се наблюдават четири фази в сексуалния живот на двойката.

   1. През първите дванадесет седмици жената претърпява период на адаптация както във физически, така и в психически план. Тя има по-малко желание да прави секс, но търси повече нежност от партньора си.

   2. От дванадесетата до тридесет и втората седмица, когато страховете за помятане или евентуални нещастия са преминали, двойката отново открива желанието си за сексуален живот.

   3. Осмият месец е период, в който се очертава първото безпокойство, свързано с положението на бебето и риска от преждевременно раждане.

   4. Най-после идва деветият месец. Месецът на очакването.
      Правенето на секс става все по-трудно заради тежестта на корема, но това не бива да е препятствие, ако съществува желание.


Как да започнем отново нормален полов живот след раждането?

Често седмиците след раждането на бебето са труден период за двойката. Да се започне отново задоволяващ сексуален живот е деликатен проблем. Говори се главно за период от шест седмици.
В действителност важно е да се уважават някои правила:

    * пълното заздравяване на епидермиса (между 12 и 16 дни),
    * окончателното спиране на кървенето (между 15 и 20 дни) и
    * заздравяване на раната след цезарово сечение (около 20 дни).


http://semeistvo.rozali.com

# 1
  • Мнения: 5 391
Не е нужно спермата да се изхвърля навън, защото тя не може да навреди на плода.
Моят док твърди, че се смята че в спермата се съдържат простагландини, които предизвикват контракции.

# 2
  • Мнения: 1 085
Има различни теории за това , но според мен повечето се изпразват вътре за да им достави по- голямо удоволствие, но за първи път чувам това и ако ви притеснява не го правете!

# 3
  • Мнения: 4 546
Не е нужно спермата да се изхвърля навън, защото тя не може да навреди на плода.
Моят док твърди, че се смята че в спермата се съдържат простагландини, които предизвикват контракции.
и аз така знам. не че е задължително да се получат, но има такаав вероятност.

# 4
  • Мнения: 22 343
Не е нужно спермата да се изхвърля навън, защото тя не може да навреди на плода.
Моят док твърди, че се смята че в спермата се съдържат простагландини, които предизвикват контракции.

Други лекари и редица научни трудове твърдят, че спермата спомага за естествено разширяване шийката на матката и по-лесно раждане.

# 5
  • Мнения: 497
Ами аз да кажа от опит  Embarassed, че засега нямам проблеми след секс. Моят гинеколог каза, че дори е полезен при нормално протичаща бременност. Спермата не ми е предизвиквала контракции.

# 6
  • Мнения: 1 085
Не е нужно спермата да се изхвърля навън, защото тя не може да навреди на плода.
Моят док твърди, че се смята че в спермата се съдържат простагландини, които предизвикват контракции.

Други лекари и редица научни трудове твърдят, че спермата спомага за естествено разширяване шийката на матката и по-лесно раждане.

И аз тъка съм чувала , но щом има и отрицателни мнения по добре да се изхвърля навън и да не се рискува.

# 7
  • Мнения: 5 026

Други лекари и редица научни трудове твърдят, че спермата спомага за естествено разширяване шийката на матката и по-лесно раждане.
Абсолютно вярно е, чела съм това твърдение на много места   Peace

# 8
  • Мнения: 1 085
И аз съм на същото мнение!  bouquet

# 9
  • Мнения: X
... в спермата се съдържат простагландини, които предизвикват контракции.

Абсолютно вярно!
За това на жени, които преносват се препоръчва да правят секс и партньорът им да еякулира вътре. Peace

# 10
  • Мнения: 1 085
Ето сега на кого да се вярва! newsm78 newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 7 640
Не е нужно спермата да се изхвърля навън, защото тя не може да навреди на плода.
Моят док твърди, че се смята че в спермата се съдържат простагландини, които предизвикват контракции.

е тъкмо за това се хванах- не контракции, а узряване на шийката, но ефектът е същия- повишен риск от преждевременно раждане.

# 12
  • Мнения: 1 085
Смешен секс
Сексът понякога е смешен...

Имам вкъщи една книжка за развитието на бременността по седмици.

В нея има специална тема, посветена на ползите от секса. Показани са много хубави снимки на двойка в различни пози, която си разменя нежности и се чувства щастлива от любов и удовлетворение.


Сексът обаче не е това, което очаквате в напреднала бременност. Той е изненадващо тромав и бавен, на моменти направо комичен. Ако сте качили и 10-ина килца, картинката е чудна. Ситуацията е нещо, като „хем сърби, хем боли“.


Повечето бременни знаят какво е да ти играят хормоните, да си мислиш за секс през повечето време от деня, а усещанията да са в пъти по-силни от обикновено. Ако не ви се е налагало да вадите учебника по анатомия, за да обяснявате на мъжа си, че няма нищо страшно в секса и бебето си е защитено и далеч от това, което правите, вие сте щастливка. Аз нямах проблем с таткото, но трябваше да стоя на сухо около месец. Лично мога да споделя, че за първи път, точно в този период открих еротичните сънища с щастлив /с оргазъм/ край.


Странното е, че в последните месеци желанието пак си го има, обаче изпълнението е трудничко, много по-трудно от ставането от леглото, събуването и обуването на панталона и закопчаването на обувките, например. Лекарите препоръчват да експериментирате с позите. То експериментите са хубаво нещо, обаче ако изпробвате няколко пози и ви се наложи да се обърнете няколко пъти /бавно и тромаво/, може и да ви мине желанието. Понякога усещането, че си като безпомощна костенурка, обърната по гръб, не е много еротично. Не е като в нормално състояние да смените позата, с ловко обръщане или леко подхвърляне от страна на партньора. Сега, най-много някой да си сецне кръста. Но мисията не е невъзможна. Ако се заредите с увереност и повечко чувство за хумор и приемете, че голяма част от позите няма как да ги осъществите. Остават малко удобни, но и те могат да бъдат изпълнение с променлив успех.



Мисионерска поза – по-добре не опитвайте. Ако легнете по гръб може да започнете да се задушавате точно, когато започнете. Ако имате киселини и легнете по гръб, при най-малкото движение ще забравите какво сте започнали да правите. Усещането е парещо, по-добре не опитвайте.


Задна прашка, кучешка – удобна е, но понякога е много странно усещането, ако в тази поза бебето се размърда. Изпаряват се всякакви желания, защото сексът се превръща в нещо като нова серия на „Пришелецът“, който напира отвътре. Партньорът няма как да знае, че вътре някой протестира и може да се появи дилема на кого да угодите в този момент. Опитайте да сте по-изправена.


Жената отгоре – ако коремът не пречи на партньора да ви вижда и не му създава усещането, че прави секс с балон, може да се окаже приятно. Е, за всеки случай преценете евентуални драстични разлики в килограмите.


В скута на партньора – стига да не тежите толкова, че да смачкате таткото, тази поза е удобна и за двамата. Не забравяйте, че трябва да разчитате на краката си, тъй като той седи на стола или леглото. Гимнастиката е добра, стига да не обръщате внимание, че движенията ви неволно ще са като филм на забавен каданс.


Странична поза – препоръчва се като най-удобна заради тежестта на корема и безопасна, заради не дълбокото проникване. Ако сте свикнали на нежен секс, ще ви хареса. Ако обичате бурен секс, свиквайте с нежния. После помолете партньорът да ви помогне да станете. Да, не е много секси да те обръщат като малко тюленче, но пък е само временно.


Секс изправени – получава се добре до маса или бюро, на което да се подпрете. Внимавайте къде се опира корема, да не докарате някое сътресение на бебето вътре. Най-добре се получава в банята, след масажи и сапунисване, стига да не се пързаляте и да имате някаква опора. Ако сте понатежали, изобщо не се подпирайте на тоалетната чиния или мивката, че счупеният фаянс може да ви докара фатални порязвания.


Масажи и орална любов – сигурна съм, че няма жена, която да не обича масажи. Особено, когато просто си лежиш и някой ти доставя удоволствия. Трябва след това да върнете жеста на мъжа, че иначе никак не е честно. Оралната любов е решение, особено когато всички други форми на секс са забранени. Е, аз имах малко повече от месец, в който усъвършенствах всякакви орални и масажни техники толкова много, че чак ми поомръзнаха. Накрая си мечтаех за обикновен стандартен секс, в добрата и стара мисионерска поза.


Интимни разговори – четох някъде, че ако ви е забранен секса, можете да пробвате с интимни разговори. Така нямало да изгубите интимността. Хайде бе, като не можем да го правим, да вземем да се превъзбудим с разговори. Представям си само ситуацията, в която получавам покана за секс с онова специфично повдигане на веждите, обаче аз избирам да си говорим какво бих искала да правим. И точно, когато той е готов дори да измие банята, ако поискам, само и само да получи секс, аз да му кажа, че просто си говорим, за да не губим интимността. После студеният душ ще му помогне, със сигурност. Аз не бих опитвала, предпочитам да мога да спя спокойно след това.


Ако си мечтаете за секс с високо вдигнати крака, за разни там колички, римски люлки, дори за обикновено 69, забравете. Радвайте се, ако изобщо се справите и с малкото осъществими пози. След известно време след раждането ще си наваксате.


Ако случайно по време на секс нещо ви заболи или почувствате дискомфорт, опитайте се да не изпъшкате или извикате на висок глас. И без това таткото се притеснява при всяко изпуфтяване, представете си как ще го стреснете точно в този момент. Има опасност да се уплаши, да се почувства като инквизитор или още по-лошо, да реши, че повече не иска да ви причинява това. След такива моменти, дори показването на учебника по анатомия няма да ви помогне.


Искам да допълня че тази статия която цитирах  е публикувана от една наша много чаровна съфорумистка     malko_mishlence за което много и благодаря !!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 14:45 от Bunny87

# 13
  • Мнения: 2 100

Имах проблеми с таткото относно правенето на скес  Laughing Първо се забавлявах със ситуацията, но после се ядосах и той накрая разбра, че няма проблем Simple Smile

А иначе дали е полезен секса...мисля, че да! Наистина трябва да е по нежен. В началото при започане на секс е възможно да има прокървявания. В този случай е добре известно време да не се прави секс.

# 14
  • Мнения: 144
Не е нужно спермата да се изхвърля навън, защото тя не може да навреди на плода.
Моят док твърди, че се смята че в спермата се съдържат простагландини, които предизвикват контракции.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт