Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Какви лекарства мога да вземам за сваляне на температура?Имам и растройство, но това ще го преживея.Искам поне да сваля температурата.Фервекс мога ли да взема и да продължа да си кърмя бебчо.Сигурно има писано по въпроса но не намерих.Извинявам се ако повтарям тема.Благодаря ви предварително.
п.п.Дано не заразя бебчо. Praynig
Цитирай
Аз като съм болна вземам парацетамол, есберитокс и осцилококцимум. Температура не съм вдигала. Най-добре се посъветвай с лекар и кажи, че кърмиш, той ще ти предпише подходящи лекарства.  Във фервекса има парацетамол. На опаковката или в листовката би трябвало да пише дали е подходящо за кърмачки.Това, което на мен ми идва на ум за най-безвредно са бебешките Нурофен, Калпол, Панадол. Щом не вредат на бебетата при директен прием, значи и в кърмата няма страшно.
Цитирай

гр. Пловдив

bambi mama и аз в момента имам  разстройство и температура Sad . Докторката ми каза да пия парацетамол ако вдигна над 38 градуса.
Иначе не било опасно за бебчо стига да съм с маска докато отмине и че бързо минава тоя грип. Аз се притеснявах, че може с кърмата да го заразя, но нямало такава опасност. За фервекса още докато бях бременна не ми го препоръчваха и затова си мисля, че сега докато кърмим не е добре да го приемаме. И аз се моля да не заразя бебчо  Praynig и дано бързо оздравееш!  Hug
Цитирай

София

Моята педиатърка ми препоръча Еферелган, съдържа парацетамол. Отделно взимам витамини за бременни, както и витамин C на ампули - до 3 на ден от големите. Осцилококцинум също помага, а освен това е хомеопатично и не би трябвало да вреди. Кърми често - това помага бебето да не се разболее, тъй като в кърмата ти има антитела. Относно маските - от лекар знам, че са за собствено успокоение, не са сигурна преграда, затова не съм и слагала, бебето ми не се е разболявало и двата пъти, когато боледувах, но пък и с гореописаните средства пресяках болестта в зародиш, не съм вдигала температура.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.