малки пеперуди хвърчат из къщи.

  • 7 786
  • 14
  •   1
Отговори
как да се оттърва от тези гадини,обърнах цялата къща да видя откъде идват,но нищо не открих.От какво може да се завъдят?Малки пеперуди-как да ги изтрепя и от къде може да дойдат?Помогнете.

# 1
  • Мнения: 497
Според мен е молци Thinking Прегледай всички дрехи.
Ааааа може и от кухнята да е - в брашно, нишесте или нещо такова.....
Като ги откриеш ще знаеш как да ги мориш.

# 2
  • Мнения: 5 362
И ние си отглеждахме такива Mr. Green
От кухнята бяха нашите.
Мъжо да вземе да забрави,че има останало половин пакетче жито.А той е рибар и често си вари.
И почнаха да се появяват такива гадини и вкъщи,но бързо открих къде се въдят и ги  #2gunfire

# 3
Наистина от кухнята идват,сега ходих да гледам в нишестето,ама нямаше,брашното ми е в хладилника.Пак отивам да ровя из шкафовете.Молци няма да е щом прелитат от кухнята към хола май,а?

# 4
  • Мнения: 5 362
Молци няма да е щом прелитат от кухнята към хола май,а?
Ами сигурно,така си мисля.Провери леща,боб,ориз..там също се намират.

# 5
  • Мнения: 646
Също царевица, фъстъци, орехи...
И аз имам същият проблем - не открих от къде са..вадих всичко...май вече поизчезнаха ама убивах всеки ден по 1-2 в пръдължание на 10-ина дни..
Молците са различни - тези са по-едрички и на крилцата са като на петна.

# 6
Имам орехи в една торба,само това остана,само че в торбата пеперуди няма.Нали ако е от орехите трябва и при тях да има.

# 7
  • Мнения: 646
Извади торбата и разгледай орихите. Ако имат дупки...махай ги

# 8
  • Мнения: 1 546
Моите гадове се оказа,че хвърчат от една коричка пълнозърнест хляб паднала до хлебарницата! #Crazy Какво ровене падна докато ги издиря!Така,че гледай всичко и навсякъде!

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
Неприятен проблем...
Веднъж от едни мюсли, забравени в дъното на шкафа, бяха се развъдили миниатюрни гъсенички, които лазеха по тавана на кухнята. Скъсах се да търся от къде са, местихме хладилници, печки, с мъжа ми, да чистим и те продължаваха. Накрая, като тръгнах да почиствам шкафовете, видях че са в мюслите.
А аз си мислех, че само пеперудки могат да се развъдят от разните му там работи в кухнята... baby_neutral

# 10
  • Мнения: 1 426
Да-а, май ти е време да преподредиш кухненските шкафове, нещо забравено ще е... Мене последния път ми се бяха разхвърчали от едно царевично брашно за качамак...

# 11
  • Мнения: 646
Сетих се за още нещо - ако имаш билки и тях виж добре.

# 12
  • Мнения: 3 537
Аз затова започнах да си държа брашно, грис такива неща в хладилника.
Последния път ми се бяха развъдили на терасата във орехите, ако имаш някакви билки,чайове също и в тях се въдят.

# 13
  • Мнения: 393
Молците са различни - тези са по-едрички и на крилцата са като на петна.
[/quote]
Ей такива в къщи има в банята така и не мога да разбера защо и къде се въдят там като няма храна и нищо привлекателно пръсках с Райд ама пак са си там  Sad

# 14
  • Мнения: 2 936
ами понякога влизат отвън-ако има отворен прозорец без мрежа...и така всеки ден може да се намират по 2-3 пеперудки!

Общи условия

Активация на акаунт