останах очарована от Трявна

  • 79 585
  • 503
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 729
Аз съм от Трявна но не мога да се сетя кои са Галенци и Приста.Аз ти препоръчвам къщата на Тони и Миро.Условията са чудесни,на хубаво място се намира.Няма да сбъркаш.Само че не знам дали имат сайт.Успех в избора.

# 31
  • Мнения: 8 769
Аз съм от Трявна но не мога да се сетя кои са Галенци и Приста.Аз ти препоръчвам къщата на Тони и Миро.Условията са чудесни,на хубаво място се намира.Няма да сбъркаш.Само че не знам дали имат сайт.Успех в избора.
Имаш ли координати на тези Тони и Миро?
Ето инфо за "Галенци"
Ето и за Приста
Благодаря ти предварително!   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 1 724
Градът е страхотен, музеите също /близо е доБоженци и Дряновски манастир,има много възможности/ но абсолютно не съм доволна от хотелите и от обслужването по кръчмите. Бяхме в Сезони, цени като за 5 звезди, а басейнът е миниатюрен.Ралица е по-добра като хотелска част, но няма басейн.
Детето ми беше 14 дни в Панорама, също няма басейн, но поне няма претенции на петзвезден, а и персоналът е много учтив, на много приятно място се намира.
Миналата година през пролетта отново оставихме детето с бабата в семеен хотел Фамилия, на самия център, много приятни хора, готвиха им за закуска палачинки, бухти и всякакви домашни лакомства, но за горещото лято мисля, че е по-подходящо извън центъра, има богат избор на такива хотели.
Най-неприятното нещо ни се случи в кръчмата, която се намира точно на моста над реката. Имаха страшно много клиенти, седнахме вътре голяма компания - около 10тина човека, дойде сервитьорката и ни каза, че имат много работа, не ни била поканила и да си ходим... Shocked

# 33
  • Мнения: 729
От това което видях мога да ти кажа че Приста се намира в село Хитревци което е вече квартал на Трявна и е отдалечено от града-без кола не е желателно да отсядате там.Галена е в Димиев хан което също е квартал на Трявна и отново трябва да сте с кола.Тони и Миро е семейна къща за отдих в центъра на Трявна.Координати мога да дам по-късно когато мъжът ми се върне от работа.Той прави доста неща в тази къща и има телефон(дано го е запазил).

# 34
  • Мнения: 8 769
От това което видях мога да ти кажа че Приста се намира в село Хитревци което е вече квартал на Трявна и е отдалечено от града-без кола не е желателно да отсядате там.Галена е в Димиев хан което също е квартал на Трявна и отново трябва да сте с кола.Тони и Миро е семейна къща за отдих в центъра на Трявна.Координати мога да дам по-късно когато мъжът ми се върне от работа.Той прави доста неща в тази къща и има телефон(дано го е запазил).
С кола сме и отдалечеността не ме притеснява.
Чакам координати на Тони и Миро. Ако пък има и откъде да видя снимки, ще е още по-добре.
Не ми се ще да тръгвам без някаква, макар и бегла, представа.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 724
Ето  един линк с хотели и вили
http://www.visit.bg/staedte/photels.php?kurid=48&cat=fewo

Хитревци ми се струва далече, дори и да сте с кола непрекъснато трябва да се возите, а има възможности в самия град.Изобщо като Трявна се рекламират един куп къщи, които са разпръснати на по около 10-тина километра.

Същото се отнася иза Галенци / не съм ходила, там/
http://www.galenci.com/hostel-tryavna-bulgaria.htm

# 36
  • Мнения: 2 381
Харесах си две места в Трявна:.........Някой има ли преки впечатления от тези две места? Много ще се радвам да сподели!  bouquet
Ние бяхме в Галенци.В кухнята, която се ползва от гостите не сме приготвяли храна.Миналата година дъщеря ми беше на 7 месеца и й давах пюрета.
В салона за хранене има и удобни дивани и телевизор.
Стаите са с климатик, който можеш да ползваш срещу левче(май толкова беше) на денонощие.Бяхме в двойна стая.Домакините бяха много любезни(от Варна са Wink)Предоставиха сгъваема кошара за спане за бебка.
Решихме, че ще отидем пак на това място, защото останахме доволни Grinning

# 37
  • Мнения: 729
От това което видях мога да ти кажа че Приста се намира в село Хитревци което е вече квартал на Трявна и е отдалечено от града-без кола не е желателно да отсядате там.Галена е в Димиев хан което също е квартал на Трявна и отново трябва да сте с кола.Тони и Миро е семейна къща за отдих в центъра на Трявна.Координати мога да дам по-късно когато мъжът ми се върне от работа.Той прави доста неща в тази къща и има телефон(дано го е запазил).
С кола сме и отдалечеността не ме притеснява.
Чакам координати на Тони и Миро. Ако пък има и откъде да видя снимки, ще е още по-добре.
Не ми се ще да тръгвам без някаква, макар и бегла, представа.
  Писах ти на ЛС.И двете къщи имат сайт но не го знам.Пробвай с Гугъла .Там ще има снимки и цени.Ще останеш доволна.Обади се обаче предварително за заявка.

# 38
  • Мнения: 403
Очаровани сме от Трявна и ние:) Бях 5 дена със семейството си тази седмица. Пълно е с къщи, които отдават стаи. Отседнахме в Мянковата къща, тъй като имаха сайт и цени, а и не ми се търсеше много. От тази седмица тревненци имат режим на водата - в 22 ч я спират, но тече по малко. Къщата е на главна улица, до жп линията. Влаковете не ни притесниха, но е започнал бесен строеж на хотел нейде и по улицата вървят бетоновози денонощно!!
Впечатление ми направи, че Трявна е пуста - просто няма почиващи. Кръчмите и ресторантите са празни. Местните хора потвърдиха, че липсват почиващи. Но това бе чудесно за нас.
Има хубав общински басейн в края на старата улица, който посещавахме всеки ден.
Чудесно градче!!

# 39
  • Мнения: 2 591
аз не останах с впечатлението, че няма туристи, но се изненадах, че преобладаващата част от туристите бяха българи  Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Туфи, кога смятате да ходите в Трявна? Аз все още не съм си избрала място, но много обичам града, а от х-л Ралица имам прекрасни спомени. Само дето е малко скъпо и не помня къде им е детската площадка, за която пише, че имат. Ето за Тони и Миро:
http://www.tryavna.bg/web/toni&miro/

# 41
  • Мнения: 8 769
Туфи, кога смятате да ходите в Трявна? Аз все още не съм си избрала място, но много обичам града, а от х-л Ралица имам прекрасни спомени. Само дето е малко скъпо и не помня къде им е детската площадка, за която пише, че имат. Ето за Тони и Миро:
http://www.tryavna.bg/web/toni&miro/
Малина, отпускът ми е от 13.08. Т.е. аз искам даже да хванем и уикенда преди това.
Вие кога почивате?
Ще се радвам, ако се засечем! Hug
Благодаря ти много за линка!  bouquet
ilkmon ми пусна телефони на тези и на още една къща. Ще проверявам днес и ще избирам.
В хотелите ми идва малко скъпичко, затова ще предпочетем къща.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 853
Има хубав общински басейн в края на старата улица, който посещавахме всеки ден.
малко повече инфо за този басейн и къде точно се намира? имам спомени от този град та горе-долу се ориентирам  Embarassed

Туфка, страшна офанзива ще органиираме към този град ми се струва  Laughing Margarita ще е там в началото на месеца, аз имам резервация за 20ти  Flutter

Аз имам едно питане към някой пребиваващ в Трявна Rolling Eyes Нали няма чалга? Или поне не гърми и трещи!  Blush надявам се не съм обидила никой, от това което чух е доста тихо и спокойно, но да питам за последно

# 43
  • Мнения: 403
Има хубав общински басейн в края на старата улица, който посещавахме всеки ден.
малко повече инфо за този басейн и къде точно се намира? имам спомени от този град та горе-долу се ориентирам  Embarassed
Аз имам едно питане към някой пребиваващ в Трявна Rolling Eyes Нали няма чалга? Или поне не гърми и трещи!  Blush надявам се не съм обидила никой, от това което чух е доста тихо и спокойно, но да питам за последно


Като се стигне края на ул. П. Славейков (уличката с многото сувенирни магазини и Любовната чешма  Simple Smile) по посока Плачковци, се продължава по улицата, на която има автомобилно движение (Стара планина). Вляво на улицата има стадион и след него е басейна. 3 лв на голям човек, 3 лв за шезлонг и чадър. Душовете са с топла вода. Има бар и скара. Семпло е, но ми хареса, въпреки че в живота си съм ходила няколко пъти на басейн само, един от които беше миналата година на Боаза до Елена.

Не чух нито чалга, нито друго в Трявна, но след 22 ч. не съм се разхождала (заради децата), но едва ли е позволено точно тогава да има каквато и да е силна музика. Пък и нали бяхме горе-долу близо до центъра - не съм чула наистина.

# 44
  • Мнения: 8 769
Туфка, страшна офанзива ще органиираме към този град ми се струва  Laughing Margarita ще е там в началото на месеца, аз имам резервация за 20ти  Flutter
Ахм  smile3508 Жалко само че няма да се засечем, такава бг-мамешка сбирка щяхме да спретнем  newsm08
Надж, няма да ти кажа нещо, което не знаеш, и все пак-чалгата е навсякъде!  Crazy Единствената надежда е да не бичи както по курортите от южното черноморие  Praynig Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт