Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

София

Давам на Гогата на следобедната закуска или кърма с бисквита, или плодово пюре.

Да имате идея за някакъв друг вид следобедна закуска?

Само да кажа, че кашата (вкл. овесени ядки) ги давам сутрин, а на следобедната около 17.00 ч. давам по-лека храна като междинно хранене (около 60-80 гр до 100 гр.)
Цитирай

До хладилника, който обичам

Плодово пюре с грис (готово или домашно); мюсли (домашно, без захар), скоро - кисело мляко с/без бисквити.
Цитирай

София

Пълнозърнест кускус/малки макарони.
Цитирай

София

Цитат на: Iva_D

А как ги приготвяш?
Аз пробвах да дам на моя малчуган миналата седмица, но явно не съм го докарала на вкус,щото резултатът беше плачевен Very Happy

Аз от време на време правя и кисел от царевично нишесте с плод или плодово пюре
Цитирай

София

Цитат на: Charr

А как ги приготвяш?
Аз пробвах да дам на моя малчуган миналата седмица, но явно не съм го докарала на вкус,щото резултатът беше плачевен Very Happy

Обикновено ги давам с масло и сирене, или с някакъв дом. сос, но Ради ги харесва и само с масло.
Цитирай
мляко с грис(ориз),кисели Laughing

Цитирай

София

А защо не предложиш и някаква каша за разнообразие и следобед. Можеш да я приготвиш в по-лек вариант като я направиш по-редичка.
Цитирай

в гората

Ами може попара - с кърма или адаптирано мляко или с чай - обаче с чай Кайо не я харесва много много...  не знам защо. Сега съм взела едни оризови макарони и мисля да пробвам с тях... Wink
Цитирай

Sofia

Освен грис сварен с мляко и захар, кус кус, давам и от готовите каши. Купувам обикновена млечно-зърнене каша или Зърнин на слънчо. Приготвям я както пише на опаковката, но добавям и настъргана ябълка, мачкан банан или кайсии или праскови от компот. Бяха ми казали, че кашите надували, но аз не съм забелязала такова нещо. Ради си е съвсем в нормите. Същото го знам и от други майки. Купувам обикновена и предпочитам да добавям някакъв плод, вместо да вземам готова плодова.
Цитирай

Sofia

Аз за следобедна закуска давам или каша от тези в бурканче на "Хип", "Нестле" или "Хаме", или пудинг на "Нестле" с намачкан банан или настъргана ябълка
Цитирай

София

А защо не предложиш и някаква каша за разнообразие и следобед. Можеш да я приготвиш в по-лек вариант като я направиш по-редичка.

Ами кашата я давам сутрин, затова следобед не давам.

А какви са пълнозърнестите кускус и макарони? Търсих, но намерих само оризови и елдени макарони, направих от елдените, но нещо стават много жилави и трябва да се пасират, а като се пасира - става адски гъсто... Нещо не се справих.

Кажете за гриса - какъв, откъде? Аз купих каша грис на Хумана, затова ли става въпрос?

Киселът и попарата не са ми по вкуса... затова не ги и давам. Но може би ще трябва попара с чай и сирене да започна да давам, за да вкарам някакси овчето сирене в менюто му скоро.
Цитирай

София

То не трябва да е по-твоя вкус, а на Гошко да му харесва Wink
Аз на Ники само като му готвя манджичките и ми се повдига Sick /коприва с карфиол примерно Sick /, обаче той  eat

Ако се престрашиш все пак, пробвай плодов кисел с кърма - Ники мре за него, може пък и Гошето да го уважи Razz
Цитирай

София

Цитат на: SZA

Ами кашата я давам сутрин, затова следобед не давам.

А какви са пълнозърнестите кускус и макарони? Търсих, но намерих само оризови и елдени макарони, направих от елдените, но нещо стават много жилави и трябва да се пасират, а като се пасира - става адски гъсто... Нещо не се справих.

Кажете за гриса - какъв, откъде? Аз купих каша грис на Хумана, затова ли става въпрос?

Имах предвид, че можеш да разнообразиш с друг вид каша, различен от този, който си дала сутринта.
Кускусът/макароните, мисля, бяха на фирма "Техра", пълнозърнести, пшенични. Попитай в някой диетичен магазин. Могат много добре да се разварят и така нямат нужда от пасиране. Макароните може даже да ги пробвате като храна за държане с ръка, в смисъл Гого сам да се опитва да ги яде.
Под грис, предполагам другите имат предвид, пшеничен грис за приготвяне на "мляко с грис", "грис халва". Но аз лично не съм приготвяла такъв, така че другите да се обадят за технологията.
Цитирай

кашата грис на Хумана е прекрасна и има огромното предимство, че позволява да се прави с кърма. Иначе стандартен грис с кърма не става, защото заради ензимите става супер воднисто.

Грис купувам на пакети по 1 кг. (вкъщи сме му фенове). За Ирина го приготвям, като в кипяща вода - около 150 мл. пускам на струя няколко (2 - 3) ч. л. от гриса. Прибавям и около 1/2 ч.л. фруктова захар. Ако имам (защото свърши) слагам и малко адаптирано мляко. Това е. Правя го на око, като е важно да не е много гъст, като е на котлона, защото после още стяга.
Цитирай

Следобед аз й пасирам плодове, каквито има - ябълки, круши, портокали, мандарини, грейпфрут, банан и пр, във всевъзможни комбинации. Ако излезе по-рядка сместта, сгъстявам с бисквитка, смлени орехи, пшеничен зародиш, каша... Подслаждам с мед, когато се налага, но обикновено малко банан върши същата работа. Комбинациите са доста, т.е. има разнообразие. Често правя и по повечко, понеже и на нас с таткото ни се услаждат "бъркочите" (особено с орехи, мммм Smile).
Понякога разнообразявам с кисело мляко с бисквитка, халва с кисело мляко, тост сандвич с лютеница и кашкавал или сирене(умира си за него, правя и парченца и сама си ги яде).
Това се сещам за сега. Може би не всичко си въвела, но скоро Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора