Как се изчислява

  • 3 236
  • 29
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 299
Как "правят" сметките за ток? От 3лв отидохме на 23/включихме консумативи/.От там на 60.Тази сутрин проверявам в интернет и о,чудо-100 лв.Гледах,смятах и нищо не разбрах.Какви са тези разпределения/те са по-вече от консумацията/.Въобще-шах и мат.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз от вчера това се питам...За юни сметката ми за ток е 3 лв. Shocked Имам пералня, миялна, лампи, комп...Вероятно следващия месец ще има някакво изравняване, но защо така се получава, не мога да си обясня...

# 2
  • София
  • Мнения: 375
можеш горе-долу да си направиш сметка сама, като сметнеш кой уред колко време е работил денем или нощем и колко киловат часа е самият той, разбира се това не е точна сметка но ориентировъчна, ако мислите че някой ви краде от тока лесно се разбира, развии главния бушон в апартамента и слез при таблото , ако отчита електроенергия в момента значи има нещо съмнително, викаш ония безделници от енергото да си свършат работата Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 375
нали сега има някакво междинно отчитане което е със старите цени, ще получите още по една сметка може би или другия месец по-голяма, сега нали със закон ги зъдължиха при всяко вдигане на тока да правят извънреден отчет че да не се получава обиране на хората както последния път та затова може би имате такива сметки

# 4
  • Мнения: 87
Как "правят" сметките за ток? От 3лв отидохме на 23/включихме консумативи/.От там на 60.Тази сутрин проверявам в интернет и о,чудо-100 лв.Гледах,смятах и нищо не разбрах.Какви са тези разпределения/те са по-вече от консумацията/.Въобще-шах и мат.

off - как си проверяваш сметката в интеренет?

# 5
  • Мнения: 22 407
Този и предишният месец правят някакви изравнявания и изглежда за това се получават такива сметки.
А и нали от другият месец ще вдигат цените и те изглежда ни подготвят. ))))

# 6
# 7
  • Мнения: 98
Как "правят" сметките за ток? От 3лв отидохме на 23/включихме консумативи/.От там на 60.Тази сутрин проверявам в интернет и о,чудо-100 лв.Гледах,смятах и нищо не разбрах.Какви са тези разпределения/те са по-вече от консумацията/.Въобще-шах и мат.

off - как си проверяваш сметката в интеренет?
В сайта на съответното енерго. Примерно ЕОН http://www.eon-bulgaria.com/bulgarian/index.htm?lang=bg

# 8
  • Мнения: 87
благодаря. а за електроразпределение софия има ли?

# 9
  • София
  • Мнения: 375
благодаря. а за електроразпределение софия има ли?


http://www.cezelectro.bg/

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Ужас - и аз в понеделник сутринта като погледнах - 90 лв.   #Crazy Просто не знам как стават тия неща, май и аз  почвам да смятам.

# 11
  • Мнения: 1 172
На нас юнската ни сметка е двойно по-висока от предходната. И аз се чудя как се е получило така. Но преди да засека показанията на електромера, не мога никакви изводи да правя. Изненадах се, че и много други тук се оплакват от, нека ги наречем, "неочаквани" сметки.

# 12
  • Мнения: 208
Момичета,погледнете за колко време са ви засекли тока  Peace
при нас е от12.05 до 30.06 и следващото отчитане ще е на 31.07 Peace

# 13
  • Мнения: 393
Ами не знам какво и как изчисляват ама нашата сметка за този месец е двойна в сравнение с миналите и какво излиза според моите сметки че увеличението е за мен близо 50 % направо не знам вече само мамят хората...  #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 446
Направо ме стреснахте колко ли ще е нашата?!

Общи условия

Активация на акаунт