Прекалено скъп подарък, или не..?

  • 8 956
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
А детето иска ли този телефон? Ако да, бих поговорила пак с тях, да го отложат с една година и да го обвържат с резултата от изпитите. А тази година, ако чак толкова ги бие парата, да й подарят частни уроци. Wink

   PeaceИ аз съм на същото мнение,но мился,че те в случая май го правят повече на пук. Whistling ooooh!

# 16
  • Мнения: 22 427
Аз лично не смятам, че на 13г едно дете трябва да притежава толкова скъп телефон.
Моят първият телефон си го купих на 18г със спестени пари и беше някакво пълно дърво, но страшно много му се радвах. Сега просто е мода да се разнасят скъпи телефони и децата да се хвалят с тях.
А бабите и дядовците изобщо не се замислят да инвестират в образованието на децата, или нещо подобно. Но после се оплакват как малките няма ли възпитание, държат се грубо и т.н.
Що се отнася до това какво искат бабата и дядото, няма никакво значение. Не те отглеждат това дете и нямат право да си налагат мнението. В крайна сметка са възрастни хора и не можеш да им забраниш да купят телефона. Но можеш да се разбереш с дъщеря си, че ще го вземеш и ще и го дадеш когато прецениш, че го е заслужила и може да се грижи за тази скъпа вещ.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 112
 
Но можеш да се разбереш с дъщеря си, че ще го вземеш и ще и го дадеш когато прецениш, че го е заслужила и може да се грижи за тази скъпа вещ.

Всъщност, аз мисля точно така да постъпя - обаче знам каква ще им бъде реакцията - "Ти не ни уважаваш, щом като криеш подаръците на детето от нас!".. и накрая всички ще се изпокараме, заради някаква си вещ... Тъпо, нали...

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
говориш за бабата и дядото от "другата" страна. А с тях не се излиза на глава. Те си "измиват" ръцете, щото така мислят, че ще е най-добре за детето ти, а твоите доводи - кучета ги яли.
Не вярвам да успееш да се пребориш с възрастните, но все пак - късмет.  Peace

Иначе мисленето ти е точно като моето. Подарък, ако се заслужи с нещо... може да е с нещо малко, но непременно да има заслуга.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 866
Тъпо е да се карате.
Детето има празник и подаръците - хубави или лоши - са за празника. Наградите се дават за заслуги. Подаръкът за рожден ден/Коледа/имен ден не е награда.
Празниците на детето не бива да служат за манипулация. Празнувате и подарявате, защото това е вашето дете/внуче и го обичате такова, каквото е.

# 20
  • Мнения: 179
 Да и дадат парите.
 Да си купи, каквото иска. Така има по-голяма вероятност да "остане" нещо от подаръка. Телефона може, да го откраднат, а може и да го изпусне и счупи. Не си заслужава толкова скъп. Ако иска телефон с половината от парите, ще си купи също читав. Ако го опази поне година здрав и мама е доволна от нея - може за 14 Р.Д. да е скъп .newsm10

# 21
  • Мнения: 22 427
Но можеш да се разбереш с дъщеря си, че ще го вземеш и ще и го дадеш когато прецениш, че го е заслужила и може да се грижи за тази скъпа вещ.

Всъщност, аз мисля точно така да постъпя - обаче знам каква ще им бъде реакцията - "Ти не ни уважаваш, щом като криеш подаръците на детето от нас!".. и накрая всички ще се изпокараме, заради някаква си вещ... Тъпо, нали...


Ако смяташ да възпитаваш детето си по свой начин то е по-добре да им прекъснеш подобни вмешателства от рано. Пък те да си се сърдят. Ще се посърдят и ще им мине.

# 22
  • Мнения: 2 197
Аз лично бих го прибрала и бих обяснила на детето си, че ще го получи, когато го заслужи. Така всички ще бъдат доволни.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
Напълно съм съгласна, че това не е подарък за 13 г. дете, обаче щом бабата и дядото са го обещали... Аз бих приела /изразявайки мнението си/, но ако детето го загуби или му го откраднат, не бих купила дълго време друг. И много сериозно ще си поговоря с бабата и дядото вбъдеще да съобразяват подаръците си с вашите /твоите е на таткото/ изисквания.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 079
Бих предложила компромисен вариант - да й купят по-евтин телефон, а остатъка от парите да се вложат в обучението на девойката - уроци при подходящ учител, помагала, курс и т.н.

Аз бих казала на бабата и дядото, че сега като й купят такъв телефон после Порше и самолет следват... Та да се подготвят материално, де ...  Party Flutter

# 25
  • Мнения: 3 929
А детето иска ли този телефон? Ако да, бих поговорила пак с тях, да го отложат с една година и да го обвържат с резултата от изпитите. А тази година, ако чак толкова ги бие парата, да й подарят частни уроци. Wink

# 26
  • Русе
  • Мнения: 112
Мили мами, благодаря ви за проявената съпричастност  bouquet
Успокоих се поне малко, че аз не съм параноичка, нежелаейки толкова скъп подарък за детето си. Очевидно е, че повечето мислите като мен. Дано не ви се налага да се изправяте пред подобна дилема. Все пак, ако проявявате интерес - след 10-тина дни ще пиша как са се развили събитията.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 079
Пиши, разбира се! С интерес ще те четем, та да се поучим и ние. Hug

Успех!   bouquet  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 230
Да и дадат парите.
 Да си купи, каквото иска. Така има по-голяма вероятност да "остане" нещо от подаръка. Телефона може, да го откраднат, а може и да го изпусне и счупи. Не си заслужава толкова скъп. Ако иска телефон с половината от парите, ще си купи също читав. Ако го опази поне година здрав и мама е доволна от нея - може за 14 Р.Д. да е скъп .newsm10
Peace

# 29
  • Мнения: 3 146
И на мен ще ми е интересно какво се е случило, иначе по темата - смятам, че е тъврде скъп и също бих била против.

Общи условия

Активация на акаунт