подута лява сливица

  • 45 511
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 113
Здравейте!

Бих искала да попитам дали случайно някой от вас няма същия проблем. От около месец вече ми е подута лявата сливица,но не усещам абсолютно никаква болка, нито пък има налепи по нея. Усещането е като някакво чуждо тяло от лявата страна на гърлото. И честно казано вече започнах да се притеснявам и чудя какво може да е това.
Моля спеделете, ако някой от вас е имал същия проблем,как се е справил с него.

# 1
  • Мнения: 477
Точно търся лекар във Варна - УНГ, и попаднах на твоята тема за същия проблем - само че на мен ми е подута дясната сливица , нямам болки, не е зачервена, усещането наистина е като за " чуждо тяло ". Чудя се дали да ходя първо при личната или направо да търся специалист  newsm78

# 2
  • Мнения: 48
 Със същия проблем съм от няколко месеца.Ходих на преглед веднъж при личната си лекарка и при двама различни УНГ.Според единия имах кистичка на сливицата,е махнахме я,но пак ми дразни непрекъснато от едната страна.Пишете след прегледа каква е предполагаемата при вас причина,че аз съм се отчаяла.

# 3
  • Мнения: 477
Ето, момичета  как се развиха нещата при мен - посетих личната , тя установи че сливицата ми е хронично възпалена, направихме изследване на секрет, оказа се , че имам някаква бактериална инфекция , сега пия антибиотик, на есен ще правя консулт с УНГ и сигурно ще я махам

# 4
  • Варна
  • Мнения: 113
олеее, лоша работа, май и аз трябва да отида в крайна сметка. Не разбирам защо обаче трябва да ти я вадят, това ми се струва ужасно гадно....

# 5
  • Мнения: 477
Ето продължение на моята " история ":
изпих си предписания антибиотик, докато го пиех не си усещах сливицата подута, но два дни след това ....пак същото Sad
Днес вече бях при специалист УНГ, според който сливицата ми наистина е голяма, но не е възпалена newsm78, а е възпалена лигавицата / или както там се казва/ около нея.
Та утре ще ми взимат пак секрет, този път и от носа, и после ще видим....
Според УНГ, антибиотика, който съм пила не е бил подходящ за такива инфекции.... ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 984
Ето продължение на моята " история ":
изпих си предписания антибиотик, докато го пиех не си усещах сливицата подута, но два дни след това ....пак същото Sad
Днес вече бях при специалист УНГ, според който сливицата ми наистина е голяма, но не е възпалена newsm78, а е възпалена лигавицата / или както там се казва/ около нея.
Та утре ще ми взимат пак секрет, този път и от носа, и после ще видим....
Според УНГ, антибиотика, който съм пила не е бил подходящ за такива инфекции.... ooooh!
а какъв беше антибиотика?

# 7
  • Мнения: 477
Ето продължение на моята " история ":
изпих си предписания антибиотик, докато го пиех не си усещах сливицата подута, но два дни след това ....пак същото Sad
Днес вече бях при специалист УНГ, според който сливицата ми наистина е голяма, но не е възпалена newsm78, а е възпалена лигавицата / или както там се казва/ около нея.
Та утре ще ми взимат пак секрет, този път и от носа, и после ще видим....
Според УНГ, антибиотика, който съм пила не е бил подходящ за такива инфекции.... ooooh!
а какъв беше антибиотика?



Ципрофлоксацин / предписан след направена антибиограма /

# 8
  • Мнения: 1 984
благодаря. оздравявай, мисля че този път си попаднала на специалист.

# 9
  • Мнения: 477
Ох, вече не знам какво да кажа  ooooh!
Направиха ми отново изследвания  на секрет от сливицата и носа , на листчето пишеше " не се изолира патогенна флора ", което според УНГ е " Много добре " ., постави ми диагноза назофарингит, хроничен ринит и фарингит  newsm78
Каза сега няма да лекуваме с антибиотик и без много обяснения ми предписа 10 - дневен курс на лечение , който включва - ердомед на капсули, кларитин, виброцил /капки за нос ?!/ и разтворим калций с витамин С....
Може би ,защото не ми обясни подробно защо трябва да ги пия, как точно ще ми помогнот и т.н. съм настроена скептично.....нито имам хрема, сливицата ми в момента не е възпалена, а лигавицата около нея е подута...
Както и да е, след като проведа "курса на лечение "  ще отида отново....

# 10
  • Варна
  • Мнения: 113
Здравей!
Аз също ходих при личния ми лекар и той ми каза че имам хроничен фаринит. Предписа ми биопарокс, пръска се 4пъти на ден по 4 пъти в гърлото и двете ноздри на носа, и каза че след около 5 дни трябва да ми мине. Ако ли не да отида пак при него и тогава вече ще ми вземе проби от гърлото. Междувременно четох, че това се получава много често заради цигарите и сега съм решила да ги спирам..

# 11
  • Мнения: 477
Днес ще ходя при още един специалист УНГ, да чуя и негоното мнение, поне да знам дали това лечение е правилно newsm78

# 12
  • Варна
  • Мнения: 113
и какво стана?

# 13
  • Мнения: 477
Ами, той също установи, че проблема не е от сливицата, а от лигавицата около нея - т. е. фарингит . Имала съм стеснение на едната ноздра, / според предната лекарка е оток /, от което се затруднява дишането и оттам - фарингит .
Разбира се , според него всичко, което ми беше изписала предишната лекарка било безсмислено, та той ми предписа прахче за нос / което се приготвя в аптеките / и за мазане около сливицата Ваготил.....
Няколко дни след това се срещам с моя приятелка, която е като справочник за всички лекари , разказвам и аз къде съм отишла първо, а тя като чу името на лекарката каза : " А, онази дето изписва много лекарства ", после и казвам името на другия лекар , а тя : А, онзи с прахчето за нос "....
Без коментар - в случая явно всеки лекар си има свой метод и система за лечение...а аз си гълтах от хапченцата на първата, смърках си прахчето от другия .....и да не чува дявола, май съм по-добре..... Wink

# 14
  • Мнения: 1 984
всъщност двете диагнози са еднакви.
методите за лечение- различни.
няма да пиша аз на кого и за кое бих се доверил, за да не ти влияя зле. не съм бил на място разбираш.

пп. дъвчи дъвка. и не пии стидено и газирано. не стои около климатици.

Общи условия

Активация на акаунт