Към юристите с молба за консултация

  • 2 831
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 9 517
Разказвам накратко, нищо че вече съм писала.
Първо заседание на съда - 29 юни - съдийката продиктува за вписване в протокола (по мои спомени) - "да се изпрати писмо до служба Миграция, в което да се поиска постоянен адрес на бащата и информация, дали се намира на територията на Р България. В писмото да се запише Моля за спешен отговор.
При липса на постоянен адрес или при получаване на информация, че бащата не се намира на територията на Р България, да се публикува покана в Държавен вестник като следващото заседание се свиква за 26 септември.....
При получаване на отговор, съдържащ постоянен адрес, да се изпрати призовка на бащата и да се свика ново заседание преди 26 септември."
И т.н.
Та въпросът ми е - днес мъж ми е проверил - върнало се е писмо от служба Миграция, в което са посочили постоянен адрес на бащата. Съдийката го е резолирала "Към дело". Какво да направя (освен да й намеря нейния постоянен адрес и да я убия #2gunfire #2gunfire #2gunfire)?
Няма да казвам, че призовка не е изпратена, а не е ясно и какво ще стане с държавен вестник. С кого да говорим - деловодителя на състава или?
Мога ли евентуално да пожелая смяна на съдията и това ще увеличи ли срока на гледане на делото?

# 1
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Разказвам накратко, нищо че вече съм писала.
Първо заседание на съда - 29 юни - съдийката продиктува за вписване в протокола (по мои спомени) - "да се изпрати писмо до служба Миграция, в което да се поиска постоянен адрес на бащата и информация, дали се намира на територията на Р България. В писмото да се запише Моля за спешен отговор.
При липса на постоянен адрес или при получаване на информация, че бащата не се намира на територията на Р България, да се публикува покана в Държавен вестник като следващото заседание се свиква за 26 септември.....
При получаване на отговор, съдържащ постоянен адрес, да се изпрати призовка на бащата и да се свика ново заседание преди 26 септември."
И т.н.
Та въпросът ми е - днес мъж ми е проверил - върнало се е писмо от служба Миграция, в което са посочили постоянен адрес на бащата. Съдийката го е резолирала "Към дело". Какво да направя (освен да й намеря нейния постоянен адрес и да я убия #2gunfire #2gunfire #2gunfire)?
Няма да казвам, че призовка не е изпратена, а не е ясно и какво ще стане с държавен вестник. С кого да говорим - деловодителя на състава или?
Мога ли евентуално да пожелая смяна на съдията и това ще увеличи ли срока на гледане на делото?

Фоксче,много неприятно,тук обаче,едва ли влизат много юристи.Моят съвет еда пишеш във друг форум и там да пуснеш темата,така мисля,ще получиш повече отговори.

Кураж мила и само напред. Hug

# 2
  • Мнения: 2 123
Фоксче,
Напишете молба до съдията по делото, в която напишете, че след направена от вас справка по делото сте се запознали с писмото от въпросната служба. В молбата поискайте бащата да бъде призован на следващото заседание през септември. Молбата се подава в деловодството на съответния състав.

Личният ми съвет е да се опитате да го намерите, ако това въобще е възможно и лично да го кандардисате да се яви Sad

# 3
  • Мнения: 230
Фоксче, можете да подадете молба до съда да призоват бащата на посочения от служба "Миграция" постоянен адрес и да насрочат съдебно заседание за по-ранна дата. Не можете да поискате смяна на съдията, защото нямате основание за отвод - тези основания са посочени конкретно в закона и най-общо се свеждат до предубеденост на съдията. А такава в случая няма (или не можеш да докажеш). Съветът ми е преди да пуснете молбата да се интересувате дали съдията на състава, на който е разпределено делото не е в отпуск (защото сега е период на съдебна ваканция). Ако е в отпуск, поискайте от председателя на гражданската колегия в съответния окръжен съд да разпредели на друг съдия молбата ви за насрочване за по-ранна дата.
Да ти кажа, не е толкова сложно, но ако не подтикнете нещата малко, може и да се проточи много. Призоваването понякога е голям препъникамък.
Може да поискате от юрисконсулта на съответната РДСП да ви съдейства - те също участват в производството. В крайна сметка, можете да помолите адвокат да ви съдейства. Това не са толкова сложни и скъпи услуги, достатъчно е човекът да е съвестен и все-пак да си е заслужил дипломата.  Wink
Пак добре, че човекът има постоянен адрес в страната, а не е постоянно пребиваващ в чужбина. Направо не искам да ти обяснявам какво трябваше да се случи тогава... Shocked
Не унивай, рано или късно ще сте заедно. Още малко търпение.
И за да не ти звуча кухо ще ти кажа, че и аз съм в подобна ситуация.
 Hug за теб и за детенце

# 4
Фоксче, и моят съвет е да подадете молба за насрочване, т.к съдията е позабравил явно да насрочи делото, а деловодителя е можел да отиде при съдията и деликатно да го запита за коя по точно дата преди 26 септември да впише в призовката че се призовава да се яви. Но на кой му пука, по лесно е да я зашие в делото и да се чака незнайно какво. Не губете време, подавайте молба за насрочване и намерете призовкаря връчващ на адреса и ако се налага го закарайте с кола, за да видите дали ще намери някого там и ако не да оформя призовката и да я връща в съда. Дано поне там случите на човек и ви съдейства. Успех!

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 23:47 от dreamt

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря на всички, които ми отговориха   Hug - вчера си взехме адвокат, явно сами няма да можем да се справим, а юристката на социалните изобщо не й пука за нашия случай - от два дена ни лъже, че няма отговор от служба Миграция, добре че проверихме сами.

# 6
  • Мнения: 1 249
Разказвам накратко, нищо че вече съм писала.
Първо заседание на съда - 29 юни - съдийката продиктува за вписване в протокола (по мои спомени) - "да се изпрати писмо до служба Миграция, в което да се поиска постоянен адрес на бащата и информация, дали се намира на територията на Р България. В писмото да се запише Моля за спешен отговор.
При липса на постоянен адрес или при получаване на информация, че бащата не се намира на територията на Р България, да се публикува покана в Държавен вестник като следващото заседание се свиква за 26 септември.....
При получаване на отговор, съдържащ постоянен адрес, да се изпрати призовка на бащата и да се свика ново заседание преди 26 септември."
И т.н.
Та въпросът ми е - днес мъж ми е проверил - върнало се е писмо от служба Миграция, в което са посочили постоянен адрес на бащата. Съдийката го е резолирала "Към дело". Какво да направя (освен да й намеря нейния постоянен адрес и да я убия #2gunfire #2gunfire #2gunfire)?
Няма да казвам, че призовка не е изпратена, а не е ясно и какво ще стане с държавен вестник. С кого да говорим - деловодителя на състава или?
Мога ли евентуално да пожелая смяна на съдията и това ще увеличи ли срока на гледане на делото?

Не се натоварвай да си мислиш, че съдийката е настроена против теб.

Заседание без редовно призоваване не ти върши работа, та може да е насрочено за септември от съображения да мине всичко и чрез ДВ, ако се беше оказал с неизвестен адрес или др.под. , а за резолюцията - не им се мисли, заплатите им вървят независимо от неособено адекватните им реакции.

Пуснете молба - няма как да не иде на нов доклад, при новия доклад има шансове да се случи на  по-четящ.

То да се замечтае човек за "баща неизвестен", поне да не го издирвате из цялата страна.



# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
Не се натоварвай да си мислиш, че съдийката е настроена против теб.
Не си го и помислям, дори бих се зарадвала на някакво отношение от нейна страна, пък било то и отрицателно, защото нашето дело ще мине (няма къде да ходи Wink), но има още много чакащи и все се опитвам да мисля, че чиновниците, свързани по някакъв начин с осиновяването, би трябвало да проявяват пристрастие към всяко дело и би трябвало да приемат тези дела лично, защото децата стоят и чакат по домовете, а кандидат осиновителите чакат в празните си къщи и не могат да се съберат само защото е лято  Sad.
То да се замечтае човек за "баща неизвестен", поне да не го издирвате из цялата страна.
Тъжно, но факт

# 8
  • Мнения: 2 084
Фоксче, в ДВ при издирване задължително се чака 40 дни. И сега всички са в отпуск... Стискам ви палци!

# 9
Не само към юристите: към всички, които смятат, че могат да ми помогнат. В процедура по осиновяване съм, но ми предстои да сменя града, поради по-добро предложение за работа. Трябва ли да уведомя социалния работник (докладът още не е готов) и дали това би рефлектирало върху процедурата?

# 10
  • Мнения: 921
Доколкото ми е известно ще трябва да ви прехвърлят към соц.служби на града, в който ще живеете, тъй като соц. работник от един регион няма право да прави проучване в друг. Което естествено е свързано с допълнително забавяне на процедурата. Това го знам от личен опит, защото ние живеем в град, различен от този, в който подадохме заявлението за осиновяване и към който се водя като адрес по лична карта. Когато се стигна до проучване на жилището ни се наложи да ни препратят към службите на града, в който в момента живеем. Добре че се разбрахме със соц.работничка (за което съм и много благодарна), че така и така се водя по лична карта в този град, пък и до края на годината предстои да се преместим за постоянно и да отглеждаме детето си (дай Боже!) там, та в доклада описахме жилището на родителите ми и се отървахме от допълнителните бюрокращини.  Май много объркано го обясних newsm78. Моя съвет е да говориш със соц. си работник и да потърсите компромис. Зависи на какъв етап си от проучването. Ако всички срещи са ви приключили и остава само написването на доклада мисля, че не е небходимо на да ги уведомиш засега. Първо виж как ще ти потръгнат нещата с новата работа все пак. Wink
Ако пишеш повече подробности може би ще сме ти по-полезни. Пък и ако се регистрираш ще е възможно да ти се пишат ЛС с повече обяснения. Успех!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out...... (многоточието е мръсни и обидни думи в женски род - всеки може сам да си ги сложи) съдийка е изпратила призовка за 26 септември! Излизала в отпуск и нямало да се върне до тогава. Каза да не се притесняваме, ако призовката не се подпишела било нейна работа да прати поканата до държавен вестник. ..............  #Cussing out #Cussing out #Cussing out (отново обидни думи в женски род). Май трябва да сменя надписа в подписа си на "Ще си вземем Исак най-рано след..." newsm61 smile3518 smile3512 fight fight

# 12
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Уф Фоксче Tired
Да им се невидяло и никаквите чувства и разбиране
 Hug Hugпази се да не се ядосваш!

# 13
  • Мнения: 624
Уф Фоксче Tired
Да им се невидяло и никаквите чувства и разбиране
 Hug Hugпази се да не се ядосваш!

Виж това е процедура , и като процедура тя следва да се спази ,още социалните ,а и адвокат ако имахте следваше да ви обясни това.Вярно е ,че сега е съдебна ваканция .......не зависи от тебе или съдията ,а тя си е определена в закона.При съдебните процедури не се влагат чувства ,стига с тия чувства закона повелява така ,и никой няма да тръгне да наруши процедурата.Както виждаш съдията е изискала справка и така нататъка , а да ти кажа по сега действащщия ГПК дори няма служебно начало ,би следвало да си и благодарна,да съм точна вие като осиновители или социалните тр. да го изискат мн. по -рано това .......още с подаване на молбата в съда ,ако беше направено овреме до сега щеше да имаш резултат ,но не е так ,че ще почакате .

# 14
  • Мнения: 921
.......... за да не използавм и аз нецензурни думи! Направо ви измъчиха, Фоксче! Можем само да ти съчувстваме, мила. Каквото и да кажа ще бледнее пред чувствата, които те вълнуват в момента. Доколкото можеш, обаче, гледай да си запазиш спокойствието. Щом има срокове ще дойдат и ще минат, а нервите, които си изразходвала няма да се върнат. Кураж и търпение, мила!!! И гооооооляма прегръдка  Hug Hug Hug!

# 15
  • София
  • Мнения: 9 517
Виж това е процедура , и като процедура тя следва да се спази ,още социалните ,а и адвокат ако имахте следваше да ви обясни това.Вярно е ,че сега е съдебна ваканция .......не зависи от тебе или съдията ,а тя си е определена в закона.При съдебните процедури не се влагат чувства ,стига с тия чувства закона повелява така ,и никой няма да тръгне да наруши процедурата.Както виждаш съдията е изискала справка и така нататъка , а да ти кажа по сега действащщия ГПК дори няма служебно начало ,би следвало да си и благодарна,да съм точна вие като осиновители или социалните тр. да го изискат мн. по -рано това .......още с подаване на молбата в съда ,ако беше направено овреме до сега щеше да имаш резултат ,но не е так ,че ще почакате .
Кое е тук процедурата (че на мен ми се наложи напоследък да се запозная с нея)? Това, че социалните още за първата дата бяха поискали такава справка, но съдийката не си беше направила труда да изпрати писмото? Това, че писмото от служба Миграция се получи още на 16 юли и съдийката го резолира към дело, може би това, че трябваше да изпрати призовката още на 16 юли също е процедура? А може би тази призовка не трябваше да бъде за 26 септември? Или може би и това е процедура - защо да пратим призовката на 16 юли и да насрочим делото за 27 юли или за 3 август, като можем да я пратим на 26 юли и да насрочим следващото дело за 26 септември. Погледни датите и ми отговори, къде е процедурата тук?
Мога да чакам и ще чакам, проблемът е че на делото съдийката се правеше през цялото време на много велика и обясняваше, как тя щяла да направи всичко възможно да свика делото за по-ранна дата - това ли е по-ранната дата - да ми прати призовката за 26 септември, да отидем тогава на делото и тогава да реши да публикува обявата в държавен вестник - това ли е процедурата?
Ау ядоса ме - не съм глупава и съм много добре запозната с процедурата, пък и адвокат си имам, но нищо не може да се направи, оказва се, че трябва да си имам съдия!

# 16
  • Мнения: 624
Социалните или вие правите искане пред съда за удостоверение за справка от миграция с него /С УДОСТОВЕРЕНИЕТО / си получават справката ,станало е така ,че накрая съда е изискал ,кажете му благодаря както ви казах няма служебно начало/тоест съда служебно не се самосезира, но е излязла човек/
И понеже няма служебно начало по сегашния ГПК ,следваше вие или социалните да си подедте молба за призовавне на адреса веднага като е дошло писмото.
Ако лицето не се намери на постоянния адрес ,ще се призове с ДВ , след като излезе обявата в ДВ и той не се яви на делото ,ще му се назначи особен представител.
Харесва ви или не това е . Не ви е виновна съдията .........така като чета ,това дете май няма дадено съгласие за осиновяване така ли е ...........ако е така ,а съм сигурна ,че е така не следва да се сърдите на никого , хората си спазват процеса и са прави .

# 17
  • София
  • Мнения: 9 517
Социалните или вие правите искане пред съда за удостоверение за справка от миграция с него /С УДОСТОВЕРЕНИЕТО / си получават справката ,станало е така ,че накрая съда е изискал ,кажете му благодаря както ви казах няма служебно начало/тоест съда служебно не се самосезира, но е излязла човек/
И понеже няма служебно начало по сегашния ГПК ,следваше вие или социалните да си подедте молба за призовавне на адреса веднага като е дошло писмото.
Ако лицето не се намери на постоянния адрес ,ще се призове с ДВ , след като излезе обявата в ДВ и той не се яви на делото ,ще му се назначи особен представител.
Харесва ви или не това е . Не ви е виновна съдията .........така като чета ,това дете май няма дадено съгласие за осиновяване така ли е ...........ако е така ,а съм сигурна ,че е така не следва да се сърдите на никого , хората си спазват процеса и са прави .
За това, че спазват процедурата никой не спори, въпросът е защо тази процедура отнема толкова много време.
Молба за призоваване имаме и точно поради това е призован, но защо за 26 септември?
Да, по закон съдът почива, но до 01 септември!
Няма да се разберем, понеже сме от двете страни на нещата.
Казвам го много ясно - На делото съдийката пое ангажимента като се получи отговора от служба Миграция да свика дело за по-ранна дата и да призове бащата. Тя да го направи, не ние да подаваме молба. Гледаше ни в очите и ни обещаваше чудеса от храброст - каза че ни съчувства и ни разбира и ще направи всичко възможно да ни помогне. Направи всичко невъзможно. По-добре да не беше обещавала нищо, защото не изпълни нищо от това, което обеща. Смятам, че когато човек говори и поема ангажименти следва да ги изпълнява. За това ми е виновна.

# 18
  • Мнения: 3 715
Ами Фокси, ти си просто една простосмъртна, това е проблемът. Ако беше известна и с връзки, нещата нямаше да стоят така.

# 19
  • Мнения: 1 669
Не само към юристите: към всички, които смятат, че могат да ми помогнат. В процедура по осиновяване съм, но ми предстои да сменя града, поради по-добро предложение за работа. Трябва ли да уведомя социалния работник (докладът още не е готов) и дали това би рефлектирало върху процедурата?

 Embarassed Момичета, аз мислех да ви питам, но мъжлето ме е изпреварило (не очаквах, че ще се включи - сюрпризира ме тази сутрин) Embarassed

Та кажете какво да правим? Да кажем ли на социалната или да си траем? Ние ще бъдем тук докато получим писмата, но после? Страхувам се да не пропуснем важното писмо... Какво да правим? Благодаря предварително за отговорите!

# 20
  • Мнения: 2 084
Фоксче, защо не се изсипеш в някоя телевизия? Или поне да пишеш до вестник? Това вашето надминава всички граници на бюрократичната тъпота. Сега върви кампания За всяко дете - семейство", организирана от форума и доколкото разбрах в Парламента са запознати, а и наближават местни избори и политиците събират червени точки. Може да се получи нещо.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 517
К.Димитрова, ще ти отговоря направо - страх ме е да го направя - страх ме е, че в следствие на това ще проточат процедурата още 6 месеца и Исак ще остане още 6 месеца в дома (защото винаги може да се намери причина за отлагане). Срам ме е, но страха е по-силен, затова няма да направя нищо такова Embarassed
Към Бобкас - писах ти в Зачатие, ще напиша накратко и тук - мисля, че най-добре е да не си казвате, докато не ви впишат в регистъра и да кажете чак след това, понеже не ми е ясно, дали няма да ви спрат процедурата и да се наложи да започнете отново в новия град. А иначе помислете за някакъв начин да си получавате кореспонденцията, която ще е на адреса, на който живеете в момента - ако сте под наем, можете да говорите с хазяите, ако е ваше, може да помолите някой да ви я прибира и да му се обаждате, за да видите, дали сте получили писмо.
Успех ви желая, каквото и да решите да направите.

# 22
  • Мнения: 1 669
Фоксче, безкрайно благодаря... Сега се замислям..., и да им кажа сега, няма да има абсолютно никаква полза, тъй като дори и ние още не знаем новия адрес, защото ще се местим през ноември. Междувременно ходих до пощата да питам как стои въпроса с получаването на писмата, в случай, че са препоръчани и там ми обясниха, че мога да подам молба, в която е написан новият адрес и ще ми препращат по служебен път всякаква кореспонденция, така че и този въпрос е решен.
Не, на този етап няма да казвам на социалните... Прекалено рано е... Пък после, каквото сабя покаже... Оф, извинявайте, че ви натоварвам с моите проблеми, а на теб ,Фоксче ,най - много, че ти използвам темичката...  bouquet

# 23
  • Мнения: 624
Ами Фокси, ти си просто една простосмъртна, това е проблемът. Ако беше известна и с връзки, нещата нямаше да стоят така.

И за какв ангажимен при липса на служебно начало говорим ...............

# 24
  • Мнения: 2 084
Фоксче, аз си мисля, че организаторите на кампанията от форума могат да ти помогнат със съвет и дори с нещо повече. Пиши там. Страхът понякога прави човек по-изобретателен. Използвай точно страха си. Това, което преживявате е отвратително. Ти нямаш нужда от стрес сега. А физически как си? Започна ли да се променяш?

Общи условия

Активация на акаунт