Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 72 отговора

София

Четох тази тема преди време, порових се доста, но не я открих. Така, че се извинявам за повтарянето.
Много обичам да си пийвам количка, но мъжо и майка все ми се карат. Напоследък почвам да се замислям, дали не съм увредила бебо с този кофеин.

Та въпроса ми е има ли мами, които са си позволявали по-честичко количка и кафенце и дали с бебоците им всичко е ок.
Цитирай

Ланкър, планините Овнерог

С предната бременност не можех без кафе, ставаше ми лошо от ниското кръвно. Сега ми се наложи да го спра, пак заради кръвното. Но пиех до преди 1 1/2мес. Т.е. ако се чувстваш добре, по едно кафе и кола не мисля, че вреди. Голямата ми дъщеря си е съвсем наред, не се е увредила от кафето.
Цитирай

Велико Търново

Аз Mr. GreenБез кафе не мога-стигала съм до 6-7 чаени чаши кафе на джезве силно колкото си искаш,но не можах да го спра,а и не исках де.Пепси не пия,защото работя там LoveРадвам се на прекрасна дъщеря,ако не прекаляваш нищо не може да му стане на бебето.Дори като кърмех близо година изобщо не съм ограничавала кафето и отново се радвах на много спокойно дете Peace
Цитирай

когато бях бременна ми падаше кръвното и моята гинеколожка ми каза че, кафе и кола мога да си позволя стига да не прекалявам по едно сутрин е нормално и не вреди на бебето
Цитирай

По принцип са прави.Aз също много ги обичам,но през бременността си спрях кафето,а кола си позволявах много рядко.От опит знам,че и двете предизвикват контракции и затова е добре да ги избягваш.
Цитирай

sofia

Кафенце си пиех по пръпоръка на докторката.  Веднъж като отидох на преглед и тя ми се скара, че не съм пила кафе, било ми много ниско кръвното. Аз викам пила съм вече кафе. Rolling Eyes -ами тогава ще пиеш по две, едно сутрин и едно на обяд- ми отговори тя. Shocked
Цитирай

София

Проблем е, че не се ограничавам с една чаша. Може би пия повече от 1/2 литър на ден Embarassed, е не всеки ден...
 До сега не съм получавала контракции от колата, но бебо става активен, може и просто да е съвпадение newsm78
Цитирай

В разумно количество нищо не вреди - до чаша кола в случая. И нека не е всеки ден.
Може бебчо да се размърда повече, но нищо сериозно няма да се случи от 200 мл кола Wink
Цитирай

Варна

пия 1 нес кафе със сметана,кола рядко.Около 3 месец направо бях полудяла по таз кола-все ми се пиеше-ама с е ограничавах #Crazy
Цитирай
Аз като разбрах,че съм бременна и всичките ми познати''От сега нататък отказваш кафето и колата!''и аз тогава,не осъзнаваща какво правя-взех че ги отказах.Ами аз започнах да се влача-нямам сили за работа,лошо ми ставаше ooooh!.Отидох на ЖК след окло месец и като ми премериха кръвното-ужасно ниско и ми казаха,че мога да си пия спокойно по 1-2 кафенца на ден и по 1 кола,но така или иначе не обичам кола,но за чашка кафенцее-умирам  food010
Пийвай си в нормите на нормалното Smile
Цитирай

София

Аз също не правя изключение, пиех каквото ми се пиеше (визирам газирано), въпреки доказаните (уж) вреди...  Blush
Цитирай

София

Кафе пиех нон стоп по време на бременността. Само в началото ми се повдигаше малко. По принцип газирано не пия, но когато бях в деветия месец умирах за кола и редовно си пиех. Майка ми каза, че многото газирано предизвиква контракции и на нея и е било забранено да пие, когато е била бременна. Rolling Eyes
Цитирай

Кола пиех,когато ми се пиеше - без да прекалявам с количествата. Колкото до кафето - нещо не ми се услаждаше много докато бях бременна,но не съм го спирала съвсем.
Според мен нито едното,нито другото ще ти навреди,ако са с мярка.
Цитирай

В началото на бременността, когато повръщах най-много и то всичко, което сложа в устата си, попитахме гинеколога ми и той ми отговори, че може да ям сухари и да пия кола, но да не се наливам, а колкото да може да преглъщам сухарите. Така че може, но по малко. Имам доверие на гинеколкога си. Кафе пиех редовно. В началото по едно на ден - слабо, в края 2-3 на ден. Не казвам да правиш като мен.  Споделям.
Цитирай

BG

до 3тия месец не пиех нито кафе, нито кола - беше ми гадон от тях. сега пия кафе без кофеин, от време на време си позволявам по едно кафе на ден. кола също пия, но не в промишлени количества. все пак не съдържа чак толкова много кофеин една кола  Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 72 отговора