Как реагирате като се карат на детето ви?

  • 4 234
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 225
Здравейте
Синът ми е на 7 години. Ходим по площадките из Младост. Вече втори път ми се случва някоя майка да му дудне че се катери по дърветата.
Вие реагирате и, защитавате ли си децата или ги оставяте да се оправят сами?
Само да допълня, че детето ми не си играе с децата на тези родители, които му правят забележки.

# 1
  • Мнения: 219
Винаги защитавам децата си, но обикновенно ги оставям сами да се оправят. Независимо какво са направили аз съм зад гърба им . За сега имам чудесни деца.  Laughing 
Остави го да се катери само да не падне , а другите да си гледат работата най-вече бабите в квартала  Laughing
 Hug  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 225
mcheuz , и аз така мисля. Не ходя да се карам, но детето ми знае че може да разчита на мен.

# 3
  • Мнения: 1 230
Добре де, защо му се карат ако само се катери. Ако къса клони или вандалства нещо - разбирам, ама само за едното катерене не ми се вярва някой да вдига врява на чуждо дете  newsm78

# 4
  • Мнения: 6 029
ами на моето, ако му се карат други хора, то аз не съм разбрала. но по принцип бих се опитала да се абстрахирам от това, че става въпрос за моето дете и да погледна реално на нещата - а именно има ли защо да му се карат или не.

аз се карам на други деца обаче. на такива, които хвърлят пясък по количката ми и майките им спят. на такива, които се опитват да навредят на по-малките и майките им пак спят. на по-големи, които са без родителите си и се правят на велики. лоша съм с една дума.

# 5
  • Мнения: 447
Не бих позволила такова отношение към детето ми.
Ако има причина бих му се накарала аз.

# 6
  • Мнения: 6 029
Не бих позволила такова отношение към детето ми.
Ако има причина бих му се накарала аз.


тук съм съгласна... но какво мислиш за майките, на които просто не им дреме какво прави детето им...?

# 7
  • Мнения: 1 225
Drozi , и аз това се чудя?
Не съм го оставила без надзор.Бях съвсем наблизо.Не правеше нищо лошо, според мен.

аз се карам на други деца обаче. на такива, които хвърлят пясък по количката ми и майките им спят. на такива, които се опитват да навредят на по-малките и майките им пак спят. на по-големи, които са без родителите си и се правят на велики. лоша съм с една дума.
Това е друго. И аз бих го направила. Не харесвам безхаберни майки.

# 8
  • Мнения: 6 029

Не съм го оставила без надзор.Бях съвсем наблизо.Не правеше нищо лошо, според мен.

ами... в тоя случай аз бих обяснила внимателно, че аз съм майката и ще преценя дали трябва или не трябва да се катери. а ако продължат в тоя дух ше се фанем за косите мда:)

# 9
  • Мнения: 1 230
В такъв случай се намесвам  #Cussing out

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и аз не бих позволила така да третират детето ми. Друг е въпроса ако удари някое дете или прави нещо нередно. Дори тогава предпочитам аз да му направя забележка... ама ако пък някой посегне на моичкия, веднагически ще скоча... не е въпроса да ставаме на кълбета, но то с нищо да не вреди на другите, пък те да му се карат... аз бих направила забележка. Прави са мамитата че има и толкова майки дето си сърбат кафетата и не ги е еня какво правят децата им... пък в твоя случай просто си просят забележката.

# 11
  • Мнения: 1 225
Julie , дано не ми се случи пак - може и аз така да реагирам.
По принцип той не се оставя и сега ми сподели, че попитал "защо" и госпожата му отговорила " не ми викай защо, че ще викна хората от общината".
Бяхме в градинката зад общината в Младост.

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
По принцип той не се оставя и сега ми сподели, че попитал "защо" и госпожата му отговорила " не ми викай защо, че ще викна хората от общината".

ееее това е направо... нямам думи. И аз съм в Младост... ако се налага да ги натъркаляме свиркай Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 225
По принцип той не се оставя и сега ми сподели, че попитал "защо" и госпожата му отговорила " не ми викай защо, че ще викна хората от общината".

ееее това е направо... нямам думи. И аз съм в Младост... ако се налага да ги натъркаляме свиркай Simple Smile

хехе  hahaha
по принцип съм добричка, но не се знае
и ние сме в Младост 1, но в Младост 3 ходим на китара

# 14
  • Мнения: 2 309
Откачам,особено,ако забележката е неуместна...
Не го оставям да се оправя сам,все още е неспособен,понеже е малка кокошинка Hug

# 15
  • Мнения: 447
Не бих позволила такова отношение към детето ми.
Ако има причина бих му се накарала аз.


тук съм съгласна... но какво мислиш за майките, на които просто не им дреме какво прави детето им...?
Тогава се накарвам на майките  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 288
не позволявам да се карат на детето ми  Naughty ако върши пакости, сама й правя забележки. но да си играе и да не пречи на никой и някоя леля да дудне.... започвам аз да дудна на лелята  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 608
В такива ситуации големият ми син отговаря - "аз имам родители и те са тук", "невъзпитано е да заговаряте непознати деца" и др. в този смисъл.

# 18
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Малката не може още сама да се защити, затова направо бих ги насмела тези тьотки! Излезли навън с мойто дете да се занимават, комплексарки!  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 1 483
Още е малък да му се карат,но сигурно не бих го понесла.

# 20
  • Мнения: 4 451
Че защо ще му се карат, че се катери по дърветата, например, след като собствената му майка е там и му разрешава? newsm78 Това винаги ме е учудвало. Защото и на мен ми се е случвало да се правят на дъщеря ми подобни забележки, след като аз съм и разрешила да тича, да се катери и т.н.

# 21
  • Мнения: 122
как реагирам ли??Юестно не знам много сме малки още ,но сигурно бих яхнала метлата...

# 22
  • Мнения: 3 500
Сигурно бих се ядосала много. smile3512

# 23
  • Мнения: 368
По скоро бих се ядосала. но ако не е нещо фрапиращо ще го оставя сам да се оправя. Няма да съм вечно там да го защитавам. Пък и не искам да свикне така и после при най малкото нещо да идва и да ми реве.
Един път на площадката където ходим имаше едно детенце поне десет пъти се върна при майка си и плаче. *защото децата му казали че блузката му била смешна.* защото не искали да му бъдат приятели и поради още 100причини.
Детето според мен трябва само да може да се защитава. Ако го правиш ти - ще свикне така.
Това е моето мнение

# 24
  • София
  • Мнения: 771
Бих се скарала на всяко дете, което върши нещо нередно, а майка му си прави пас, само защото смята, че детето и е вече голямо да се оправя само. Едно е да оставиш детето си с по-слаб контрол, защото вече е способно да се пази, съвсем друго е да го оставиш на самотглеждане и да си върши каквото иска без да се съобразява с околните.

Веднъж даже се скарах на дете на моя приятелка, която стоеше 10 минути безмълвна в конфликтна ситуация между моето дете на няма и 3 години и нейното на навършени 6. И това беше не знам си коя по ред подобна случка, в която само аз вземам отношение и се опитвам да лавирам между двете деца (демек овиквам моето), с цел да не обидя чуждото.

# 25
  • Мнения: 1 081
Не бих позволила такова отношение към детето ми.
Ако има причина бих му се накарала аз.


И аз.

# 26
  • София
  • Мнения: 771
Не бих позволила такова отношение към детето ми.
Ако има причина бих му се накарала аз.


И аз.

Принципно е така, никой не трябва да раздава правосъдие по чуждите деца. Друг е въпроса, че някои родители никога не разбират, че има причина да се скарат на детето си.

# 27
  • Мнения: 27 524
Засега не се е случвало. Ако имат право - ще си замълча. Ако сметна, че има смисъл и че е нещо обидно и неправилно - ще си кажа мнението.

# 28
  • Мнения: 8 917
Не се е случвало досега. Ако го предупреждават за нещо - да не падне или нещо подобно, нямам нищо против, но да се карат при положение, че не е виновна Shocked newsm78 бих споделила с леден глас , че не пречи на никого, така, че да си запазят коментарите.

# 29
  • Мнения: 3 069
Никой освен мен няма право да се кара на детето ми.
Аз съм много емоционална и крайна понякога.....
Но пък ако друго дете поставя дъски с тухли върху тях по катерушките или пък тича с пръчка в ръката срещу Вики.....или тези зад нас които играят футбол им пада на няколко пъти топката почти върху детето ми, правя забележка на майките, които най-безхаберно седят до мен на пейката.Ако те не вземат мерки, ще взема аз.Не бих ударила дете но бих му взела топката, тухлата и летвата!!!
Това е мнение от личен опит!

# 30
  • Мнения: 853
Ако причината е основателна и аз сьм пропуснала съотвеното деяния ще се сьглася,но в мое присьствие някой да ми изземва функциите на родител,няма да позволя Crossing Arms

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Никой освен мен няма право да се кара на детето ми.
Аз съм много емоционална и крайна понякога.....
Но пък ако друго дете поставя дъски с тухли върху тях по катерушките или пък тича с пръчка в ръката срещу Вики.....или тези зад нас които играят футбол им пада на няколко пъти топката почти върху детето ми, правя забележка на майките, които най-безхаберно седят до мен на пейката.Ако те не вземат мерки, ще взема аз.Не бих ударила дете но бих му взела топката, тухлата и летвата!!!
Това е мнение от личен опит!
Много точно казано! Наблюденията ми като цяло са, че има доста невъзпитани деца и най-вече безотговорни родители! Гледам да не се ядосвам! Като видя, че там където играем има такива си взимам детето и отивам другаде.

# 32
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Уфф, мразя да попадам в конфликти.
Ако някой й се скара с основание - потвърждавам.
До сега никой не й е правил забележки, без да е виновна.
Палаво ми е детето!
Ако й е правена - не съм чула, нито детето ми се е оплакало.

Но например миналата седмица една майка се провикна, че моята непрекъснато си вземала от Зрънчото на нейното дете.
Еми взима си, да, първо аз не й купувам умишлено, второ детската площадка не е място за хранене, и трето - на 2 годишно лакомо дете трудно се обяснява, че друг като яде, за него е забранено. Ай..

# 33
  • Мнения: 2 208
....правя забележка на майките, които най-безхаберно седят до мен на пейката.Ако те не вземат мерки, ще взема аз.Не бих ударила дете но бих му взела топката, тухлата и летвата!!!
Това е мнение от личен опит!

Да, и аз съм на това мнение. Детето е дете. На него му се тича, играе, беснее. То няма поставени рамки и граници. Някой трябва да се погрижи детето да не пречи с игрите си на околните и това е майка му. То просто си играе и за него нищо друго не е важно... А майка му да дреме по пейките и с отекчение да си пие поредното кафе и да пуши n-тата цигара си е просто за БОЙ!
За сега в нашия парк не съм попадала на подобни случки и хора и се надявам да не попадам....

# 34
  • Мнения: 1 225
Радвам се че има толкова мнения.
Снощи разказахем проблема и на таткото ни. Той е на мнение,че детето трябва да се защитава до колкото може, разбира се. НО поне да е научено, че нямат право чужди хора да му се карат, особенно ако с нищо не ги е засегнало.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 591
Ей, те пък да не притежават дърветата!!! Не бих допуснала някаква си глупачка да прави на детенце - впрочем, дори и да не е мое, щом не е нейно - забележка за нещо, което всеки човек е правил и навярно още би искал... И сигурно такъв скандал бих им спретнала, че друг път да се чудят дали изобщо да смеят да заговорят чуждо дете! Не позволявай момченцето ти да помисли, че големите винаги се подкрепят взаимно, само защото са големи, и винаги печелят, дори когато не са прави, само понеже са нагли!

# 36
  • Мнения: 1 225
Точно на това иска да го научи татко му - да се защитава и да знае че има права.

# 37
  • Мнения: 261
Аз съм на принципа, да се оправя сам. Стига да не заплашва околните. И ми става адски неприятно, когато му се карат, особено, когато не е виновен. Изчаквам да видя как се развиват нещата - и ако има нужда се намесвам.
Миналата седмица например един дядка му се развикал "Лигльо стига си мачкал вишните по пътя". Замълчах първия път, но след втората му подобна изява отидох и направо му вдигнах скандал.  С обръщения от този род - към внуците си. И какво като ги настъпва тези вишни. Нито са пред къщата му, нито в двора му. Толкова ме ядоса, че треперех от нерви. Някои хора забравят, че все пак това са деца. 

# 38
  • Мнения: 1 101
Никой освен мен няма право да се кара на детето ми.
Аз съм много емоционална и крайна понякога.....
Но пък ако друго дете поставя дъски с тухли върху тях по катерушките или пък тича с пръчка в ръката срещу Вики.....или тези зад нас които играят футбол им пада на няколко пъти топката почти върху детето ми, правя забележка на майките, които най-безхаберно седят до мен на пейката.Ако те не вземат мерки, ще взема аз.Не бих ударила дете но бих му взела топката, тухлата и летвата!!!
Това е мнение от личен опит!
Много точно казано   bouquet
Досега не ми се е случвало, но при една такава ситуция бих реагирала по абсолютно същия начин.

# 39
Според мен зависи-ако просто му направят забележка,ще си затрая,но ако му се развикат и то се разплаче-ще стане страшно.Аз съм от тия,които много траят но избухна ли съм като атомна бомба,ще хвърчат скалпове.Писнало ми е от бабушкери,дето си мислят,че и плочките по тротоарите са техни...

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
в бабешкия Мл1. няма какво друго да очкаваш...
Що на моето дете не му правят забележки  Twisted Evil

# 41
  • Мнения: 1 225
Скара ни се млада майка на дете с видими проблеми. Не исках да споменавам за това. За това и не отидох да се разправям Sad
Не че я оправдавам...
А и бяхме в Младост 3, зад общината.

# 42
  • Мнения: 2 467
Никой не и се е карал досега. Но ако, ще насмета майката. Аз съм и майка и АЗ съм човека дето ще и се кара, целува, приспива, храни, кърми...

# 43
  • Мнения: 593
За лошо поведение бих се скарала и на мойто и на другите деца( хвърляне на пясък и т.н), но не и да му казват къде да играе при условие че аз съм с него

# 44
  • Мнения: 1 426
Зависи...
Ако е направило нещо нередно, ще благодаря на човека, който се е намесил, и ще кажа на детето си, че съм благодарна за намесата.
Но ако е някоя стара досадница, на която светът й е крив - е, това е вече друго нещо...

# 45
  • Мнения: 990
В тази ситуация бих защитила детето си. Все пак то се катери в твое присъствие и след като ти нямаш нищо против , страничен човек няма право да отправя забележки към него.

# 46
  • Мнения: 24 467
Първото нещо, което правя, е да установя обективно за какво става въпрос, дали сина ми е направил нещо наистина недопустимо и дали е виновен за това. Ако сме виновни съм го карала дори да се извини. Веднъж обиждал някакви момиченца, които не са го предизвиквали и той сам си призна за това.
Ако обаче не прави нищо кой знае колко вредно или опасно за себе си или останалите или ако не е бил виновен за нещо, което е станало определено го защитавам. Дорви съм се карала на един дядо, който го беше обвинявал, че бил изкоренявал някакви дръвчета, когато сина ми въобще не е бил в града. Някакво хлапе го набедило и когато сина ми си дойде оня дядо не престана да тътне подире ни, та се наложи да му се сопна.

# 47
  • Мнения: 44
Аз много често водя племенникът ми на площадката и често се е случвало да му се скарат,но за пълни глупости! Все пак той не прави нищо лошо и е малък! Аз няма да го оставя ,ами се карам! Я да си гледат тяхните отрочета!

# 48
  • Мнения: 342
Тя е още малка за да прави бели, но мисля че щом аз съм там и не и правя забележка и не застрашава другите деца предполагам,че няма да допусна ничие чуждо вмешателство.Винаги ще съм и зад гърба!

# 49
  • Мнения: 1 043
Бих защитила детето си, щом не прави нищо нередно

# 50
  • София
  • Мнения: 3 392
Понякога хората са добронамерени.
Направената забележка от някои хора е просто внимание.
Ако случая е такъв, ми става приятно, но ако забележа злонамеренст реагирам.

Общи условия

Активация на акаунт