Отговори
# 15
  • Мнения: 217
1. С дрешките - не бързай много-много. Вземи си комплект за изписване - струва си само ако е с хубава луксозна пелена - заради пелената. вътре дрешките обикновено са много малки и наслагват да кажем лигавник и 2 кърпички и го водят комплект 8 части, примерно. И освен това имай предвид, че още с раждането на бебо ще ти подарят много дрешки, а и те така бързо умаляват. Аз въпреки че бях купила много малко парцалки - само препоръчителните бройки по он-лайн списъците и пак половината така и не съм ги обличала - бебето се роди голямо, а другите - само по веднъж - два пъти. Трябва да имаш по принцип - 6-7 сбодита  къс и дълъг ръкав по 3 бр. - те се сменят всеки ден така че да имаш време да съхнат и 4-5 чифта горни дрешки- ако бебо е от повръщащите и напишкващите се, може и повече, иначе в началото бебето не се цапа. И понеже всички ще ти подаряват гащеризончета - ти си купи панталонки, блузки и чорапки, или ританки - ще се учудиш колко бързо умаляват гащеризоните и колко непрактично скъпа инвестиция са - двойно по-скъпи от ританките и панталонките. И още нещо - поне половината дрешки ки ги купи от 3 до 6 месеца - за първия месец бебто ще порастне между 5 и 10 см. А после идва погачата и пак - подаръци.
2. Комплект пелени ще са ти много от полза - за възглавница, за подлагане, за бърсане.
3. Подложка за леглото - памперс пелена - много полезна докато се научиш да слагаш правилно памперсите.
4. Спирт 95 градуса - за пъпчето, дори и да е паднало ще трябва, капкомер, Бивацин може и да не се наложи - 15 лв струва.
5. С памперсите - първоначално си вземи малък пакет - 20 бр - с Марти се оказа че минахме направо на 3-ка памперс и един пакет 88 броя отиде дарение за болницата - бяха малки.
6. Мокри кърпички
7. Крем Бочко за подсичане - Мустелата НЕ е по-добра, или ако искаш за проба си вземи мостри - с една мостра ще караш 1 седмица.
8. За къпането - аз си взех бебшки сапун, мажа бебо със зехтин, козметика за под памперса не ползвам, кожата е идеална и не се е подсичала никога. Единствено проблем имах от болницата - беше спарен и се лющеше защото там не сменят често пампите - оправи се с цинкова паста и дефламол. Всъщност цялата ми козметика - на бюбхен, Нивеа и Мустела така и си седи неизползвана. Затова поне в началото ако държиш на козметоката, а не на зехтин и мас - взимай мостри, за да да видиш кое как ще се понесе от бебето.
9. Клечки за уши с ограничител и обикновени - за почистване на пъпчето.
10. Ръкавички за бебето не се препоръчват - може да ги налапа, дърпай ръкавите, за да не се драска в началото.
11. със спестените пари от козметика си купи хубава помпа за кърма- на Авент, не прави компромиси. поне в началото ще ти трябва със сигурност - може да е само 1 седмица, но в началото изцеждането е супер важно докато се установи лактацията. Може бебо да не суче правилно в началото, или достатъчно, или, или ........ много са, само изцеждането ще ти реши проблема в началото, за да не стане после гигантски като при мен. Аз бях решила че няма да изцеждам, че са грешни пари това - и така се получи че в резултат на тези мисли се наложи първия месец да си дохранвам бебето с АМ. Това с неизцеждането важи за по-късни етапи или ако си от малкото щастливки дето преливат от кърма.
12.вана обикновена, не анатомична - по-дълго ще я ползваш и е по-удобна според мен за бебето.
13. Голяма хавлия и малка за дупе.
14. Дигитален термометър за бебо, живачния е опасен и терм. за вана

Ами това е от мен, всичко останало което бях накупила - гребени, четки, абе - целия списък ми остана и до днес неупотребено или пък поне не и в първия 1 месец. И още нещо - колкото и до е кошмарно и изкусително в болницата когато ще реве постоянно да му дадеш биберон не те съветвам - ще наруши установяването на правилна лактация, защото вместо да суче ще си дъвче биберона.

# 16
  • Мнения: 217
е съжалявам исках да се долълня, не да се цитирам, не ми дава да го изтрия

Общи условия

Активация на акаунт