Дали захраних правилно???

  • 585
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
Бебо още няма  6 месеца, но реших днес да е заветния ден на 1- та лъжичка картофено пюренце. Само дето не го пасирах с кърмата, а се опитах да го смачкам с вилица, но дори с млякото стоеше на гранулки. Сега се чудя дали беше правилно да му дам така за първи път и дали няма да го заболи коремчето. А количеството не беше повече от 3 лъжички и той си го гълташе, накрая правеше странни физиономии и изкарваше по малко навън. Все си мисля, че е нормално, не се е дърпал, не плакал и т.н. Досега бебчо е бил кърмен, давам му и чайче. Какво мислите, сбърках ли? Къде мога да намеря рецепти за приготвяне на домашни пюренца, аз рових, но не можах да открия, благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 394
мисля, че няма какво да те притеснява. а що се отнася до домашните пюрета - сваряваш на пара, мачкаш с вилицата и даваш на бебо. аз така процедирам и с плодовете и със зеленчуците.
и аз започнах на същата възраст, но с хапки от моята храна (картоф и ориз), че вече не издържах на настойчивите й домогвания до чинията ми.

# 2
  • Мнения: 393
Направила си всичко както трябва и щом го е приел добре без да се задави, значи всичко е наред Hug Аз пасирах зеленчуците с пасатор, но може и с вилица или преса за картофи. Щом са добре сварени няма проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Щом го е приел добре,значи всичко е наред!Аз на моята така й смачках картофа с вилица,уж много старателно,обаче тя започна да се дави.От тогава действам само с пасатора.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 368
Това е сайт с рецепти, на мен ми беше доста полезен:http://www.zadecata.com/vkuhniata/Recepti/RB1g.htm.

# 5
  • Мнения: 3 760
Консистенцията и вида на пюрето са идеални за начало. По-добре е да се изчака до навършване на 6 месеца, но пък ти си преценяваш.  Peace
Обаче първа лъжичка означава една лъжичка, а не три  Wink Ако детето тръгне да прави реакция към нововъведената храна по-добре да се е сблъскало с малко количество алергени... Затова въвеждането става по схемата първи ден-една лъжичка, втори-2, трети-3, 4-ти - повече...

# 6
  • Мнения: 131
И аз днес реших да я пробвам моята принцеса (5м.и15д.), ама въобще нищо не разбрах - готова ли е, не е ли??? Утре да продължавам ли?  newsm78
Първата лъжица беше пръста ми - поосмука го, пробвах веднага с лъжичка и всичко беше избутано навън...не се дави, не се дърпа, не се и мръщи, само върти езика и гледа учудено...не видях да не й хареса, но пък и не лапаше лакомо...  Confused А и не мога да определя дали е изяла 1л. или не...И аз започнах с карт. пюре - намачках го с вилица и смесих с малко от водата в която варих. Даже в момента го дояждам  Laughing

Ако някой ми даде съвет ще съм зверски благодарна - да продължавам ли утре?

# 7
  • Мнения: X
Ами той все пак е на...то се вижда в тикерчето, а и умишлено не исках буквално да спазя ЙОК на 6-ия месец точно да стане. Не бих казала, че е толкова чак готов, но се заглежда по нашата храна и прави муцунки като ни гледа да ядем. Получи лек обрив, точно при лепките на памперса, но аз сменям няколко видя и различни мокри кърпички, та може и да е от тях. Днес смачках по хубаво картофа и стана по- добре, той обаче правеше много смешни физиономии- странно му е. Смятам, че от 1- ия път няма как да захапе лакомо, то още не знае за какво става реч. Нали затова го правим постепенно, в началото не е толкова насериозно.
Благодаря на всички за отговорите!

# 8
  • Мнения: 1 691
svetla_altevs, може просто да е била изненадана малката от новото нещо, което й се случва. Може обаче и да не е изчезнал още рефлексът за избутване с език. Разбира се, може да пробваш още 2-3 пъти и да видиш как ще върви захранването, от 2 лъжички картофено пюре нищо няма да й стане.
Cvetelinka, едва ли е от картофчето обривът, по-скоро е от памперса. Колкото до това, че си намачкала картофа с вилица - според мен това е по-добрият вариант, защото с пасатор пюрето става лигаво.

# 9
  • Мнения: 131
Може, може да не е изчезнал рефлекса...
Днес пак същото - пръста ми го осмука с картофа и после се намръщи и изплю всичко. Пробвах пак с лъжичка - въртя, въртя го из устата и пак избута май всичко...та пак не мога да преценя дали е изяла дори и 1 лъжичка...може пък и картофа да не й харесва...мисля да продължа пробите още ден-два, пък после да пробвам с нещо др. newsm78 . Ще ми се като съм почнала да не спирам...

В крайна сметка картоф имаше навсякъде - под мишниците, по клепачите дори, ама май не и в устата  Confused

П.П. Извинявам се на Cvetelinka, че и използвам темата, ама ми е сходен случая и се вмъкнах и аз...м/у др. - Cvetelinka, как се справяш?

# 10

Общи условия

Активация на акаунт