За питбулите - кучетата от кадифе и стомана

  • 27 459
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 212
Много мразеше дъщеря ми, защото нейната поява го изхвърли от спалнята ми, ........... щяхте ли да предположите, че говоря за стаф????
Ако не беше казала че говориш за стаф щях да си помисля че говориш за мъжа си. Щото иначе каква работа има един стаф във спалнята ти  newsm78 . Работата изглежда доста съмнителна - докато стафа беше в спалнята ти, мъжът ти къде беше  Thinking

# 46
  • Мнения: 1 080
Аз не обичам ротвайлер , доберман и английски булдог, питбула и подобни - безмозъчни .

# 47
  • София
  • Мнения: 1 817
Тези кучета имат повече мозък от доста хора, които съм срещала.

Borisfx, иронията и сарказма ти са неуместни в случая!!!!!

# 48
  • Мнения: 1 798
Добре де- с лоша слава са питбулите, ама защо много хора подхранват  легенди-пита  не изпитвал болка, ротвайлерът  бил немски и руски-руския бил по-опасен Wink, на доберамана му растал рог и изяждал стопанина си след като навърши 5 години....
Хората, гледали  кучета от  едри породи знаят отговорността и колко е времеемко занимаването с любимеца. Аз съм разубеждавала куп народ,който мре да си взима породисто 'ама силно респектиращо куче'. Незнанието, липсата на време и още куп други фактори докарват новоизлюпения спопанин до неефективност. И така се стига ,за жалост, до инциденти.

# 49
  • Мнения: 46 477
Никол, които са на поне средно интелигентно ниво и отглеждат подобно животно знаят какъв ужаас изпитват повечето хора от този тип кучета и ги държат на каишка. А като е близо до теб виаги можеш да го узаптиш.

Можеш да го озаптиш при нормални ситуации, от началото на темата говоря за състояние на афект, но явно не правите разлика.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 817
Правя разлика. А аз ти говоря, че става въпрос за възпитание. Защо, да се чуди човек, така и не видях моето куче в състояние на афект????

Незнанието, липсата на време и още куп други фактори докарват новоизлюпения спопанин до неефективност. И така се стига ,за жалост, до инциденти.

Напълно съм съгласна с горното!

# 51
  • Мнения: 46 477
Рано или късно се случва, можеи 10 години да гледаш куче и накрая да те изненада.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 85
etomira - Много си права ! Всичко , което си написала за твоето куче се отнася и за моето . По едно време се чудех дали имам куче или котка  ... шегувахме се , че това е нашата 20 килограмова домашна котка ! А разните коплексари , които си вземат питбули за да ги пускат в битки и да сплашват някой с тях... направо не мога да ги гледам!
А това че като си вземеш едро и силно куче (вкл. и питбул ) и си играеш с огъня имах предвид , че трябва да се очаква всичко  и когато е на разходка да се държи изкъсо , а когато е в къщи също малко или много трябва да се внимава. Не съм искала да кажа , че едрите кучета са по злобни, жестоки или нещо подобно . Аз лично обожавам едри кучета , но не мога да си позволя да гледам например ротвайлер в къщи - на това куче му трябва повече място и само ще го тормозя .
А за възпитанието - кучето се възпитава и му се изграждат навици докато е малко . Да обаче , ако един 14 годишен си вземе такова куче за да се фука , сплашва някой или да го пуска в битки и след няма и 2 години го зарязва и го оставя родителите му да го гледат ... какво се получава ?! Това животно е било учено да бъде злобно и към хора и към животни - ето тези кучета са опасни . И всичко отново е заради възпитанието!
"Един приятел имаше Питбул, обаче то обезобрази собственото му дете и той се принуди да го застреля ,а иначе това куче му носеше доста кинти от боевете . " - това е цитат от един форум , според вас кучето ли е виновно?!?!?!  Naughty

# 53
  • София
  • Мнения: 2 842
Насълзиха ми очите от толкова крайни мнения. Имах Стафф, което си е модификация на пита. 
добре де, мацка, ти поне като си имала стафф, може ли да пишеш такива глупости?? Стафордширския териер Е признат за порода, а питбула, на някои места дори не е. И именно питбула е модификацията на стафордширския териер! Поне за твоето куче става дума... може ли да не знаеш? Надявам се да е било грешка в бързината, щото ако е от незнание  ooooh!

При всяко куче по презумпция се смята, че когато го дръпнеш за опашката инстинктивно се обръща да хапе и съответно пуска. Същото е и за стискането на топките. Обаче както казах в горния си постинг не винаги става така.  Tired Четете поне темата, в която списвате... Thinking

etomira, ще ти дам пример по повод на това, че не си видяла, кучето си в състояние на афект. Една позната има казказка овчарка /за незнаещите говорим за женска от порядъка на 65 кг/, на 1 годинка започна да напада хора и то само старци... Нямаш си на представа жената как се вайкаше, просто защото предната и казказка беше душица. Откъде да знае жената, че така ще стане? Добре, че живят в къща та кучката я гледат сега в двора и вързана. Гаранция - Франция за го казали.  Laughing

п.п. Mellita, тук сме що-годе грамотни хора, четем, не е нужно да пускаш в една и съща тема два пъти в два различни постинга един и същи цитат!

# 54
  • София
  • Мнения: 2 842
Незнанието, липсата на време и още куп други фактори докарват новоизлюпения спопанин до неефективност. И така се стига ,за жалост, до инциденти.
Колко тъпанари има дето са си взели или са им подарили животно и не знаят какво да го правят и като им писне - на улицата. Жал ми е като гледам хубаво коли, цялата му козина на фишеци... и още куп други такива

сори за офф-а

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 85
Dragon's Bride  Embarassed просто предният път като го писах нещо ми стана с компа и незнаех дали е излязло  Embarassed Изчетох всички мнения (обикновенно моите ги пропускам защото знам какво съм писала) , но просто не съм обърнала внимание , че това е излязло .
Извинявам се !  newsm34

# 56
  • Мнения: 46 477
...
"Един приятел имаше Питбул, обаче то обезобрази собственото му дете и той се принуди да го застреля ,а иначе това куче му носеше доста кинти от боевете . " - това е цитат от един форум , според вас кучето ли е виновно?!?!?!  Naughty[/color]

Аз пък мога да ти разкажа за питбула на наш съсед, уж беше кротък, далеч е от темата за боевете, гледан е с дете, колкото дъщеря ми е, всяка вечер играят заедно. Но отиват в едно близко село и кучето подивява, човекът каза, че така не го е виждал никога Stop вижда един кон и му се мята, не е успял да го удържи, нищо че е мъж-планина 120 кила, не е посмял и да се приближи, защото каза, че щял и него да изяде. Конят си е заминал- скъп, расов Money кучето също вече го няма. Ето ти куче, отгледано с любов и малко дете около него.

# 57
  • Мнения: 14 654
Никол, които са на поне средно интелигентно ниво и отглеждат подобно животно знаят какъв ужаас изпитват повечето хора от този тип кучета и ги държат на каишка. А като е близо до теб виаги можеш да го узаптиш.
Средно интелигентни са малцина от собствениците на зверове (не само питбули)- повечето искат кучето им да плаши, чувстват се по-уверени като водят опасно куче, а всъщност са неуверени или комплексинари човечета. Знаят какъв страх всява животното им у хората и именно това ги кефи. "На такъв като мен какво друго куче му подхожда- как ли пък не пекинез- куче за бабички и педали!" Не знам дришльото, който едва ли тежи 60 кила, как ще удържи кучето си, което на всичкото отгоре се мотае отвързано, за намордник и дума не може да стане.
А и те не стават повече от 19-24 килограма.
24 кила, но силата му стига за да тегли кола: http://www.vbox7.com/play:43db6f33

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 15:34 от Янечек

# 58
  • Мнения: 1 080
Казват ,кучетата приличали на стопаните си ...

# 59
  • Мнения: 503
След изчитането на един куп мнения, реших да направя профил на притежателя на питбул. Той е 20 годишен комплексиран лигльо/ дришльо, тежи между 40 и 60 кг.(с прани гащи) и има акъл колкото една кокошка. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт