Баш майсторите - има ли начин да се справим с тях?

  • 1 446
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Темата сигурно е повдигана нееднократно, и все пак....
До кога ще се шири в България феномена Баш Майстора докога ще го търпим.
Ще направя една много кратка ретроспекция, за да не бъда обвинена в голословие и да се аргументирам подобаващо.

Сцена 1 - преди две години купуваме нов апартамент. На бетон. Наемаме бригада за цялостния ремонт начело с роднина на семейството, така сме осигурени да не ни лъжат \ много \ в сметките и да свършат в срок. Остава да си намеря само майстор за кухнята.
Да да, ама не. Лъжеха ни в сметките и още как, на всичко отгоре ако не бяхме сменили майсторите поне 3-4 пъти сигурно още щяхме да сме в стария апартамент. Купихме материали за ремонта на поне още един апартамент. 108 кв.м - 6 месеца ремонт. Майстора за кухнята се оказа единствения пич. За две седмици - имам перфектната за мен кухня, без увъртания и отлагания.

Сцена 2 - преди няколко месеца, ще правим балконите - остъкляване, настилка и гипсокартон. Остъкляването намерихме супер точни пичове, с настилката се справихме. Но гипсо картона за два балкона чакахме 3 седмици. "Днес ще дойда, утре ще дойда!" Тъщата е болна, трябва да пътувам в провинцията, имам едно много спешно нещо, болен съм, жена ми ще ражда ......... #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy сигурна съм че ги знаете та няма да изреждам повече.

Сцена 3
Преди няколко часа вече ми преля чашата.....
Купуваме си климатик в жегите. Разбира се не ни се чака безкрайно дълго за монтажа, намираме фирма - приятели на наши приятели..... Thinking Thinking Thinking
"Утре идваме да монтираме!!!!", "Абе днес стана една голяма авария на един наш обикт - обекта е болница" - ще ремонтираме и после сме у вас!" "Дали ще е удобно да дойдем след 21 часа да монтираме!?"
"Утре идваме да има човек на обяд......... #Crazy #Crazy #Crazy"
Еле монтираха го - след 7 дни - спешна поръчка \ почти за толкоз щеше да ми го монтира и моя позната, е не като спешна ама не е луд който изяжда баницата нали....

Преди пет дни, климатика отказа - включва и изключва и пак се почна .... "Днес ще дойда, утре ще дойда .... "


Сори за дългия постинг, ама се чудя само ние ли попадаме на майстори които ни мислят за тъпи кретени?
Само ние ли изглеждаме наивни и търпеливи??
На всички тези хора ние си плащаме като нормални клиенти, не ни правят услуга!
Та как се справяте вие с Баш майсторите имате ли си начин да ги разпознавате и има ли въобще други майстори?

# 1
  • Мнения: 2 040
 smile3511
Уелкъм то дъ клъб както се казва  Laughing
Ти просто си възпитан човек и се държиш нормално и възпитано. А с майстори така не бива.
С тях трябва да се държиш като говедо  - те са такива и на такова са свикнали.
Нормалните и възпитани хора ги възприемaт като балъци.
Не ми се разказва. Последните 5 -  6 години от живота ми минаха в непрекъснати разправии с майстори.
Радвам се, че приключи. С мъжа ми бяхме възприели принципа - всичко което можем сами да правим.

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 10:27 от huffman

# 2
  • Мнения: 1 426
И у нас всичко, което можем, го правим сами. Мъжът ми има златни ръце и през ум не му минава да вика майстори. Единственото, за което сме викали, беше да ни пробият една дупка за врата в панела. Дойдоха две момчета, за 40 минути я пробиха - и си заминаха. Всичко друго - плочки, стени, тавани, остъкляване... ние, и аз пръв калфа и помощник  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 877
Е и ние така чакахме щорите две седмици,след уговорката.Накрая дойдоха и ги сложиха,но за беда,оказа се че едната щора е по-тясна.Беше понеделник.Казаха,че ще дойдат да я сложат във четвъртък,ама кой четвъртък - не уточниха.А вече колко четвъртъци минахааа....Добре че и моя мъж го бива да прави повечето неща в къщи,та не се налага да опираме много-много до "баш майстори"...
Но права си е huffman - те от човешко отношение не разбират,трябва да се отнасят с тях като с говеда.....

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мога да взема отношение само по Сцена 3, ама има ли сми...?
Ти вече всичко си разбрала за това изделие.  Tired

# 5
  • Мнения: 4 187
smile3511
Уелкъм то дъ клъб както се казва  Laughing
 С мъжа ми бяхме възприели принципа - всичко което можем сами да правим.



Хи-хи. И ние минахме на този принцип! Оказа се , че мъжът ми се справя учудващо добре с доста неща , които не му е и минавало през акъла, че ще прави  Mr. Green!

# 6
  • Мнения: 7 263
Най-лошото в случая е че мъжът ми просто не е сръчен. Не се сещам как да го изразя по друг начин- просто нищо не му иде отръки. Един корниз докато сложим беше цяла епопея имаме и семейна шегичка по темата. Но дори и да беше сръчен и двамата сме с много динамични професии и нямаме време да правим ремонтите сами. Просто не става. Все пак нали за това всеки работи \уж\ това което прави най-добре и разбира най-добре. както казва мъжът ми на клиентите си:
 "- Като ви заболи апендицита не си го вадите сам- нали? Отивате на лекар и той ви го вади в болница, под упойка и т.н.!"
Та така а иначе .......

smile3511
Уелкъм то дъ клъб както се казва  Laughing
Ти просто си възпитан човек и се държиш нормално и възпитано. А с майстори така не бива.
С тях трябва да се държиш като говедо  - те са такива и на такова са свикнали.
Нормалните и възпитани хора ги възприемaт като балъци.


за жалост си твърде права  ooooh! ooooh! ooooh!

# 7
  • Мнения: 7 263
Мога да взема отношение само по Сцена 3, ама има ли сми...?
Ти вече всичко си разбрала за това изделие.  Tired

Шанич нищо му няма на устройството - е ся брули тука чак блузка с ръкавче си турих. Ама проблема, както казва зет ми обикновено е задклавиатурен. В случая - и най-перфектното устройство като ти го турнат некадърници ........... то не ще да работи, като хората.

# 8
  • Мнения: 1 152
Аз също съм в този клуб! Избрахме фирма за монтажа на климатика и тези недодялани некадърници си оставиха ръцете! И двете тела са монтирани на криво, заляха стената с фреон и пробиха във външната стена 2 дупки в повече, защото не улучиха от първия път! Пълно е с "майстори", плащаш луди пари, а изобщо не получаваш нужното качество. И това не е всичко, но просто не ми се споменават и другите изцепки!

# 9
  • Мнения: 1 107
Цитат
"- Като ви заболи апендицита не си го вадите сам- нали? Отивате на лекар и той ви го вади в болница, под упойка и т.н.!"
Много точно казано, но за съжаление май ако майсторите бяха лекари всички да се умряли от периторит в следствие на отлаане на операцията или на забравени инструменти в корема... Малко черен хумор, но така си е-намериш/препоръчат ти свестен майстор-той свободен след 3 месеца, ти в това време се чудиш и маеш и намемаш някой некадърник(това, не го знаем предварително, разбира се) и накрая след 3 месеца идва свестния да ти оправи поразиите на предния и човек хем е чакал, хем сума пари е загубил.....
А кажете ми сега има ли друг език, на който да те обиждат като ти "пожелават да ти влезе майстор в къщата"?
Според мен трябва някой винаги да ги надзирава, че поразиите да са по-малко.....странно, цените на услугите у нас растат по европейски, но качеството им май спада....по балкански newsm78

# 10
  • Мнения: 7 263
Цитат
"- Като ви заболи апендицита не си го вадите сам- нали? Отивате на лекар и той ви го вади в болница, под упойка и т.н.!"
Много точно казано, но за съжаление май ако майсторите бяха лекари всички да се умряли от периторит в следствие на отлаане на операцията или на забравени инструменти в корема... Малко черен хумор, но така си е-намериш/препоръчат ти свестен майстор-той свободен след 3 месеца, ти в това време се чудиш и маеш и намемаш някой некадърник(това, не го знаем предварително, разбира се) и накрая след 3 месеца идва свестния да ти оправи поразиите на предния и човек хем е чакал, хем сума пари е загубил.....
А кажете ми сега има ли друг език, на който да те обиждат като ти "пожелават да ти влезе майстор в къщата"?

Според мен трябва някой винаги да ги надзирава, че поразиите да са по-малко.....странно, цените на услугите у нас растат по европейски, но качеството им май спада....по балкански newsm78


От това по-точно здраве му кажи и за жалост вярно.  Naughty Naughty

# 11
  • Мнения: 98

Ти просто си възпитан човек и се държиш нормално и възпитано. А с майстори така не бива.
С тях трябва да се държиш като говедо  - те са такива и на такова са свикнали.
Нормалните и възпитани хора ги възприемaт като балъци.

Абсолютно не са познали за следващия път !!!   Пари на ръка ли  newsm66 

# 12
  • Мнения: 7 263
Ааааа да


Абсолютно не са познали за следващия път !!!   Пари на ръка ли  newsm66 


Подсещаш ме и за още нещо! Ако ще майстора да е родния ви брат, пари само след предаване на обекта, материалите купувате вие. Много от готините фирми вече доставят материали на адрес. Ама и това е в графата изстрадан личен опит де  newsm61 newsm11 bash bash bash

# 13
  • Мнения: 2 716
Имам си майстори в къщи  Laughing
Няколко "съвета":
* Винаги търси препоръка
* Планирай ремонтите. В последния момент е така. Свободни са само некадърниците , начинаещите и лъжците
* Договори всичко- време, пари, марка на материала, плащане.
* Никога не избирай този, който ти предлага най-ниска цена. За това си има причина и ти много скоро я "узнаваш".
* Ако има как, наеми само една фирма. Когато се договаряш по отделно с водопроводчик, ел. техник.... често те си пречат взаимно; обстановката се изнервя; ремонта се проточва.
Но, каквото и да правиш, въоръжи се с търпение. Рим не е построен за един ден  Wink

# 14
  • Мнения: 450
И аз се присъединявам към клуба на `доволните` от мастори  #Cussing out

Един такъв ме заплаши с оръжие и куп цветисти ругатни докато не го изгоних с полиция...ужас някакъв е  ooooh! (търпях го ,защото беше приятел на хазяина и имал да му връща пари... и нали се сещата-коя си ти ,ма-утре няма да си тука,ще те изгоня,ти знаеш ли кой съм аз!?!)  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт