Вашите деца и моторите

  • 29 588
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • до канала
  • Мнения: 518
НЕ!
Знаеш ли в нашия град полицаите как казват на мотористите с големите мотори-ДОНОРИ .
Зощото когато паднат с 200кмв час си разбиват само главите а останалите органи били идеални за трансплантация-запазени и най-вече млади .Стана ми много гадно когато чух това "определение"

# 16
  • Мнения: 705
Да.

Надявам се синът ми в зряла възраст не само да може да кара мотор, да може да се разчита на него, но и да пише правилно. Не обичам да правя забележки за правопис във форума, но на 17 още си в училище. Как завършваш годината по български и литература  newsm78

# 17
Абе хора има и пистови мотори по 50 куб. , които могат да се карат от 16 годишни с м категория.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 374
Чудех се въобще, дали да пиша...

Много силно се надявам, никога синът ми да не се запали по моторите. Naughty

Това нещо го мразя толкова силно, че просто ми е станало като фикс -идея. #2gunfire #2gunfire
Ще се постаря да не използвам силни думи, но, това мотористи, моторджи и пр. са ми толкова противни и гнусави, Close че само се моля, да мога да направя така, че, моето дете никога да не се запали по тая мания. Praynig

Имам мнение по въпроса за моторите и то... никак не е ласкаво.... Naughty

# 19
  • Мнения: 8 999
Скъпо момче, моят съпруг е травматолог - ако той ти беше баща, никога нямаше да получиш мотор! Ежедневно през операционната минава поне по един пишман моторист, много от тези младежи  получават трайни увреждания, остават инвалиди за цял живот, а е доста глупаво на 17 г. да седнеш в инвалидна количка поради собственото си безразсъдство! На пътя не си сам, винаги зависиш от околните шофьори, а те пък от своя страна не винаги са особено стриктни при спазването на правилата за движение. А когато си върху мотор, абсолютно незащитен, ти си винаги най-тежко пострадалата жертва /ако се сравняват контузиите/. Разбери родителите си, явно ти угаждат, но заплащат огромна цена за твоите капризи - това е цената на липсата на спокойствие дори и за минута, когато си навън с мотора.

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Аз след едно пребиване с моторче се бях зарекла да минавам на поне 2 метра дистанция от такова нещо.
Обаче,
мъжът ми кара, започнал е от гимназията още, майка му навремето е мърморила, но се е предала. Пътувал е с мотора си от неговото градче до даскалото (около 50 км)
Да уточня, винаги слага шлем, като тръгва да си прави обиколките винаги е със специалните "моторски дрехи", има изградена дисциплина на каране (глобите са неизбежни и солени, ако сгафиш).
Само да вмъкна пример за катастрофа, нашият кум също моторджия беше блъснат от ..пенсионер в кола, неспазил предимство.

# 21
Аз пък ако виждам, че е разумна и отговорна, бих и купила, стига да пожелае.Че в нашето семейство моторите са на почит, да видим тя дали ще се запали

# 22
  • Мнения: 2 755
...А това колко ще настика човек газта не е до мотора , а до разума....

Да, така е, НО нека да не забравяме, че тийнейджърите не се ръководят от разума, а от емоциите. При тях, те са водещи.
Ще направя всичко, което зависи от мен, синът ми да не се увлече по моторите. Това, което ти е написала baibibi е самата горчива истина. Tired

# 23
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Бих му купила мотор стига да иска и да е разумен!
Не голям мотор де...
Аз обичам да изпълнявам желания и понякога дори с цената на собственото ми удобство или спокойствие, тичам по гайдата на тези който обичам....така че въпреки притеснения и тн. най - вероятно няма да изтрая дълго време ако ме заврънка за мотор и ще му купя!
Подчертавам обаче - не много кубиков мотор.Нещо малко, ако е разумен може да се помисли и за нещо по - голямо.За мое щастие не познавам никой пострадал с мотор и може би затова сега смятам, че бих му купила!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Не. Причините са ги посочили всички по-горе

# 25
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Браво! Похвално е ,че сам си го купил!  Peace
Да, ще й купя мотор, защото ако се запали когато порастне, ще краде нашия!  Mr. Green
Имаш ли дрехи? В БГ много трудно се намират , а и са много скъпи!
Ако носиш винаги шлем и не гледаш глупаците ,които карат без и си играят на руска рулетка, няма опасност! Карай разумно!

http://www.polo-motorrad.de/

# 26
ti si pulen pi4aga,az sum na 15 godini,dogodina pravq 16,t.e ,vzimam knijka za 50cc,ba6ta mi mi obe6ta da mi vzeme pistov motor okolo 50cc i sum mu mnogo blagodaren,ako znae nqkoi okolo 1000lv zfravi motori(pistovi i 50cc) da pi6e,mnogo 6te sum mu blagodaren  Peace  blagodarq vi predvaritelno pi6ete mi na e-mail,ako nqkoi znae obqvi s tezi harakteristiki   Wink Wink Wink Wink Wink Wink

# 27
  • Мнения: 82
Цитат
Vij, v momenta sam v 6tatite ot okolo 2 sedmitsi. Grada v koito sam e strashno 4ist i spokoen, a po printsip e goliam. Ulitsite sa spokoini, za zadrastvania kato v Sofia i duma ne moje da stava, strashno razvita e patnata mreja. No nai- serioznoto ne6to , koeto mi napravi vpe4atlenie e kulturata na shofirane. Motori vsiakakvi i v izobilie, no riska e stokratno po-malak tuk da karash motor, otkolkoto v BG.
Moiat sin e na 7 i ve4e sbira pari za motor,no ne mislia 4e ste mu razresh pone do momenta, v koito imam dumata...po tezi vaprosi.
Kogato imash svoi detsa ste razbere6 kolko razli4no ste razsajdava6. Zabranenite ne6ta sa nai-sladki, taka 4e 4ujd 6te vzeme i pak moje da se slu4i ne6to lo6o ne dai si Boje, taka 4e i zabranata ne e reshenie na vaprosa.......Mnogo mojem da izprikazvame po tazi tema, no niama smisal da umuvame. Za vseki e strogo individualno na kakva vazrast ve4e e s razuma si, no mislia 4e 17 e rani4ko. E, vse pak badi maksimalno razumen, leko vnimatelno i bezavariino, udovolstvieto da kara6 takava mashina e ne samo vav visokata skorost!!!!!!

Виж, в момента съм в 6татите от около 2 седмици. Града в които съм е страшно 4ист и спокоен, а по принцип е голям. Улиците са спокойни, за задръствания като в София и дума не може да става, страшно развита е пътната мрежа. Но най- сериозното не6то , което ми направи впе4атление е културата на шофиране. Мотори всякакви и в изобилие, но риска е стократно по-малак тук да караш мотор, отколкото в БГ.
Моят син е на 7 и ве4е сбира пари за мотор,но не мисля 4е сте му разреша поне до момента, в които имам думата...по тези въпроси.
Когато имаш свои деца сте разбере6 колко разли4но сте разсаждава6. Забранените не6та са най-сладки, така 4е 4ужд 6те вземе и пак може да се слу4и не6то ло6о не дай си Боже, така 4е и забраната не е решение на въпроса.......Много можем да изприказваме по тази тема, но няма смисъл да умуваме. За всеки е строго индивидуално на каква възраст ве4е е с разума си, но мисля 4е 17 е рани4ко. Е, все пак бъди максимално разумен, леко внимателно и безаварийно, удоволствието да кара6 такава машина е не само във високата скорост!!!!!!

-------------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 09:37 от Ellypr

# 28
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 416
Да отговоря като една сянка на моториста Wink
Мъжът ми си купи мотор миналата година ( на 42 години ) и тогава изкара курса . Затова сме казали и на децата - вземате си мотор , когато сте готови за това  ( т. е колкото нас  Laughing - отгледали трима , от които най-малкия е на 15 ) - страхотна тръпка е и то не е от високите скорости , обаче колко изроди има по пътя  ooooh! - не е истина ... Дори и той да е внимателен , шофьорите в килте умират да засичат мотористи  Close

# 29
  • Мнения: 984
моят мъж се запали по моторите преди 2г., купи си пистов мотор, всеки път треперех като пътуваше с него, по пътя беше срещнал на два пъти размазани мотористи и аз се радвам, че сега премина на кросови мотори. Купихме си къмпер и ходим семейно на Мотокрос, по-трудно е от пистовия мотор, тръпката никак не е малка, но е по-безопасен от пистовия мотор. Въпреки, че до сега е с три счупвания, съм по-спокойна когато е на пистата, отколкото на пътя. На наш познат детенцето на /5г./ имаше пистово моторче, обикаляше улиците, летеше пред колите направо господ си го пазеше. Покрай моя мъж решиха, че по-безопасно е да кара кросов мотор и сега премина към мотокрос. Вече има и медал изразходва си енергията, има си треньор, ходи по състезания и е много доволен. Така че аз съм против пистовите мотори, в краен случай кросов мотор.

Общи условия

Активация на акаунт