Вашите деца и моторите

  • 29 581
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 398
Пък като стане на 5, му купи кола. А на 10 - самолет!  Hug

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Моя син има мотор от 2-ри клас , малък 50 кубиков,
научи се да го кара и загуби интерес.

# 47
Докато зависи от мен не бих му купила. Няма да имам минутка спокойствие. А вече когато може сам и е пораснал ако много го желае не мисля че ще вземе мнението ми под внимание. Как да забраниш нещо на един 20 годишен мъж например.Желае ли го силно ще намери начин. За мен е важно да стане отговорен шофьор като порастне, за да съм спокойна.

# 48
  • Мнения: 113
bloodywhite страхотно казано. При нас май е неизбежно това с моторите. Аз съм се качила на 16г. Сега само се возя на този на мъжа ми, но... Последно паднахме лятото на магистралата с над 120. На човек каквото му е писано. Надявам се да съм ги възпитала достатъчно добре да не правят простотии.

# 49
До някъде сте прави донякъде не сте защо ли ?
Карал съм мотор 50 кубика с които фърчах със скромните 100 км мислите ли че ако бях паднал с този така наречен слаб мотор които някои от вас пишат че биха купили на децата си нямаше да съм в по добро състояние от колкото тези с големите мотори ?
Аз лично съм на 17 години но някога ако имам деца не бих им купил дори и скутерче изводите си ги правете сами Simple Smile

# 50
  • Мнения: 5 173
Аз нямам дете, защото самата съм още дете Mr. Green.
Искам мотор, една Hond-ичк-А CBR1100, ама мн пари, а и нямам "А" категория Tired. Това не ми пречи да мечтая де.
Иначе, не бих допуснала детето ми да има.
А преди мен някой се изказа, че щял да купи мотор на детето си на 2.5-3-годишна възраст Joy Joy Joy, ми, те, децата, са още с недобре развит вестибуларен апарат на тази възраст, рядкост са тези, които могат да карат колело на 2 гуми, ще ми е интересно да видя дете в яслена възраст на мотор. Май фантазиите идват в повече Mr. Green Whistling.

# 51
  • Мнения: 3 268
Ти пък си намерил къде да питаш такова нещо!Тук сме майки-изтрещели,изнервени,притеснени,малко луди,но безкрайно обичащи децата си.Какво очакваш да ти каже една майка?Ами също като твоята майка сме.Синът ми кара кола от 4 месеца и сън не ме хваща,а ако караше мотор,щях да съм само на успокоителни.Бъди внимателен и знай,че един път си млад,но пък гледай да остарееш.

# 52
  • София
  • Мнения: 15 883
Страхлива майка съм, не съм купувала колело никога. За мотор  - също не бих купила. За кола и шоф. курсове все гледам да отлагам. Не заради липса на пари, просто постоянно се притеснявам за дъщерята. Треперя, докато се прибира с такси или кола на приятел. Колкото и да е внимателен шофьора, друг може да ги блъсне. Но тя си е малко по силните емоции и мин. седмица правила прически за фотосесия на певец. Имало мотор Харли Дейв. за снимките и диването след работа се качило с каскадьора, минали като на парад през целия център, снимали я.  Едвам оживях като ми го каза. Но от друга страна - няма как да ги спрем. Дано  Бог да ги пази.

# 53
  • Мнения: 30
не съм майка,но и аз имам мнение.от дете харесвам моторите,винаги съм искала да се кача и аз да карам.научих се на малък и голям скутер и сега амбицията ми е пистов (като почна от по-малък)мъжа ми и той е моторист,той ме е учил на всичко.
наскоро 2-ма наши приятели катастрофираха с пистак и момчето,което караше почина на място,а др. беше в кома и с опасност за живота цяла седмица.оцеля като по чудо.сега(въпреки,че най-добрият му приятел почина) той е луд на тема мотори,очаква дете след няколко месеца,а само мисли как да си купи мотор и да направи и детето си моторист след няколко години.
след този случай ми прищрака нещо-не ме е страх от мотори,не се съмнявам в уменията на мъжа ми (по принцип той ме вози),просто...не искам да се замислям какво може да се случи,заради чужда грешка.
НО ... само като видя мотор,особено в движение и ми пада ченето и почват да ми текът лигите...
разумът е едно,но страстта е съвсем друго.колкото и да си внушавам,че е опасно и да го повтарям и на мъжа ми... сама не си вярвам.на детето си един ден НЕ бих му позволила,но един родител не може да командва цял живот.идва време,когато всеки започва сам да взима решенията си и да понася последствията

# 54
  • сусурлево
  • Мнения: 474
100 % НЕ . има форум за моторджийте, навярно го знаеш , еми там погледни колко са страниците със скръбна вест и колко бързо се увеличават в летните месеци , никога не бих взела на детето си мотор , но в крайна сметка ако си изкара парите и си вземе то нищо немога да направя (както и твоите родители) и тогава само Господ да го пази!
Шума е най-малкия проблем , загиват млади хора , което е много жалко .
Аз лично карам кола и като видя мотор зад мен настръхвам , а понякога и не го виждам , защото приближават буквално за 2-3 секунди , а един добър шофьор поглежда на огледалото за обратно виждане на 2 мин. , аз много по - често особено като дойде сезона на моторите . А като са на задна гума и фара им е нагоре тогава въобще не ги виждам .
KUM4o    Praynig карай, но умната -пази себе си и тези около теб !  Praynig

# 55
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Porsche никой не е застрахован , може да е много добър съпруга ти в  карането на мотор , но не се знае тези пред него и зад него какви шофьори са и дали са го видяли , че идва .
И аз с кола съм сигурна в себе си , но незнам този който идва насреща на колко ракий е или дали не е взел вчера книжка , или не се е наспал  и т.н и кво ще направи .
Хора карайте разумно , не бързайте , за да стигнете там за където сте тръгнали - защото няма нищо по - ценно от човешкия живот.
Много боли когато изгубиш близък по такъв нелеп начин , защото ако кареше по-бавно нямаше да се случи, ако не беше пил , ако не беше .....

# 56
  • Мнения: 30
аз мога да разкажа един случай как с мъжа ми караме (той кара,аз се возя) на М. Луиза в Пловдив и точно преди един светофар някаква шматка с Хонда Сивик решава,че иска да ни се направи и ни затваря пътя.за малко да ме удари като се опитваше да ни мине и да ни затвори.има много некадърни шофьори-това ни е проблема

# 57
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Може да не е нарочно ,понякога когато идват с висока скорост -погледнал си на огледалото тръгваш да правиш маневра и ако пак погледнеш и виждаш мотор , но не всеки гледа като мен по сто пъти , аз имам катастрофа с кола и съм се наплашила и затова така се оглеждам .

# 58
  • Мнения: 30
Може да не е нарочно ,понякога когато идват с висока скорост -погледнал си на огледалото тръгваш да правиш маневра и ако пак погледнеш и виждаш мотор , но не всеки гледа като мен по сто пъти , аз имам катастрофа с кола и съм се наплашила и затова така се оглеждам .
аз много добре я видях какво искаше да направи-искаше да ни мине,да се "направи",щото докато се бяхме изравнили,тя постепенно приближаваше към нас(тогава щеше да ни бутне) и ни гледаше - тип "гледай ме как те минавам с "бързата" ми Хонда". некадърници всякакви ! мотористите ги нямат за нищо-убедих се в това.добре че те един-друг се пазят,щото ако разчитат на автомобилистите-нямаше да ги има вече

# 59
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Може да не е нарочно ,понякога когато идват с висока скорост -погледнал си на огледалото тръгваш да правиш маневра и ако пак погледнеш и виждаш мотор , но не всеки гледа като мен по сто пъти , аз имам катастрофа с кола и съм се наплашила и затова така се оглеждам .
аз много добре я видях какво искаше да направи-искаше да ни мине,да се "направи",щото докато се бяхме изравнили,тя постепенно приближаваше към нас(тогава щеше да ни бутне) и ни гледаше - тип "гледай ме как те минавам с "бързата" ми Хонда". некадърници всякакви ! мотористите ги нямат за нищо-убедих се в това.добре че те един-друг се пазят,щото ако разчитат на автомобилистите-нямаше да ги има вече
Всеки гледа от неговата гледна точка . Аз не съм съгласна , че автомобилистите не ги пазят мотористите и колко и да й е бърза Хондата ако има малко акъл , знае че не е по - бърза от мотор (пистов) , които ускоряват от 0 до 100 за 2-3 секунди .

Общи условия

Активация на акаунт