Вашите деца и моторите

  • 29 590
  • 81
  •   1
Отговори
Здравейте! От скоро попаднах на форума ви и признавам много е добър.Аз съм на 17 години и от около година и няколко месеца карам мотор.Първоначално ми беше мечта след много настояване и пилене по главите на наще ми взеха първата машина и от тогава почна кошмарът да се прибирам по светло с мотора да не карам по тъмно.През час през два ми звънят по телефона.преди 2 месеца реших да продам малкия мотор и да взема нещо по сериозно можеби с времете родителите ми са видяли ,че имам поглед върху нещата и не съм безрасъден и се съгласиха.Новия мотор си го купих с мой пари искарани чрез работа (2000 лева плюс разноски по регистрация и застраховки).Та въпрост ми към вас е дали бихте взели на вашите деца нещо от сорта (като говориме ,че са на възраст на , която имат поглед върху нещата и разбира се да са редовни пред закона) и как бихте ги приели като водачи на толкова млада възраст.

# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Ще си кажа съвсем честно - не! Колкото и един седемнайсетгодишен да твърди, че има поглед върху нещата. Съжалявам, обаче изкушението да настъпиш до дупка, според мен, е по-силно от гласа на здравия разум у един тийнейджър и всички тези кървави кадри от катастрофи, които ни заливат отвсякъде. Не! Сори, че те разочаровам.

# 2
  • Мнения: 25 401
Не!
По няколко причини:
1. Всеки ден (и нощ!) виждам пред нас разни пишман-мотористи какви каскади си/ни демонстрират, насред оживения трафик, че... Иде ми да сляза някой път, да докопам някого и такъв шамар да му зашия! Особено, когато карат без каски.
2. Оттук идва и втората причина - миналата година брат ми падна с мотор и си удари главата, наложи се мозъчна операция. Какъв ужас изживяхме с майка ми, не го пожелавам на никого!
На сина ми съм казала - мотор, само през трупа ми!   Naughty

# 3
  • Мнения: 5 362
Аз не бих купила.Кола Thinkingможе би да,но мотор Naughty
Причините са много,и не са свързани само с детето ми,а и с останалите участници в движението.С всеки изминал ден пътищата ни се превръщат в гробища,и докато не се промени културата на движение и на шофьорите-не бих си го и помислила даже.

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 235
Ако опиташ 3 год. ми син дали иска мотор щр ти отговоро: "мама не дава, и на тати не дава"
Освен всичко изброено по-горе ще добавя и още причини:
- моторите увличат и от малъка и сравнително "безопасна" машина започваш да искаш все по-голяма и все по-мощна. Много опасно ми се вижда толкова голяма мощност и толкова много коне наведнъж да са съчетани в нещо с толкова малко размери, което да не е защитено от никъде
- колкото и да е разумен човека с мотора винаги съществува верочтността някой с кола да не е доразгледал добре в страничните си огледала и да те отнесе
И макар да избягвам да поставям ограничения и да налагам правила по този въпрос съм категорична: карат се само машини на 4 гуми Wink

# 5
  • Мнения: 7 831
Не знам какво ще е положението след 10-тина години, но ... едва ли ... Аз съм против и мъжа ми да кара мотор, не че би ме попитал Wink.

# 6
Ако опиташ 3 год. ми син дали иска мотор щр ти отговоро: "мама не дава, и на тати не дава"
Освен всичко изброено по-горе ще добавя и още причини:
- моторите увличат и от малъка и сравнително "безопасна" машина започваш да искаш все по-голяма и все по-мощна. Много опасно ми се вижда толкова голяма мощност и толкова много коне наведнъж да са съчетани в нещо с толкова малко размери, което да не е защитено от никъде
- колкото и да е разумен човека с мотора винаги съществува верочтността някой с кола да не е доразгледал добре в страничните си огледала и да те отнесе
И макар да избягвам да поставям ограничения и да налагам правила по този въпрос съм категорична: карат се само машини на 4 гуми Wink
Ами аз да ти кажа вече имам един инцидент с такъв ,който не гледа в огледалата беше вечер и ме засече ,но се оттървах само с подуто коляно.А това колко ще настика човек газта не е до мотора ,а до разума.

# 7
  • Мнения: 302
 NaughtyНе бих му взела!Това значи да нямам и минутка спокойствие!Вярно че от човек до човек има разлика,но...все пак си само на 17.Аз на мъжО си не бих разрешила/не че ще ме пита де ако наистина иска/,та камо ли на сина си...
Не гледай че в подписа ми сина ми е на мотор-това беше само за снимката Simple Smile

# 8
  • Мнения: 6 164
Аз на мъжа ми не бих му дала да кара, камо ли на детето! Naughty
Това е толкова опасно..

# 9
  • Мнения: 3 886
МИ да кажа и аз.Всеки човек има право.Отраснах с мотори Но............. не бих купила на синът ми.Вече след навършване на пълнолетие бих  му поговорила    ако го влече.Знам какво е МОТОРЪТ АЗ САМАТА СЪМ ЛУДА ПО НЕГО  мога да го карам т ози звяр .Но на детето не.ПО темата брат ми които от 17 годишен си събираше части си направи мотор...после го продаде смени 3-4 м отора  доиде ред и на 1000 кубиковото чудовище   БЕше професионалист мнмого хора го познаваха  ходеше постояно на рокерски събори  и какво почина от това  в/у което му БЕШЕ ПОГЛЕДЪТ както го наричаш МИЛО МОМЧЕ.Кола ДА но това никога Peace

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не. Не само на детето си няма да купя, а и на съпруга ми не разрешавам да си купува.

Погледни и в тази тема: Мотор?!От кога?! .

# 11
  • София
  • Мнения: 1 057
Да, бих купила мотор на сина си.
Моторите не са само пистови над 1000 кубикови зверове и повече от 150к.с. Дори знам, че баща му ще му купи още след няколко години. Предпочитам да започне да кара още на 8 - 10 години, за да види що за животно е това моторът и да натрупа опит, та като стане на 18 да е наясно... Както баща му обича да казва "Предпочитам да се занимава с мотори, отколкото с наркотици, секти и подобни".

А на младежът пуснал темата само искам да кажа, че ако иска да е чист със закона, то трябва да знае, че на 17г. може да кара само мотопед до 50 куб.см., а истинска голяма машина, чак след 21г...

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 11:58 от Lucan

# 12
  • Мнения: 4 362
Кола-да ,с най голямо удоволствие,особено за  момиче /не приемам жена да кара мотор,макар че и аз съм карала/,не мога да си представя да се наконти,облече и да се качи на мотора  Naughty и като пристигне на мястото ,цялата прашна,мръсна   ooooh!,а недай боже някъде и да се пребие  Naughty  Praynig ,защото шофьорите не са така толерантни както са били преди години!


Ако имам син-може би да,ще му купя,но пак зависи.Но на 17 год. със 600 к.б мотор -НЕ!Има АТВ-та,има 150 кб скутери и др.

А и искам да знам ,какво значи "има поглед в/у нещата".Върху кои неща?Какъв мотор да си хареса ли?Това не е поглед,това си чист каприз.

Последна редакция: нд, 22 юли 2007, 03:00 от Мис КаприЗ

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Чесно казано - аман от тези мотори!
Живеем на булевард и лятото вдигат невъобразим шум!

Знам, че ако сина ми иска мотор, баща му ще му позволи, защото самия той има мотор. Дори купи на бебето за раждането му мотор  Rolling Eyes Харлей за деца.
Ще му мисля след някоя и друга година как ще опазвам сина си

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По-скоро, не!
Аз съм (бях) цар на 2-колесните  bowuu , но и 2те ми деца не ги "усещат". Малко са смотани на тази тематика, кат' баща си  Laughing и поради тази причина, няма да им купя мотор.

Аз, явно като теб бях спечелила разните му там положителни мисли на родителите си, щом като до 19стата си година не слизах от колелото. Карах по около 2км. на ден без ръце по нанадолното, м/у колите и хората. Ама си бях цар... споменах ли го  Twisted Evil
Не искам да споменавам за всичките ми походжения с моторчета  motor. Нали някой спомена, че не се знаело кога кой чете тук  Thinking Само едно, айде. Щяха да ме изключат от у-щето  red, че карам моторче в двора му.

Общи условия

Активация на акаунт