Мама на море а бебе без цице!!!

  • 2 725
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
След дълги спорове с мъжа решихме да ходим без малката на море.Много е мъничка и баба й ще я пази.Много ми се ходи защото не сме карали батко й няколко години подред поради ред причини....Сега проблема ми е как ще ни се отрази това.Малката през деня е почти на Фризолак но вечер си похапва от мама каквото има.Наистина нямам много кърма но все пак е нещо.Вчера реших да не й давам много много/ако може да спра с кърменето до морето/ Embarassed, но после ме хвана жал за детето и си я нахраних вечерта Heart Eyes.Наистина много съм лоша идва ми да се #2gunfire #Crazyпо тъпата глава.Кажете ми някоя от вас била ли е без бебчо някъде за около седмица.Дали ще се справя ако вечер се цедя /и сутрин евентуално/,бебчо е на Фризолак и като се върнем продължа да й давам от мен.Дали пък няма да ми спре кърмата newsm78.А много искам почивка за една седмица Praynig.Благодаря предварително за съветите Peace

# 1
  • Мнения: 8 917
На мен ми се наложи да го направя - да оставя Гери за 4-5 дни. Никакви проблеми Hug Пожелавам ви и на вас същото  bouquet

# 2
  • Мнения: 83
На колко е бебчето? Ако не е най-първите месеци кърмата се е урегулирала и няма шанс да спре бързо, дори и да не се изцеждаш, макар, че ще ти се наложи вероятно - иначе ще ти са болезнени гърдите, а има и опасност от мастит, ако имаш повече мляко. Поне това е моят опит, а и майки, които са спряли да кърмят преди годинка са споделяли с мен, че са имали мляко до около втората година на бебето! Така, че не му мисли много.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382

Аз моето мнение ще си задържа, защото едва ли ще ти хареса.
Единственно ще кажа, че кърмата която остава в гърдите за толкова време ( както си решила да пробваш да кърмиш след като се върнеш ) има друг вкус, неприятен в повечето случаи.
Ако по време на почивката се цедиш, може и да запазиш лактацията, може и кърмата да намалее.
Може и детето да свикне с шишето и да откаже да суче от теб.

# 4
  • Мнения: 164
бебето сега е на 3 месеца, за шишето не се притеснявам защото и сега пие през деня от шише.Повече ме притеснямва вечер и дали ще мога да се изцеждам защото с помпа пробвах но не се справям newsm78

# 5
  • Мнения: 8 242
Лично мнение, макар и малко крайно, ама аз съм си такава, съжалявам  Rolling Eyes
Ако отидеш на море, това ще ви е с кърменето.. Щом само вечер го кърмиш, явно си започнала дохранването поне преди месец, от което съдя, че нямаш особено желание да кърмиш - ако беше така щеше поне да си правила опити за справяне с проблема, което от това, което чета не виждам.. На 3 месеца само с 1 вечерно кърмене - абсурд това да продължи още дълго - с 1 кърмене лактация не се поддържа, камо ли на такава възраст.. Бебето е достатъчно малко, за да не иска да засуче пак като се върнеш.. И да се изцеждаш на морето - само с едно цедене вечер няма как да поддържаш лактацията.. Като гледам си и решила вече да спираш с кърменето, затова не мисля, че ще се тормозиш особено с цеденето по време на почивката, а и както сама казваш - не се справяш с помпата, а туй хич не много лесно за начинаещи. Не мисля, че имаш нито нагласата, нито възможността да продължавате с кърменето.. Затова не се коси излишно..
Съвети можем да дадем много - но не мисля, че ще направиш нещо от това..
Още веднъж се извинявам, че съм толкова пряка..

# 6
  • Мнения: 5 401
Аз не бих си оставила 3-месечното бебенце на сума-ти км далеч от мен, дори и да не кърмих. А като добавя кърменето - за секунда не се замислям, че не бих се отделила от кърмачето ми.

Лично мнение, макар и малко крайно, ама аз съм си такава, съжалявам  Rolling Eyes

И аз...   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 821
И аз не оставям бебето Naughty...Ходим си с нея на плаж, малка е, но ни е близо и отиваме за по 2 часа. Ами ако за това време й се прииска да хапне?...немога да се цедя.
Според мен е малко за делене, но ти така или иначе даваш АМ...решението си го взела вече.
Приятна почивка!

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 10:59 от mama_Blue

# 8
  • София
  • Мнения: 1 877
Лично мнение, макар и малко крайно, ама аз съм си такава, съжалявам  Rolling Eyes
Ако отидеш на море, това ще ви е с кърменето.. Щом само вечер го кърмиш, явно си започнала дохранването поне преди месец, от което съдя, че нямаш особено желание да кърмиш - ако беше така щеше поне да си правила опити за справяне с проблема, което от това, което чета не виждам.. На 3 месеца само с 1 вечерно кърмене - абсурд това да продължи още дълго - с 1 кърмене лактация не се поддържа, камо ли на такава възраст.. Бебето е достатъчно малко, за да не иска да засуче пак като се върнеш.. И да се изцеждаш на морето - само с едно цедене вечер няма как да поддържаш лактацията.. Като гледам си и решила вече да спираш с кърменето, затова не мисля, че ще се тормозиш особено с цеденето по време на почивката, а и както сама казваш - не се справяш с помпата, а туй хич не много лесно за начинаещи. Не мисля, че имаш нито нагласата, нито възможността да продължавате с кърменето.. Затова не се коси излишно..
Съвети можем да дадем много - но не мисля, че ще направиш нещо от това..
Още веднъж се извинявам, че съм толкова пряка..

Това за съжаление е и моето мнение, дори на моменти бих била още по-рязка, но айде нЕма нужда...

# 9
  • Мнения: 319
Напълно съм съгласна с duhi_puhi и pearly! На море ще имаш възможност да идеш следващите години, но детето ти няма да е отново на 3 месеца и да има такава голяма нужда от мама. За това са именно майките да си гледат бебчетата, ако можеха бабите да ги гледат и кърмят, то щеше да може жените да раждат и на 60 и на 70 г. Макар че си мисля, че много от бабите са по-отговорни от някои майки. Съжалявам, но аз не спестих крайното си мнение. В крайна сметка за това си пуснала тази тема. Но и бебето и решението са си твои.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също не бих оставила бебето си,още повече,че е толкова малко.Аз също дохранвам,но кърмя на всяко ядене.За дъщеря ми няма да е проблем да бъде известмо време на АМ,но аз неискам това да се случва.Затова тази година съм отписала всякакви почивки и съм мама 24/7.
Мисля,че с това ходене на море ще се сложи край на кърменето ви,но така или иначе тя е почти само на АМ.

# 11
  • Мнения: 4 967
Моето мнение също би било много крайно, както на останалите мами.
Ние ще ходим на море и тази година. Бебка ще е на 9 месеца и както върви засега все още ще се кърмим. Не сме заместили хранене, въпреки че вече яде пюрета и каши. Не си представям да се отделя от нея, дори за ден-два. Дори и да не кърмех.
С баткото пропуснахме морето първата година, че беше на 3-4 месеца, а може би трябваше да отидем. Но без деца не отивам никъде, въпреки че определено имам нужда от почивка. Ще ми липсват безумно след първия ден на пълен покой. Това си е моето мнение!

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 Малката е почти на година,още суче.Направо се триумя за морето,но  или оставам с нея тук и баткото и таткото отиват сами на море ,или си я взимам с мене. Ти наистина ли ще си спокойна на тази почивка без бебето?  И не е толкова важно,какво ще стане с кърмата ти,колкото  какъв ще е стресът за бебето ти.

# 13
  • Мнения: 394
забрави за кърменето с това море. пък толкова ли е важно да отидеш? аз няма да ходя и въобще не съжалявам. и бабите са за да се порадват на децата ни от време на време на за да ги гледат - така мисля аз, не искам да обиждам никой.

# 14
  • Мнения: 1 321
Ходихме си на морето с бебо и си се кърмихме за което изобщо не съжалявам. Peace
Е може би ще е по-весело ако сте сами и ще имаш време за себе си но не аз съм майка и предпочитам да съм непрекъснато до него отколкото да го мисля ами сега какво прави...... Confused
Според мен няма да издържиш там с цеденето и нещата ще приключат за една седмица.Още повече че на мен там ми се отразяваше много и климата и кърмата ми намаляваше.
И все пак ти си решаваш.Но за мен бебо е на първо място.

# 15
  • Мнения: 1 924
Много, много мразя да критикувам, затова ще спестя.А и преди мен са били достатъчно ясни.
Не разбирам само каква ти е дилемата- чета, че бебето ти е почти изцяло на АМ, имаш желание и да я отбиваш...

# 16
  • Мнения: 1 008
Защо не си вземеш бебето и бабата с вас?
Аз също мислех да я оставя за 2-3 дни, но се наложи 1 вечер да я оставим и беше ревала много, отказала да яде... Аз пък се пукнах от притеснение, макар че на майка ми имам повече от 100 %доверие... Та затова ще си я взема с нас, така ще направим и по дълго моренце... Но при мен проблем няма и при единия и при другия вариант, защото аз се изцеждам и храня с шише. Бях и приготвила кърма във фризера за 2-3 дни, но някакси няма да мога да я оставя, ще ми е мъчно....
Изцяло си е на кърма, а пък аз цедя по 5 пъти на ден. И ще си цедя и на морето, няма начин. Ако я оставиш и искаш да я кърмиш после, дори и само вечер, трябва да цедиш всяка вечер за да поддържаш кърмата.

# 17
  • Мнения: 164
Прави сте но мисля да го направя и заради сина ми.Откакто се роди малката нямам много време за него, а той си има нужда от внимание и милувки нищо че е вече на 7 годинки.Мисля че ще му се отрази добре тази почивка малко преди училище-първолак ще е есента.А му е и последното безгрижно лято преди да е станал ученик.Все му се караме да пази тишина, да не излиза от стаята си за да не събуди детето.Малко ми е жал и за него.Та така може би не ме разбират майките с едно детенце......

# 18
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Не знам, с едно дете съм, но си мисля, че синът ти трябва да е наясно, че бебето е част от вашия живот, завинаги. С това море той ще разбере, че може с бебе, може и без бебе. На морето ще има цялото внимание на тати и мама, а като се върнете отново ще дели с друг.
Отделно, какво значи последно безгрижно лято, другото какво ще прави, ще го пратите на бригада да бере домати ли  newsm78. Детството му не свършва с първия учебен ден.
И аз не бих си оставила бебето. Изобщо няма да съм спокойна толкова време без нея.

# 19
  • Мнения: 6 029
ама много сте лоши... ий, айде спестете си мненията на ССФ. повечето писали тук имате по едно дете..с изключение на Eiphnh май.

и какво сега? като има бебе, другото дете да пасе и ида се оправя? а от къде знаете, че не е опитала да се справи с проблема?

аз имам две деца и те разбирам, danielka1979. отивайте на море. направете кефа на детето. и аз бих искала да заведа щерката някъде без бебето, но няма как. или ако има - то е за два дни. нищо няма да му стане на бебето, споко. то ще приеме този, който ще го гледа. докато на 7годишно дете не му минават тия.
Цитат
Детството му не свършва с първия учебен ден.
- а с това пък хич не съм съгласна. айде като имате второ дете пак ще си говорим.

# 20
  • Мнения: 6 029
  И не е толкова важно,какво ще стане с кърмата ти,колкото  какъв ще е стресът за бебето ти.

бе що за глупости? какъв стрес при тримесечно бебе?

# 21
  • Мнения: 164
мнооого ти благодаря за подкрепата Heart Eyesамбицирам се и ще си запазя кърмата и за след това.Сега почнах с помпата май ще е по - лесно с нея Praynig

# 22
  • Мнения: 6 029
мнооого ти благодаря за подкрепата Heart Eyesамбицирам се и ще си запазя кърмата и за след това.Сега почнах с помпата май ще е по - лесно с нея Praynig

успех, вярвам че при достатъчно желание и упоритост ще запазиш кърмата... не се спира така лесно, като се върнеш предлагай на бебето възможно най-често да суче. приятна почивка!

# 23
  • Мнения: 2 818
  И не е толкова важно,какво ще стане с кърмата ти,колкото  какъв ще е стресът за бебето ти.

бе що за глупости? какъв стрес при тримесечно бебе?

Да, те са само тела, нямат емоции, не познават майка си и нищо не разбират. Нещо средно между кукли и тамагочи....

По темата, аз не бих оставила също, ще ходим на море 4-мата. Да обръщаш внимание на единия не означава да не обръщаш никакво на другия. Трябва баланс. Така според мен само ще провокираш отрицателни емоции между двете си деца.На големия показваш, че може пак да сте само тримата, вместо да му покажеш , че и 4+бабата ще се забавлявате много добре, без да е необходимо игнориране на бебебто. Лично мнение обаче  Peace

# 24
  • Мнения: 6 029
  И не е толкова важно,какво ще стане с кърмата ти,колкото  какъв ще е стресът за бебето ти.

бе що за глупости? какъв стрес при тримесечно бебе?

Да, те са само тела, нямат емоции, не познават майка си и нищо не разбират. Нещо средно между кукли и тамагочи....

не знам точно какво изживява едно бебе, ясно  е че има емоции. но съгласи се при едно 7 годишни дете стреса е къде къде по-голям.. и по траен. от колкото при бебето.

# 25
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...
Цитат
Детството му не свършва с първия учебен ден.
- а с това пък хич не съм съгласна. айде като имате второ дете пак ще си говорим.

Нямам второ дете, а това е доста далеч от 7-те години. Но бъди сигурна, че добре си спомнят детството си и то не е свършило с първия учебен ден. Водиха ме на море дори като ходих на училище и то заедно с малкия ми брат.

П.п. Каква връзка има второто дете с изказването ми?

# 26
  • Мнения: 319
Момичета, спорът е излишен! Не виждате ли, че на жената й се ходи на море. И от всичките мнения "Против!", тя си хареса единственото "За!"
danielka1979, искам да те попитам, като така или иначе си взела решение, защо пускаш такава тема? За да успокоиш съвестта си или си се надявала да получиш от някой подкрепа, за да разбереш, че не си единствена?
Ще  ти кажа едно: имам по-малък брат и родителите ни никога не са ни делили и сега даваме мило и драго един за друг и мога да разчитам на 100% на него, както и той на мен.
Приятно да ти е изкарването на море! Хайде...

# 27
  • Мнения: 8 242
  И не е толкова важно,какво ще стане с кърмата ти,колкото  какъв ще е стресът за бебето ти.

бе що за глупости? какъв стрес при тримесечно бебе?

Да, те са само тела, нямат емоции, не познават майка си и нищо не разбират. Нещо средно между кукли и тамагочи....

не знам точно какво изживява едно бебе, ясно  е че има емоции. но съгласи се при едно 7 годишни дете стреса е къде къде по-голям.. и по траен. от колкото при бебето.

У да.. щото бебето е малко и нищо не помни нали  ooooh! Абе какви са тия глупости  #Cussing out  Бебето няма нужда от майка си, може да го гледа който и да е, важното е да му тъпчат нещо в устата да яде  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 924
За да успокоиш съвестта си или си се надявала да получиш от някой подкрепа, за да разбереш, че не си единствена?




Хехе, ако е така, грешно място е потърсила.Тука сме доста нетолерантни по тази тема май Joy
Виж,ако беше пуснала тема в подфорума за хранене с АМ, щяха да я подкрепят на 100 % най-вероятно.Абе и ние сме едни... Joy

# 29
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
За да успокоиш съвестта си или си се надявала да получиш от някой подкрепа, за да разбереш, че не си единствена?




Хехе, ако е така, грешно място е потърсила.Тука сме доста нетолерантни по тази тема май Joy
Виж,ако беше пуснала тема в подфорума за хранене с АМ, щяха да я подкрепят на 100 % най-вероятно.Абе и ние сме едни... Joy


Абе не е така, аз не кърмя вече 6 месеца и пак съм много против!!!
Мнението ми е доста крайно и езика ми доста груб, затова едвам се въздържам да не пиша.

# 30
  • Мнения: 1 924
Олинце разбирам те, то и аз съм против, но пък жената не ни е питала съгласни ли сме...всяка майка прави своя избор по отношение на децата си, а и винаги ми е било неприятно това скачане и критикуване, от което нищо няма да постигнем в крайна сметка. Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 6 029
ей един не се опита да си представи какво е да си на нейното място. всеки си гледа от неговата си камбанария и смята другите за лоши. ама пък сте много, много компетентни. независимо кърмите или не. и за стреса на бебета всичко знаете. и сте най-добри. абе ССФ отвсякъде.

# 32
  • Мнения: 86
Според мен въпроса е риторичен - но пък и аз съм крайна откъм мнение.  Twisted EvilНие ходихме с малката до Италия като беше на 4.5 месеца - само на кърма - не ми е хрумнало и за момент да я оставя. Човек винаги трябва да е способен да отговаря за постъпките си първо пред собствената си съвест - ако там всичко е наред нашето мнение е без значение.  Naughty Приятна почивка  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 614
И миналата година я водихме с нас, и тази пак с нас ще пътува! не съм нетолерантна, не съдя, да с 1 дете съм, и какво от това...
Въпросът не е свързан по никакъв начин с първото, второто и т.н. деца....
Аз съм голямата и не съм ходила сама с нашите на море, винаги и само с брат ми - защото сме брат и сестра и никога единия не е бил лишаван от нещо, заради другия....
А и ако разглеждаш кърменето просто като начина на хранене, какво значение има лактацията в случая....
Иди, забавлявай се и готово, защо те интересува какво мислим?  Peace
А ако въпреки всичко след морето искаш да релактираш, тогава вече можем да ти дадем адекватни съвети, приятна почивка!  Peace

# 34
  • Мнения: 10
 С риск да се нахвърлите и в/у мен  аз мисля че децата ни трябва да  свикват  да бъдат и сред  други хора . Синът ми е на почти 7 мес . и никога до сега не беше се отделял от мен дори за една вечер . На кърма сме . Вчера обаче  аз бях на  ръба на силите си , напълно изтощена и изнервена, пред  нервна криза  , а той го усеща и  определено не му се отразява добре  . Рискувах да го оставя на майка ми  за един  ден ,защото  щях да се побъркам . имах нужда да се заредя и да си свърша  домашната  работа   . Няма да ви  казвам колко пъти се обаждах за този един ден . Малко се отплеснах  ,но идеята ми е че  децата  трябва да свикват и с други хора защото се налага по някой път да ги оставиш  за малко . Друг е въпроса с лактацията.Лично аз бих се изцеждала като побъркана през  това време , но това си зависи изцяло от теб . Имаш ли желание  ще направиш всичко възможна  да не ти спре кърмата . Не съм сигурна обаче  след толкова дни  дали  бебчето ще иска да приеме гърдата ти,струва ми се мъничко

# 35
  • София
  • Мнения: 2 671
Честно да ви кажа - доста крайни ми звучите  Confused моето мнение е, че щом жената е преценила, че има нужда и възможност да се отдели за 7 дни - значи в нейната конкретна ситуация е така. А и почивката няма да направи никого по-лоша майка. В духа на казаното от мравчо - по-добре липса 7 дни, отколкото постоянно на ръба на изтрещяването!

# 36
  • Мнения: 1 341
Аз също съм от крайните,но ще се въздържа.Само ще кажа,че не бих си оставила 3 месечното кърмаче(или не),за да отида на почивка.В крайна сметка преди да родя съм си направила сметка,че това малко създание ще има нужда от мен денонощно,и щом съм го родила ще му се отдам на 100%!
А това,че се изтрещява е така!Но бебето е едва на 3 месеца,какво ли ще е след още толкова примерно.Моята дъщеря е на 1 година и до ден днешен не съм се разделяла с нея за повече от час.И това не защото,не съм изтрещявала или ,че съм супер майка,а защото първо няма на кой да я оставя и второ тя е още много малка и има нужда от мен.След някоя и друга година няма да имам възможността да я гушкам и целувам така както го правя сега.А животът продължава,и морето ще го има....но бебето ми няма да се нуждае винаги така силно от мен!!!

# 37
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
 Аз вече писах,че съм с две деца. Това не е най-важното. И съм мно-ого далече от ССФ-то. И не съм майката-орлица,обсебена от децата си.Жонглирам между грижите за двете. И изтрещявам често. Но отделям много време и на баткото. И приемам всяка помощ,предложена от бабите.
Но съм на разположение на бебето си-това е работата ми в момента и бих го оставила само при крайни обстоятелства.
Как да няма стрес при бебетата?! Смяна на обстановка, непознати шумове и гласове...Че дори ако се карате вкъщи пред бебето то пак ще е изнервено ,разбутва му се съня...
 
 Моят вече второкласник в момента кара една безгрижна,четиримесечна ваканция и не ми изглежда като да е лишен от детство.Нищо,че и аз му шъткам,като ми буди малката. Но го уча да се съобразява с нея.
 А за лактацията-да ти обяснят другите мами. Аз кърмя,но не се смятам за специалист.

# 38
  • Мнения: 145
Малее... толкова сте крайни сякаш жената ще ЗАХВЪРЛИ бебето си ЗАВИНАГИ !!!!!!!
Даниелка,ти си знаеш най-добре !    bouquet

# 39
  • Мнения: 3 034
еййй, изядохте я тази майка. добре, че всички вие сте съвършени.... ooooh!

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
кърмя, не кърмя... оставям си бебето и беж на моренце. ТАМ не е идеалното място за малки бебета и деца, а по-голямото ти детенце Даниелка, ще се почувства отново ц-р на вниманието.
Когато през 2004г. оставих 1годишното си 2-ро дете при баба си, за да отида аз, мъжът ми и щерката на море, тя възкликна:"Ура, пак ще сме си старото семейство!" Е, нямаше толкоз готина друга почивка... и аз довлна и синчето цъфтеше при баба си.
Даниелка, късмет  Peace

# 41
  • Мнения: 164
 Grinning и аз мисля че ще се почустваме така-всички доволни....и баба че е  помогнала с нещо Heart Eyes Hug

# 42
  • Мнения: 730
кърмя, не кърмя... оставям си бебето и беж на моренце. ТАМ не е идеалното място за малки бебета и деца, а по-голямото ти детенце Даниелка, ще се почувства отново ц-р на вниманието.
Когато през 2004г. оставих 1годишното си 2-ро дете при баба си, за да отида аз, мъжът ми и щерката на море, тя възкликна:"Ура, пак ще сме си старото семейство!" Е, нямаше толкоз готина друга почивка... и аз довлна и синчето цъфтеше при баба си.
Даниелка, късмет  Peace

Абсолютно съм съгласна! Успех и весело изкарване!

# 43
  • Мнения: 1 114
Много сте крайни! Като и се ходи на жената на почивка да ходи. Аз пък немога да разбера, защо се натрапва мнението, че като си станала майка трябва да те завладее себеотрицанието и нищо да не те интересува освен бебето?

# 44
  • Мнения: 664
Ще кажа само за кърменето, за другото жената си решава сама.
Според мен с едно останало кърмене на 3-месечно бебе и едноседмична раздяла няма да се запази лактацията. Само с помпа трудно се поддържа лактацията, а тук сигурно става дума за 100-ина мл. на денонощие. Няма гаранция и че бебето ще поиска да суче пак, на тази възраст много бързо забравят.

# 45
  • Мнения: 826
Хей, направи каквото сметнеш за правилно  Peace
Иди на море, прекарай си добре, отдели време на бъдещия първолак- със сигурност и за него идването на бял свят на бебето е било сериозен стрес. Ако успееш да запазиш лактацията- супер  Peace Ако не успееш- здраве да е- това няма да те направи по- лоша майка на детето ти!
И преди да сте ме линчували- имам две деца /справка лентичките по- долу/ и продължавам да кърмя малкия /не ме бийте МНОГО  Mr. Green /

# 46
  • Мнения: 8 242
Имаше наскоро такава тема - "Лоша майка ли съм, ако не искам да кърмя..."
Май и тази започва да се превръща в нея..
Момичето е попитало най-вече ще може ли да кърми като се върне и сме отговорили повечето, че 99% няма как да стане със съответните доводи..
Разбира се, че тя е която ще си вземе решението..
Но е нормално в този подфорум повечето да опдркепим кърменето, а не морето.. Още повече на 3 месечно бебе..

# 47
  • Мнения: 2 614
Въобще не става дума за идеални, по-малко идеални и лоши майки...
Момичето попита - отговорихме, всеки според това, което усеща и мисли.....
Ние също сме хора, изнервяме се, но се справяме някак си повечето без да се разделяме с децата си по каквато и да било причина
Истина е, че по-добре бебе на АМ, но с отпочинала и щастлива майка, но това няма да промени мнението ми по конкретно зададения въпрос...
Аз за моето си дете съм взела решение! И както хиляди пъти е казвано, всяка майка е най-добрата за своето дете, независимо дали кърми, или не....    Peace

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Признавам, че четох малко по диагонал, но мисля, че схванах основните моменти.
Даниелка, момичетата са прави, че при едно кърмене на ден ще е трудно да запазиш лактацията и да подновиш после кърменето все едно не е било.
Но ако няма вариант да носите и бабата с вас на море (да гледа бебето, докато вие тримата сте на плажа), може би ще е вариант да изцеждаш с помпа. Даже можеш да опиташ да цедиш по-често (т.е. не само вечер, когато обичайно би сукало бебето), за да си сигурна, че ще поддържаш лактацията поне на нивото, на което е в момента. Почивката може да се окаже благотворна и да починеш, после с нови сили да се грижиш за бебето.
Успех, каквото и да решиш и както и да постъпиш в крайна сметка.

# 49
  • София
  • Мнения: 191
Хей, направи каквото сметнеш за правилно  Peace
Иди на море, прекарай си добре, отдели време на бъдещия първолак- със сигурност и за него идването на бял свят на бебето е било сериозен стрес. Ако успееш да запазиш лактацията- супер  Peace Ако не успееш- здраве да е- това няма да те направи по- лоша майка на детето ти!
И преди да сте ме линчували- имам две деца /справка лентичките по- долу/ и продължавам да кърмя малкия /не ме бийте МНОГО  Mr. Green /

Абсолютно същото мисля и аз  Peace
А на Даниелка едва ли са й нужни някои горни крайни мнения. Но всеки може да си каже думата ooooh! Момичето иска да си почине, и бебето ли да закара на морето!?
Оф, и на нас ни предстои море - бъдещия първокласник(на 7г.) и бебето-кърмаче на 1 и половина. Мен ме чуди въпросът как на плажа ще се спасявам от попълзновенията на малкия... Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 291
Според мен момичето знае какво ще намали лактацията, щом това й е второ дете!
Заведете баткото на море, вие се постарайте да си починете и изобщо не се трови, дори да ти спре кърмата - да не би твоето да бъде първото  бебе, което ще е отбито?!

Весело изкарване и прекасно време ти желая  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт