Може ли сега лятото да не се пие Центрум матерна?

  • 2 432
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 51
Здравейте. По принцип гинекологът ми каза да редувам центрум матерна - 1 месец пия, 1 - не. Сега съм в края на 6 месец. След няколко дни трябва пак да почна с таблетките, но сега пък каза, че сега през лятото имало много плодове и зеленчуци и можело и да не пия матерната. Вие как смятате? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей,аз също мисля,че сега когато има много плодове и зеленчуци на пазара няма смисъл от допълнителните витамини на Центрум  Peace

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако наистина ядеш много плодове и зеленчуци, няма защо да ги пиеш!

# 3
  • Мнения: 5 393
Може разбира се.Много по-добре е да си набавяш необходимите витамини от естествените им източници.Аз не пиех никакви витамини освен фолиева киселина, но ядях много и различни плодове и зеленчуци.От Матерната ми се гадеше Confused

# 4
  • Мнения: 707
Тая работа с редуването е направо смеШна. Това са витамини и минерали, а не антибиотици!
И какво като лятото има толкова плодове и zеленчуци? Те трябва и да се ядат и то в голямо количество и раzнообраzие. Какво ви притеснява да ги пиете и лятото, да не се охарчите или какво? Вие си реШавате, все пак иzтоЩавате ваШия органиzъм. А бебето каквото може да си достави от вас, Ще го направи, а zа другото да се оправя някак си.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Съобрази се с резултатите от кръвната си картина. Ако всички показания са в средата на референтните стойности - за какво са ти витамини допълнително? Но ако нещо се доближава до долна граница - по-добре ги пий.

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Моя гинеколог въобще не ми е изписвал витамини, само желязо и калций. Когато го попитах не трябва ли да пия, ми каза че в Гърция нямат практика да предписват витамини, само ако показателите в кръвната картина го изискват, но особено пролетта, лятото и есента няма нужда, ако се храним целесъобразно разбира се.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз през двете си бременности /тази е почти към края/ не съм пила никакви витамини Naughty.
Ям плодове и зеленчуци, не мисля, че имам нужда от още химия.

Е, ако има здравословен проблем, тогава е друго...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип няма обективна причина да не може да пиеш лятото витамини. Друг е въпросът има ли нужда да го правиш. Ако приемаш достатъчно качествена храна тя ще ти осигури всичко необходимо за организма.

# 9
  • Мнения: 3 069
Тая работа с редуването е направо смеШна. Това са витамини и минерали, а не антибиотици!
И какво като лятото има толкова плодове и zеленчуци? Те трябва и да се ядат и то в голямо количество и раzнообраzие. Какво ви притеснява да ги пиете и лятото, да не се охарчите или какво? Вие си реШавате, все пак иzтоЩавате ваШия органиzъм. А бебето каквото може да си достави от вас, Ще го направи, а zа другото да се оправя някак си.


Не!!Не е смешна работа!
Въпреки, че са витамини и минерали те също не са безвредни и могат да се предозират Naughty

Пиех си витамите с почивка, но за да не забравям ги приемах един ден а на другия не.
Трябва да изяждаш зеленчуци и плодове с килограми, за да получиш това което е необходимо за теб и бебо.Пих си витамините до края на бременноста въпреки, че се хранех здравословно и родих живо и здраво детенце.
Няма да ти навредят ако се придържаш към правилото за почивките.
Има мами, които 10 дни ги пиеха и после 10 почиваха.
Всеки гинеколог си има своите методи!

Лека бременност и безпроблемно раждане Peace

# 10
  • Мнения: 3 456
Разбира се, че може, но трябва да яде наистина много плодве и зеленчуци.

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз през летните месеци си пиех витамините. Наблягах на плодовете и зеленчуците обаче смятах че дори само с това да се тъпча пак са необходими. Естествено това е въпрос на личен избор и ще постъпиш както прецениш.

# 12
  • Мнения: 471
Можеш да ги пиеш, но може би няма смисъл. Внимавай обаче с дозирането на мастноразтворимите витамини, А Е и Д мисля че се съдържаха в Матерната. При тях може да има натрупване и предизиране което е опасно. Останалите се изхвърлят с урината

# 13
  • Мнения: 27 524
Можеш, да.
Аз лично си пих витамините 9 месеца без прекъсване и съм много доволна. Пак бих направила така.

# 14
  • Мнения: 1 217
Бремеността ми беше зимна.Доки ми каза да пия витамини,но аз правех друго-
ядях по 8 вида плод на ден-портокал,мандарина,лимон,киви,банан,грейпфрут,ябълка,круша и ако има нещо друго.
През цялата бременност не изпих едно хапче витамин.
бебето ми се роди 4200 ,а никой не очакваше да е толкова голям.
Моя съвет е да ядеш пресни плодове и зеленчуци вместо да се тъпчеш с химия.

# 15
  • Мнения: 114
Може разбира се.Много по-добре е да си набавяш необходимите витамини от естествените им източници.Аз не пиех никакви витамини освен фолиева киселина, но ядях много и различни плодове и зеленчуци.От Матерната ми се гадеше Confused
Охххх и на мен ми се гади от Матерната.А някоя от вас пила ли е  Pregnacare vitamins with omega 3+ и какво мисли за тях?Съгласна съм,че е по-добре да се ядат големи количества плодове и заленчуци,но се пак искам да знам.

# 16
  • Мнения: 2 663
Бремеността ми беше зимна.Доки ми каза да пия витамини,но аз правех друго-
ядях по 8 вида плод на ден-портокал,мандарина,лимон,киви,банан,грейпфрут,ябълка,круша и ако има нещо друго.

Моя съвет е да ядеш пресни плодове и зеленчуци вместо да се тъпчеш с химия.
Много добре казано, аз също не пия никакви химии и мисля, че това е най-добрата опция.Храня се природосъобразно, с много плодове и зеленчуци, което е напълно достатъчно.Беше ми намалял хемоглобина и се наложи да пия желязо, пих го месец и наблегнах на храните съдържащи желязо, за сега всичко е ок!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Не съм пила витамини въобще.Закусвах само с различни плодове,а и през останалото време на деня си хапвах доста.

# 18
Аз също си пиех Матерната без прекъсване.Забременях юни месец.Към средата на 9-тия месец тук във форума някой беше писал,че е вредна Матерната и аз със целия си акъл я спрях-няколко дена по-късно започнах да се чувствам като труп,нямах сили за нищо(като до тогава обикалях като кон града и нямах умора).Благодарение на нея започна да ми расте косата по-бързо и нокти и всичко,ако не беше само за бременни жени и сега щях да я пия.
През цялата бременност не съм хапнала един плод,защото ме отвращаваха плодовете и соковете,с две думи всякаква храна.Вместо да пълнея отслабвах,но детето ми си е съвсем нормално родено 3.100/50 сигурна съм,че е от Матерната.То стана малко като реклама,ама това е моя случай,без да преувеличавам. Wink
ПП:Матерната ми я препоръча Д-р.Троянчев,който живее в Пловдив знае,че той е един от най-добрите акушер-гинеколози в града.
Ако все пак решиш да ядеш плодове и зеленчуци вместо витамини:
http://www.biberonbg.com/info/vitamini.htm

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 14:46 от Nassi74

# 19
  • Мнения: 2 677
Може, да.
Карах лятна бременност, изследванията ми бяха много добри и витамини почти не съм пила.

# 20
  • Мнения: 526
Може,но аз лично си пия витамините без прекъсване-въпрос на избор и гледна точка.А и въпрос на хранителен режим най-вече.

# 21
  • Мнения: 4 496
Не съм пила витамини,никакви.Вече целогодишно има пресни плодове и зеленчуци.Бяха ме наплашили,че от тях се повишавал апетита.Не посмях да експериментирам. Laughing

# 22
  • Мнения: 1 919
както каже ДОКИ аз ги пия-каза без прекъсване това и прая Naughty

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 560
Не съм пила, но и никой не ми е изписвал витамини  Heart Eyes
През цялата бременост ядях много зеленчуци и не съм имала проблеми  bowuu

# 24
  • Мнения: 3 478
аз през летните месеци си пиех витамините. Наблягах на плодовете и зеленчуците обаче смятах че дори само с това да се тъпча пак са необходими. Естествено това е въпрос на личен избор и ще постъпиш както прецениш.

И аз така Peace

# 25
  • Троян
  • Мнения: 141
Аз си пия витамините редовно и плодове си ям.Защо мислите обаче,че в плодовете и зеленчуците няма химия.Никога няма гаранция от къде идват,освен ако не си ги отглеждаш сам.

# 26
  • Мнения: 22 277
Аз никакви витамини не пия, ям плодове и зеленчуци и се чувствам прекрасно.
Не смятам, че е необходимо човек да се тъпче с химии.

# 27
  • София
  • Мнения: 43 833
аз си ги пиех през цялото време без прекъсване.
а и в тях освен витамини има и др съставки - магнезий, фолиева к-на, желязо, калций и една сурия др (е моите бяха др хапчета не точно центрум матерна, а старата матерна пиех), но има майки, които нито едно хапче не изспиват и това не им приечи нито на тях, нито на бебетата, та въпрос  на избор....

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 19:24 от bubu_to

# 28
  • Мнения: 814
Аз продължавам да си пия Матерната Peace. Както е писала  bubu_to Матерната освен витамини съдържа и много други важни съставки като фолиева киселина, калций, магнезий, желязо, йод, цинк и др. минерали и микроелементи важни за една бременност, както и за кърмачки Peace

# 29
  • Мнения: 33
Не мисля ,че от плодовете и зеленчуците които ядеш може да си добавиш всички необходими витамини и минерали .А и честно казано кой знае с какви нитрати и химии блъскат вече плодовете и зеленчуците и въобще колко ли полезни вещества има в тях!Аз съм в Монреал и моята лекарка ми предписа от 3 -ти месец в продължение на 9 месеца да пия Prenatal или Матерна.Това означава ,че като родя ще ги взимам още 3 месеца.Чуствам се отлично ,пожелавам на всички майки лека бременност като моята Praynig

# 30
  • Мнения: 5 539
Бремеността ми беше зимна.Доки ми каза да пия витамини,но аз правех друго-
ядях по 8 вида плод на ден-портокал,мандарина,лимон,киви,банан,грейпфрут,ябълка,круша и ако има нещо друго.

Моя съвет е да ядеш пресни плодове и зеленчуци вместо да се тъпчеш с химия.
Много добре казано, аз също не пия никакви химии и мисля, че това е най-добрата опция.Храня се природосъобразно, с много плодове и зеленчуци, което е напълно достатъчно.Беше ми намалял хемоглобина и се наложи да пия желязо, пих го месец и наблегнах на храните съдържащи желязо, за сега всичко е ок!
Същото е и при мен.

Против мултивитамините съм по принцип, само ако се налага някой конкретен витамин и то по предписние на лекар.
Изкуствените витамини не се усвояват толкова добре, колкото тези от плодовете и зеленчуците. Освен това усвояването на един витамин или микроелемент често пречи на усвояването на друг, така че тези комбинации от цялата менделеева таблица в едно хапче са абсурдни.
Но производителите използват незнанието на майките и им внушават, че без мултивитамини едва ли не няма да докарат нещата до успешен край.
Вече и повечето лекари спряха да изписват Матерна и други от сорта.

# 31

az sam v 6 -ti mesez , i skoro si govoreh s edna priatelka koiato iam dve deza .posavetva me da e spra tai kato se nadebeliava ot nei ai naistina zabeliazah 4e naedriavam mnogo ot kato e pia =Dali e viirano tova ?

# 32
  • Мнения: 1 420
Не съм пила никакви витамини по време на бременността ми. Но гледах да хапвам поне 5 различни плода всеки ден, отделно и салати доста хапвах. Единственото, което съм пила беше желязо в 8мия месец, по предписание на лекар, тъй като ми бехе нисък хемоглобина.


Изкуствените витамини не се усвояват толкова добре, колкото тези от плодовете и зеленчуците. Освен това усвояването на един витамин или микроелемент често пречи на усвояването на друг, така че тези комбинации от цялата менделеева таблица в едно хапче са абсурдни.

Абсолютна съгласна съм  Peace

# 33
  • Мнения: 9 050
Забременях през Януари и по принцип не съм голяма плодоядка. Ако се сетя да изям една ябълка през седмицата, пак е добре. Витамини изобщо не съм пила през цялата бременност. Пробвах тези на Хип. пийнах ги два пъти и понеже ми бяха гадни ги спрях. И плодове не съм яла повече, от колкото по принцип. Изследванията ми бяха чудесни. Бебето също.

Бреченност не е задължително равно на нужда от допълнително витамини. Може да нямаш нужда.

# 34
  • Мнения: 353
аз със първата си бременност не пиех никакви витамини и качих 10кг. А сега изпих 2 оп матерна на центрум и ела да видиш 23кг.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 341
Изобщо не съм употребявала.
Но се храня предимно със зеленчуци и плодове.

# 36
  • Мнения: 3 069
Колкото и плодове и зеленчуци да консумираш не можеш да запълниш всички депа и винаги ще има дефицит на нещо...
Моя съвет е да си ги пиеш!

# 37
  • Мнения: 8 242
Изобщо не съм пила витамини, нито по време на бремеността, нито сега, докато кърмя.. Не мисля, че е има особено смисъл, ако се храниш балансирано, да се тъпчеш с химия  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 319
С изключение на желязо до началото на 9-тия месец не съм пила абсолютно нищо. Но ядях основно плодове, а за лимоните да не ти говоря... Дори се шегуват тук в махалата как съм могла само с плодове да родя такова едро бебе. Но пък от друга страна сега зъбите ми са в малко критично състояние заради липса на калций. Според мен когато всичко е с мярка няма проблем и че не си взела някое друго витаминче не е толкоз страшно когато изследванията са ти наред. Но трябва да знаеш, че всеки човек е индивидуален. 
Изобщо не съм пила витамини, нито по време на бремеността, нито сега, докато кърмя.. Не мисля, че е има особено смисъл, ако се храниш балансирано, да се тъпчеш с химия  Rolling Eyes
   Peace И аз съм на този принцип!

Общи условия

Активация на акаунт