Може ли сега лятото да не се пие Центрум матерна?

  • 2 434
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте. По принцип гинекологът ми каза да редувам центрум матерна - 1 месец пия, 1 - не. Сега съм в края на 6 месец. След няколко дни трябва пак да почна с таблетките, но сега пък каза, че сега през лятото имало много плодове и зеленчуци и можело и да не пия матерната. Вие как смятате? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей,аз също мисля,че сега когато има много плодове и зеленчуци на пазара няма смисъл от допълнителните витамини на Центрум  Peace

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако наистина ядеш много плодове и зеленчуци, няма защо да ги пиеш!

# 3
  • Мнения: 5 393
Може разбира се.Много по-добре е да си набавяш необходимите витамини от естествените им източници.Аз не пиех никакви витамини освен фолиева киселина, но ядях много и различни плодове и зеленчуци.От Матерната ми се гадеше Confused

# 4
  • Мнения: 707
Тая работа с редуването е направо смеШна. Това са витамини и минерали, а не антибиотици!
И какво като лятото има толкова плодове и zеленчуци? Те трябва и да се ядат и то в голямо количество и раzнообраzие. Какво ви притеснява да ги пиете и лятото, да не се охарчите или какво? Вие си реШавате, все пак иzтоЩавате ваШия органиzъм. А бебето каквото може да си достави от вас, Ще го направи, а zа другото да се оправя някак си.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Съобрази се с резултатите от кръвната си картина. Ако всички показания са в средата на референтните стойности - за какво са ти витамини допълнително? Но ако нещо се доближава до долна граница - по-добре ги пий.

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Моя гинеколог въобще не ми е изписвал витамини, само желязо и калций. Когато го попитах не трябва ли да пия, ми каза че в Гърция нямат практика да предписват витамини, само ако показателите в кръвната картина го изискват, но особено пролетта, лятото и есента няма нужда, ако се храним целесъобразно разбира се.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз през двете си бременности /тази е почти към края/ не съм пила никакви витамини Naughty.
Ям плодове и зеленчуци, не мисля, че имам нужда от още химия.

Е, ако има здравословен проблем, тогава е друго...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип няма обективна причина да не може да пиеш лятото витамини. Друг е въпросът има ли нужда да го правиш. Ако приемаш достатъчно качествена храна тя ще ти осигури всичко необходимо за организма.

# 9
  • Мнения: 3 069
Тая работа с редуването е направо смеШна. Това са витамини и минерали, а не антибиотици!
И какво като лятото има толкова плодове и zеленчуци? Те трябва и да се ядат и то в голямо количество и раzнообраzие. Какво ви притеснява да ги пиете и лятото, да не се охарчите или какво? Вие си реШавате, все пак иzтоЩавате ваШия органиzъм. А бебето каквото може да си достави от вас, Ще го направи, а zа другото да се оправя някак си.


Не!!Не е смешна работа!
Въпреки, че са витамини и минерали те също не са безвредни и могат да се предозират Naughty

Пиех си витамите с почивка, но за да не забравям ги приемах един ден а на другия не.
Трябва да изяждаш зеленчуци и плодове с килограми, за да получиш това което е необходимо за теб и бебо.Пих си витамините до края на бременноста въпреки, че се хранех здравословно и родих живо и здраво детенце.
Няма да ти навредят ако се придържаш към правилото за почивките.
Има мами, които 10 дни ги пиеха и после 10 почиваха.
Всеки гинеколог си има своите методи!

Лека бременност и безпроблемно раждане Peace

# 10
  • Мнения: 3 456
Разбира се, че може, но трябва да яде наистина много плодве и зеленчуци.

# 11
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз през летните месеци си пиех витамините. Наблягах на плодовете и зеленчуците обаче смятах че дори само с това да се тъпча пак са необходими. Естествено това е въпрос на личен избор и ще постъпиш както прецениш.

# 12
  • Мнения: 471
Можеш да ги пиеш, но може би няма смисъл. Внимавай обаче с дозирането на мастноразтворимите витамини, А Е и Д мисля че се съдържаха в Матерната. При тях може да има натрупване и предизиране което е опасно. Останалите се изхвърлят с урината

# 13
  • Мнения: 27 524
Можеш, да.
Аз лично си пих витамините 9 месеца без прекъсване и съм много доволна. Пак бих направила така.

# 14
  • Мнения: 1 217
Бремеността ми беше зимна.Доки ми каза да пия витамини,но аз правех друго-
ядях по 8 вида плод на ден-портокал,мандарина,лимон,киви,банан,грейпфрут,ябълка,круша и ако има нещо друго.
През цялата бременност не изпих едно хапче витамин.
бебето ми се роди 4200 ,а никой не очакваше да е толкова голям.
Моя съвет е да ядеш пресни плодове и зеленчуци вместо да се тъпчеш с химия.

Общи условия

Активация на акаунт