Гледате ли по новините за пожара около Стара Загора?

  • 2 802
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 938
Ужасно е!
Дано овладеят положението по-бързо!  Praynig

# 16
  • Мнения: 2 070
По вестниците пише, че се разследва за умишлен палеж - или дървената мафия или земеделци и пастири... Хората не мислят и не им пука.

# 17
  • Мнения: 7 837
Момичета, ако има начин, не отваряйте прозорци, не излизайте навън, не извеждайте децата, сменяйте филтъра на климатика (ако имате такъв). Ужасно е сигурно... Особено за застрашените.
Много пожари имаше и при нас предния месец, заради сушата. Дано България получи и специализирана помощ, нищо че струва пари...

# 18
  • Мнения: 4 546
най-верятно са дървената мафия  Confused

# 19
  • Мнения: 185
Вече не се вижда кълбото дим,не знам дали това значи,че е овладян пожара newsm78

# 20
  • Мнения: 636
А ДАНО,
baby_neutral baby_neutral baby_neutral
иначе моето детенце го пратих на село с баба и дядо.
А аз съм се затворила вкъщи и незнам дали е от въздуха, но много ме боли гърлото.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
По думите на Николай Николов, шеф на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" пожарът е локализиран. Много се разчита на руската машина Ил-76, която се очаква след 19 часа. За момента все още е проблемен горският пожар, който е източно от Стара Загора.

# 22
  • Мнения: 4 392
Ужас!
Предполагам, че става дума за дървената мафия. Преди години изкупиха така боров материал на безценица!
Мизерници! #2gunfire

Говорих с брат ми. Димът се вижда и в Нова загора, а вчера въздухът и там е бил ужасно гаден, плътен и задушлив.

# 23
  • Мнения: 212
Снощи какъвто ужас преживях не го пожелавам и на най-големия си враг. Понеже нямам климатик в къщи спя на отворена врата. Към 4 сутринтта сънувам че се задушавам. Събуждам се потен и ужасен от страшния кошмар. За съжаление не беше сън а кошмара си беше истински. Цялата стая беше пълна с дим от пожара покрай града. Навън не се виждаже нищо от дим. Беше нещо ужасно. Чувстваш че се задушаваш от този дим и в същото време няма къде да отидеш защото всичко около теб е дим..... Излизаш на терасата уж да подишаш чист въздух - там те чака още повече дим. Нямаше спасение. Имах чувството че ще умра направо. Просто нещо ме беше стегнало за гушата и не можех да си поема дъх а като си поемеш дъх поемаш дим и пак те стяга за гушата......
Не може да се опише трябва да се почувства. Накрая легнах с една мокра кърпа на лицето и затворих всички врати и така осъмнах.... Беше ад. Не се шегувам. ... Тази вечер се очертава засега да има по-малко дим но не се знае на къде ще задуха вятъра по-късно през ноща...

# 24
  • Мнения: X
Снощи какъвто ужас преживях не го пожелавам и на най-големия си враг. Понеже нямам климатик в къщи спя на отворена врата. Към 4 сутринтта сънувам че се задушавам. Събуждам се потен и ужасен от страшния кошмар. За съжаление не беше сън а кошмара си беше истински. Цялата стая беше пълна с дим от пожара покрай града. Навън не се виждаже нищо от дим. Беше нещо ужасно. Чувстваш че се задушаваш от този дим и в същото време няма къде да отидеш защото всичко около теб е дим..... Излизаш на терасата уж да подишаш чист въздух - там те чака още повече дим. Нямаше спасение. Имах чувството че ще умра направо. Просто нещо ме беше стегнало за гушата и не можех да си поема дъх а като си поемеш дъх поемаш дим и пак те стяга за гушата......
Не може да се опише трябва да се почувства. Накрая легнах с една мокра кърпа на лицето и затворих всички врати и така осъмнах.... Беше ад. Не се шегувам. ... Тази вечер се очертава засега да има по-малко дим но не се знае на къде ще задуха вятъра по-късно през ноща...
Баси!  ooooh! Гадна работа!
А какво стана с оназ руска машина? Полива ли вече?

# 25
  • Мнения: 25 568
Имах чувството че ще умра направо. Просто нещо ме беше стегнало за гушата и не можех да си поема дъх а като си поемеш дъх поемаш дим и пак те стяга за гушата......


Сънувал си, рожбе.  Wink
 Според РИОСВ въздухът над града си е съвсем в нормата. Ако не мен не вярваш, на Пенка Начева и новините си длъжен да вярваш...  Mr. Green

Някои хора направо се оляха...  #Cussing out

# 26
  • Мнения: 4 392
Още ли гори?! Sad
 

# 27
  • Мнения: 25 568
Сигурно, пак засмърдя. А и димът над града не се е вдигал цял ден...

# 28
  • Мнения: 843
  Досрамя ме да питам Как Сийка за проблема.  Embarassed  Ама ми е дерт. Няколко любими люде имам в този град / освен Сийчето/
   Да не говорим, че  мъжът ми има рода в с. Дълбоки.... там е другия пожар.  звъним през 3 часа.     нямаме връзка.,  но поне през Зарата, ни успокоиха, че роднините са добре.
    Зарата, стискам ви палци!!  Който иска.. приютявам за уикенда.  Пуша ,  но не може да се сравнява..с това  обгазяване.
 не се шегувам. До двама с дете - мога.

# 29
  • Мнения: 25 568
Благодарим, Найка, дано не се налага! Предполагам, че съфорумците са извели поне децата. Моето не е тук, слава богу!
Днес вече няма такива гъсти облаци откъм Дълбоки. Предиобед имаше жълтеникави, но в сравнение със снощните ефекти, направо утринна мъглица.  Mr. Green Доколкото знам, за населените места там няма опасност. Лошото е, че гората отиде, но...
От западната страна е по-сериозно положението, но важното е, че няма опасност за Обсерваторията и Аязмото. Дано да не засегне селата на запад!
Та така, и това чудо ще преживеем. Лошото е, че пак няма да има виновни. Даже ще им се услади и догодина ще повторят пак.

Общи условия

Активация на акаунт