Пасирани пилешки дробчета,а сега накъде?

  • 1 360
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
На моя син доки му "предписа" да хапва сварени пилешки дробчета,понеже хемоглобина му е нисък.Е изпълнихме предписанието,но Тони не иска да ги погледне.И сега разполагам с пакет сварен и пасиран пилешки дроб,който нямам желание да хвърлям.Кажете ми какво да го правя newsm78

# 1
  • Мнения: 1 771
Синът ми беше с нисък хемоглобин, но такива боклуци не съм давала.
Давай каша от кафяв ориз със сладък картоф, а също и авокадо.

# 2
# 3
  • Мнения: 1 771

Трябва да се има в предвид, че детето е на 9  месеца.

# 4
  • Мнения: 32
Не,аз на детето няма да го предлагам повече,имах в предвид вече как да го сервирам на нас.

Между другото предлагала съм на Тони авокадо,не иска и да го помирише.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Задуши лук с гъби.След това сложи кашата от дроб Wink, да се позапържи съвсем леко(по желание) и 2-3 настъргани и обелени домата.Може да нарежеш и картофи.Сложи подправки на вкус и разпредели всичко в гювечета.Когато са почти готови, настържи малко кашкавал и запечи. Heart Eyes

# 6
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Може с ориз и малко пилешки мръвки на ситно и джоджен, гъби - нещо като дроб сърма. Отгоре заливка като за мусака. Последният път така я правих, с разликата, че не беше пасиран дроба, но доста наситнен.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз бих го направила на пастет.Просто както е пасиран, му слагаш подправки и малко желатин и е готов. Peace

# 8
  • Мнения: 1 771
Не,аз на детето няма да го предлагам повече,имах в предвид вече как да го сервирам на нас.

Между другото предлагала съм на Тони авокадо,не иска и да го помирише.

Когато започнеш да даваш сухар, пробвай намазан върху него. Крис така много го хапва.
Извинявай, че е извън основната тема

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не,аз на детето няма да го предлагам повече,имах в предвид вече как да го сервирам на нас.

Между другото предлагала съм на Тони авокадо,не иска и да го помирише.

Когато започнеш да даваш сухар, пробвай намазан върху него. Крис така много го хапва.
Извинявай, че е извън основната тема
И аз извън темата  Blush. Елдата и просото също съдържат желязо и са подходящи за дете на тази възраст  Peace.

# 10
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Ето тук погледни,има и снимки.Наистина се прави със суров дроб,но мисля и със сварен ще стане.А можеш и да импровизираш по дадената рецепта.  chef Party
http://www.cooking-book.ru/recepts/sbs/pechtort.shtml

# 11
  • София
  • Мнения: 35 910
За нисък хемоглобин, може да опиташ да му дадеш сурова червена пиперка.
Може би трябва да я смелиш, незнам. Но това е изпитано и не го пренебрегвай.
За възрастни - по 1 на ден, за малко дете може би по 1/2, но и цяла да изяде, нищо няма да му стане. В нея има и много вит.С
Посоли я малко за да е по вкусна

ПП. Това го зная от един много добър лекар хематолог.

# 12
  • Мнения: 32
Благодаря момичета,ще се възползвам от съветите ви Heart Eyes Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 2 671
За нисък хемоглобин, може да опиташ да му дадеш сурова червена пиперка.
Може би трябва да я смелиш, незнам. Но това е изпитано и не го пренебрегвай.
За възрастни - по 1 на ден, за малко дете може би по 1/2, но и цяла да изяде, нищо няма да му стане. В нея има и много вит.С

Предполагам, че това е основния + на суровата червена чушка - многото витамин С спомага за усвояването на желязото, намиращо се в храните от неживотински произход /което иначе е трудно усвояемо/, защото самата червена чушка не е кой знае колко богата на желязо http://www.nutritiondata.com/facts-C00001-01c20ki.html
Та най-добре червената чушка с елда да я комбинираш: http://www.nutritiondata.com/facts-C00001-01c21Td.html

И по темата - чакам да споделиш как се получи пастета  Peace

Общи условия

Активация на акаунт