Скъпи г-н Савов Стоян, ние сме от нигерийската измама

  • 781
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Та да поклюкарстваме за "нигерийската измама". Накратко за нея - получавате мейл на лош английски, в който ви приканват да преведете някаква сума пари на някаква си банкова сметка. Подателят се представя като някакъв си богаташ от Нигерия (или друга африканска страна), но видите ли, блокирали му сметките. С ваша помощ (с вашите пари) той щял да си получи обратно имането, а на вас обещава солидна комисионна Simple Smile

Преди месец получавам подобен мейл, ама реших да го прочета (обикновено директно ги трия). Та поредното малко негърче ми обяснява, как някакъв си господин Роналд Савов бил пострадал в катастрофа, а аз бих могъл да му помогна, щото, нали се сещате, сънародници сме Simple Smile Той бил бизнесмен, щял да се отплати богато, а негърчето е негов служител, значи... Хубаво де, пиша аз на тариката, дето иска да ме направи на балък, че подобно име в България просто не съществува (па де да знам, като гледам в този форум по какъв идиотски начин си кръщавате децата, може да има вече и Роналд Савов). Отговаря ми след време негрото, че господин Роналд Стоян все още е в болницата и се нуждае от лечение, ама скъпо... Simple Smile

Та такива ми ти работи, драги ми Смехурко...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 780
....па де да знам, като гледам в този форум по какъв идиотски начин си кръщавате децата,

 Shocked

# 2
  • Мнения: 1 353
 smile3505 smile3556 smile3527.С думи не мога да се изразя Thinking

# 3
  • Мнения: 150
Сега се сетих, че имаме и български вариант. Не е в такива крупни мащаби, направо си е хитринка на дребно, но пък е много по-сигурно да ви бръкнат в джоба така, отколкото да изпратите 1000 долара на някаква си банкова сметка. Става дума за разни съобщения във форуми. Някаква дребна душичка ви обяснява как напипал начин да имате ВИП акаунт в дата.бг (например). Но трябва да изпратите СМС с код на някакъв си номер, и тогава получавате каквото ви е нужно. Всъщност става дума наистина за ВИП акаунт, този код активира именно такъв. Но това е кодът за акаунта на тарикатчето (може и да не е в дата.бг, но понеже е известен сървър, та затова разправят, че е за датата). Удоволствието ще ви струва 2,40 лв (като се прибави и ДДС).

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 20:19 от 100jan

# 4
  • Мнения: 4 447
И какво? Имаш ли ВИП сега акаунт или не?  Joy

# 5
  • Мнения: 2 978
Ами к'во, пробват се хората, ако мине  - мине, ако не пращат при друг. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт