Съботни вечерни (стоянови ®)

  • 1 956
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Да си поговорим за немска музика.

Барок, предкласика и класика - ясни. Силно латинско влияние. Като под латинско да се разбира влиянието на романските народи - италианци, французи, испанци, португалци и други (да не изброявам всички, че ще пропусна).

 После идва модерната епоха. Започва влиянието на други германски народи (англо-саксонци, датчани, норвежци, шведи, та даже и американските им братовчеди). Общо взето - сладникава бълвоч. Не, уважаеми, това все още не е немската музика. Вие си мислите за Моцарт, ама немците са на друго мнение - на тях им се марширува.

Затова си намират един Адолф Хитлер да води парада, а те започват бодро да набиват крак. После обаче става белята, а Германия е разделена първоначално на четири зони (американска, британска, френска и съветска), но след като на Сталин нещо му щуква - хоп! И вече имаме две Германии. ГДР (Германска Демократична Република, бившата съветска зона) и ФРГ (Федерална Република Германия, останалите три зони).

В двете Германии всичко се развива по различен начин. Даже и изкуството. Ама пак си маршируват хората (и в двете Германии). Имаме групи от ГДР (Карат, Пудис), на които можеш да издъниш асфалта от маршитропка, имаме и групи от ФРГ (пак Карат, ама това е друга група, Крокус, Аксепт) - марширувай на воля. Западните германци имаха една Сандра, дето и тя мяршируваше по забавните програми, ама после се взеха с един румънец, той я научи на музика и създадоха Енигма (еее, какво става с тази мацка, беее). Източните си имаха пък Карел Гот. Немец, роден в Чехия. Ходеше по тяхното "Шарено котле", за да им покаже как се пее, ама те му го натрисаха отзад (става дума - в задния джоб) като му пускаха немски балет - маршируващи блондинки, високи около 2 метра.


После пък на Горбачов нещо му стана и двете Германии пак се обединиха. Какво мислите произлезе от това? Пръкна се Рамщайн! Германци от изтока, решили да правят музика на запад. Ама пак маршировка, беее! Дум-дум-дум! Анц-цвай! Анц-цвай! Анц-цвай!

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 21:11 от 100jan

# 1
  • Мнения: 4 664
 За какво е темата, че съм късогледа?

# 2
  • Мнения: 4 371
Ми ти май си казал всичко в първия си пост. Обаче едвам те прочетох. Ако беше цъквал по един ентър по-често, повече хора щяха да те прочетат. Сигурна съм Laughing

# 3
  • Мнения: 150
За какво е темата, че съм късогледа?
За да покажа колко съм умен, красив, висок, потентен и с чувство за хумор, как за какво? Ти за какво си помисли?

# 4
  • Мнения: 7 723
Честно- нищо не разбрах... Crazy Crazy Crazy
ся пак ще го прочета.... Outta Joint

# 5
  • Мнения: 150
Ми ти май си казал всичко в първия си пост. Обаче едвам те прочетох. Ако беше цъквал по един ентър по-често, повече хора щяха да те прочетат. Сигурна съм Laughing
Ей ся редактирам. Пак да я прочетеш, чу ли?

# 6
  • Мнения: 4 664
потентен и с чувство за хумор

Противоречиви понятия. Никога повече няма да вярвам на написаното в темите ти Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 4 371
Ми ти май си казал всичко в първия си пост. Обаче едвам те прочетох. Ако беше цъквал по един ентър по-често, повече хора щяха да те прочетат. Сигурна съм Laughing
Ей ся редактирам. Пак да я прочетеш, чу ли?
Аз се насилих и я прочетох нередактирана ooooh! Награда за мен има ли?
ЧУвствам, че след малко ще има ключ и насочване към спамо чата, така че няма да се обаждам повече Laughing

# 8
  • Мнения: 150
Никога повече няма да вярвам на написаното в темите ти Crossing Arms
Загубих един читател току що... Sad

# 9
  • Мнения: 25 443

После пък на Горбачов нещо му стана и двете Германии пак се обединиха. Какво мислите произлезе от това? Пръкна се Рамщайн! Германци от изтока, решили да правят музика на запад. Ама пак маршировка, беее! Дум-дум-дум! Анц-цвай! Анц-цвай! Анц-цвай!

А по времето на Путин боговете сигурно полудяха, защото знамената на победените се развяха в столицата на победителите:
http://www.youtube.com/watch?v=WMO8vYrTuqY

# 10
  • Мнения: 5 877
Ммм - убедена съм, че не си прав, обаче ми е любопитно дали някой запознат ще те обори, защото аз запозната не съм.

И аз тез знам.
Може да има някоя прочувствена немска певица на фадо, казззззва ли ти някой?

Йоделите не стават за маршировка.


Stephan Micus:
http://store2.data.bg/neograffiti/Music/Stephan%20Micus/The%20Ga … ssing%20Cloud.mp3
Diesler:
http://store3.data.bg/masterdnb/diesler/keepie%20uppies/13_diesler-safe_code.mp3

Фред Астер е австриец, казва се Фредерик Аустерлиц.
Лили Марлен в изпълнение на Марлене Дитрих:
http://www.data.bg/search.html?sid=gid40ft0889zzg697f53

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 23:01 от Aнда

# 11
  • Мнения: 2 196
100яне,не беше нужна цяла тема.
На Лиска и на лични можеше да се обясниш.
Знам,че ти е слабост,не отричай.  Laughing

# 12
  • Мнения: 25 443
Modern Talking  - ах, а бяхме млади!  Party Joy

А Scorpions накъде подухнаха?  newsm78

# 13
  • Мнения: 843
  Стояне, де се скри.
  Немската музика си я обичам  /  обичам и НЕнемската, но карай/  ако идеята е, че се възмущаваш на възвърналите се химни с хитлеристко звучене... - ми на.. слушат си го..  " Дойчланд , дойчланд юбер алес",  това си е химн.  По- горе са пуснали другите .   и като цяло... това е прекрасно като музика  , но не и като идеология на поръчващите я. / която, ако си забелязал  е  ВЕЧЕ нейде там... като досиетата Х., но не е на дневен ред.
     Теб, всъщност какво те притеснява? :

1.   Това, че прекрасна музика може да е в служба на диктатори... / Че да не е Германия само пример за това.Примери -  бол...   /?
 2.    Мъка по миналото " Шарено котле"?  
  3.  На мене ми е мъчно за " Музикална стълбица" на Спространов,  ма кой ме пита.  / Да не се бърка със Сопрано/ Laughing
         само за стоян...:  Силните на деня винаги използват  и финансират/ понякога и сега/  добрите певци.  А певците и композиторите ще пеят за тях... додето им е времето. на диктаторите.  Иначе  добрите песни / произведения са вечни.
     Слава тебе, Боже на музикалния дух... знаеш ли колко  от Великите музиканти  са велики, защото някой им е дал шанс?  Финансов?  И то само да се "Фука"  с откритието си някой монарх..  Малко помним тези крале, императори и  диктатори,  но пък още слушшаме музиката на  композиторите им.

   А, младите немци - да слушат каквото си искат... не им е виновен Горбачов.  Нямат композитори.. Емигрираха повечето.

# 14
  • Мнения: X

После пък на Горбачов нещо му стана и двете Германии пак се обединиха. Какво мислите произлезе от това? Пръкна се Рамщайн! Германци от изтока, решили да правят музика на запад. Ама пак маршировка, беее! Дум-дум-дум! Анц-цвай! Анц-цвай! Анц-цвай!

А по времето на Путин боговете сигурно полудяха, защото знамената на победените се развяха в столицата на победителите:
http://www.youtube.com/watch?v=WMO8vYrTuqY
Интересно клипче, как`Сийке........... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт