Проблеми със запушен нос

  • 12 864
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
И тук да питам за всеки случай. Разбрах че при недоносени и близнаци може да се появи подобен проблем с тесни носни пасажи и запушване в резултат от най-малката настинка. Имаме този проблем вече трета седмица не може да диша през носа. Ту се поотпуши леко, ту се запуши тотално. Но е страхотно хъркане а като е запупен се нерви детенце понеже не може да диша през устата и посинява и е ужас - все ме е страх да не се задуши. Уж е настинал ама вече толкова време няма подобрение. На 1 месец е бебока и викат да чакаме да порасне за да му порасне и нослето и проблемът щял да отшуми. Интересно ми е има ли други с нашия проблем и как са се справили.

# 1
  • Мнения: 3 914
Може да си вземя белята ,ама ще си кажа Wink ,аз този проблем го решавам с капки за ОЧИ,те са най пречистени и не могат да навредят,а и съм чувала че ги предписват при тежки бактериални инфекций от родилното,като стафилокок например,пробвай Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 965
И Вики дълго време имаше запушен нос - преди всяко ядене му пръсках стеримар. Пробвай, ако няма ефект, може да направите изследване на гърлено-носов секрет.
(чувала съм, че ако носа не се отпушва след стеримара, капят с коларголови капки, но все пак се консултирай с педиатър)

# 3
  • Мнения: 256
Много неприятна ситуация  Sad,лекарят не ви ли казва как да му помогнете докато чакате да се оправи от самосебе си.
В началото Дара И Емма издаваха много плашещи за мен звуци-хъркане,хриптене,странна кашлица и на моменти като чели се задушаваха,но спяха много спокойно,за разлика от мен,и дишаха през носа спокойно.
Лекарката каза,че това оцхумява и по няколко пъти на ден да използвам физиологичния разтвор,с които им почиствам носовете.Даде резултат,но мисля че по-скоро го израстнаха.

Не е твоя случа,но може да опиташ нещо такова-успех   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 757
И Вики дълго време имаше запушен нос - преди всяко ядене му пръсках стеримар. Пробвай, ако няма ефект, може да направите изследване на гърлено-носов секрет.
(чувала съм, че ако носа не се отпушва след стеримара, капят с коларголови капки, но все пак се консултирай с педиатър)

Стеримар не знам дали има тук ама пръскам с физ. разтвор и понякога кърма, уж имала същия ефект. Но помага толкова малко, че е незабележимо. А ако е много запушен носът не забелязвам никакъв ефект. Откриха му иначе рино вирус в носа и казаха да чакаме да се разкара от самосебе си. Ама вече стана толкова дълго време и краят не му се вижда. Недоумявам какво е това чудо след като си се роди с нормален нос и дишаше толкова безшумно до момента в който се запуши.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 965
Сега се сетих още нещо - пробвай след като пръснеш физиологичния разтвор да изпомпиш секретите с помпичка за нос (запушваш другата ноздра в момента, в който "помпиш").
А какво точно откриха в нослето?

# 6
  • Мнения: 2 757
Сега се сетих още нещо - пробвай след като пръснеш физиологичния разтвор да изпомпиш секретите с помпичка за нос (запушваш другата ноздра в момента, в който "помпиш").
А какво точно откриха в нослето?

Някакъв рино вирус ама какъв точно не знам. И грипен вирус.Пробвам с помпичка ама не вади нищо, слаба и тягата

# 7
  • Мнения: 1 233
Пръсках Стеримар и както е казала Viki i mama на няколко пъти ползвах Макситрол - те са за очи по принцип. С помпичката за нос и аз се мъчех много време, но нещо не се получаваше.

# 8
  • Мнения: 230
Имахме същия проблем - педито даде коларгол, а аз му купих и Nisita спрей от аптеката. Страх не страх погледнах му в нослето и видях едно голяно сополче - а той, бубата, как да се сети да духне. Купих най-тънките клечки за уши, махнах почти целия памук и лекичко завъртях в нослето. Какви сополи излезоха от това малко носле-чак не ми се вярваше. Бебо беше тогава на 20 дена. Помпичката за нос не помага хич. И до сега така правя - вадя сама сополите, понякога пръскам от спрейчето, но за мен коларгола доста помогна. Малко встрани от темата - много хубава работа ми свърши кремчето Пулмекс. Има евкалипт и ако лекичко, ама много лекичко мацнеш на нослето от страни където са синусите, доста облекчава. Дано да съм ти помогнала.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
Без лекарско предписание не бих ползвала нито капки за очи (които най-често са антибиотични), нито капки за нос, различни от физиологичен разтвор. Мазането с евкалипто-съдържащи мазила на малко бебе също не ми се струва добър вариант. Дори бебешките препарати с такова предназначение са за след 3 навършени месеца.

Засъхнали секрети се почистват с помощта на физиологичен разтвор и клечка с памук. По-лесно е след къпане - влажният въздух в банята допълнително улеснява процедурата.

Габа имаше продължителен проблем със запушен нос през втория месец - оказаха се стафилококи. Излекувахме ги бързо след изследване на секрет и ползване на медикамент, предписан от педиатър.

# 10
  • Мнения: 199
И ние сме така.Всяка сутрин плаче чак ,че неможе да диша явно се плаши.Аз и пръска стеримара и измуквам с помпичка на чико и се оправя.Ама не питайте с колко усилия го правя понеже се върт и недава.Докога ще сме така се чудя и аз.Явно всяко бебе минава през това.

# 11
  • Мнения: 2 757
И ние сме така.Всяка сутрин плаче чак ,че неможе да диша явно се плаши.Аз и пръска стеримара и измуквам с помпичка на чико и се оправя.Ама не питайте с колко усилия го правя понеже се върт и недава.Докога ще сме така се чудя и аз.Явно всяко бебе минава през това.

Ааа не, ужасът е прекалено голям за да минава всяко бебе през него. А и др ми 2 деца не са имали подобен проблем за сега. При нас няма сополи - като кихне нищо не излиза. Или се чува хриптене, което е някъде дълбоко и дори да са сополи доли професионален аспиратор за нос в болницата не може да извади нищо. Или просто носът е запушен и няма хриптене - съвсем е сух. В болницата му духаха въздух в носа от що не знаеха какво да правят. Толкова не можеше да диша, че кислородът в кръвта му падаше непрекъснато - с един уред го следят който визуализира при тях и тичаха през 15 мин да проверяват да не е тръгнал да умира. А ние седяхме денонощно до леглото му и като се забавеше да вдишне му отваряме устата да поеме въздух. И понеже буташе маркуча и му го наместваме непрекъснато. Всяка секунда до него бях или аз или майка ми. Тя как си седеше заспиваше щото грам не спеше. И аз покрай нея като я виждам, че издава багажа и аз не смея да заспя и бяхме тотално вампирясали  Crazy
Одеве видяхме линейка и двете се разревахме като се сетихме как го караха от една болница в друга гол, опасан в жици и маркучи в ковиоз. Чувствах се като герой от Спешно отделение  ooooh!. А лекарите така се бяха панирали или поне даваха вид, че едва ли не детенцето ми умира и  беше един рев.... Това е най-кошмарното изживяване в живота ми, колкото и смешно да звучи, че причината за него е запушен нос Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 070
ако има стеснени носни пасажи никакви капки няма да ви помогнат.там е нужна хирурги4на интервенция но лекар предценява ще го израстете ли или има нужда от намеса.при нас не изти4а секрет от носа в легнало положение хърка пове4е от баща си Joy оказа се алерги4ен ринит

# 13
  • Мнения: 2 757
ако има стеснени носни пасажи никакви капки няма да ви помогнат.там е нужна хирурги4на интервенция но лекар предценява ще го израстете ли или има нужда от намеса.при нас не изти4а секрет от носа в легнало положение хърка пове4е от баща си Joy оказа се алерги4ен ринит
Не знам дали е нужна хирургична намеса, защото като се роди си дишаше нормално и безшумно. Като стана на почти месец изведнъж се запуши. Надаме се да го израсте, ама бая ще почакаме като гледам

# 14
  • Мнения: 2 070
може да са така наре4ените сухи секрети.при нас секрета се сти4аше назад и я давеше.след проведено ле4ение което продължи по4ти 8 месеца се полу4иха сухи секрети все едно диша през марля.сутрин с тампон4е за уши и зехтин мажех нослето да омекне секрета и след това по4иствах .трудна работа секрета който изкарвах направо огромни засъхнали сополи понякога разраняваха нослето

Общи условия

Активация на акаунт