Силна памет или здрава логика?

  • 2 673
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
От време оно е известно, че притежателите на силна памет и тези, които разчитат на логиката си, работят по принцип различен тип работа. Половинката ми е инженер, на времето е бил един от най-добрите във випуска по математика-и по-конкретно по геометрия-защото има пространствено виждане и търси причинно -следствени връзки. Но мрази да запаметява ей така, "от въздуха", както по принцип се учат нови думи в един чужд език. Аз уча страшно мързеливо езици и мога да помня детайли, особено свързани с нещо важно от работата ми, но-не мога на 2 магарета сламата да разделя, както се казва. Mr. Green
Затова и изборът ми на образование е ясен-хуманитарен профил.
От кой тип сте вие? И възможно ли е човек на науката и техниката да се справя с езици, както и някой с хуманитарна професия да се справя технически?(това, последното изречение, не можах да формулирам особено добре, дано ме разберете).

# 1
  • Мнения: 5 577
Обичам и разбирам физика и химия, любими предмети са ми. И техническите науки - механика, електроника, автоматика. И езици много лесно уча.

Не вдявам особено от биология.  Confused И географията май не я разбирам особено. И бълг. език.  Blush

# 2
  • Мнения: 206
Напълно възможно е. С риск да прозвуча нескромно, аз съм именно такъв случай...
 Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 470
    И аз съм като мъжът ти!!!Винаги желязна логика,така си и изкарвах оценките някога,като имаш основата,и събереш две и две,и готово...Но примерно по история,ох тези дати...и имена...
    Ей за това сега се ужасявам от листовките-карам курсовете-прочела съм правилника,но като не мога да помня...

# 4
  • Мнения: 6 167
От кой тип сте вие? И възможно ли е човек на науката и техниката да се справя с езици, както и някой с хуманитарна професия да се справя технически?(това, последното изречение, не можах да формулирам особено добре, дано ме разберете).

да, може - аз например. водолей съм и го отдавам на това. разбира се, всичко на ниво обща култура.
в детайлите определено съм по.. хуманитарно насочена.

# 5
  • Мнения: 3 251
С техниката съм на "Вие", но виж, с литературата и езиците се справям много по-лесно.

# 6
  • Мнения: 1 671
Мъжът ми е ярък пример.
Английска гимназия, после инженерна физика, после Международни икономически отношения.
Работи в сфератана хуманитарното.  А вкъщи по-сръчната съм аз Wink

# 7
  • Мнения: 4 546
аз съм от първия тип. езици уча с доста труд, граматиката ми се отдава, ученето на думите ми е по-трудно. немския го зарязах, защото има много за зубрене  ooooh!

# 8
  • Мнения: 5 370
аз съм от първия тип. езици уча с доста труд, граматиката ми се отдава, ученето на думите ми е по-трудно. немския го зарязах, защото има много за зубрене  ooooh!
smile3521 smile3521
Имам си един такъв у дома.....сега ходи на уроци по английски, обаче повечето го раздават "разговорно" с неговия учител, защото...определено не му се учат неща наизуст. Mr. Green

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Аз се замислям като каква да се определя newsm78

Завърших математическа гимназия и после икономика.

Обаче ми са много интересни поезията и психологията.

Като че ли търся баланса между двете- да се отдам само на едната крайност не ме удовлетворява за дълго newsm78

# 10
  • Мнения: 526
Точните науки винаги са ми били смърт ooooh!Мисленето ми не се връзва с това да асимилирам структурното устройство на всичко около мен,какъв дзвер е това корен квадратен и на какво мога да дам стойност минус 10.
Мъжо е спец в тия чужди и враждебни за мен материи,но като се захване да ми обяснява нещо,в един момент започвам да се чувствам отчайващо тъпа Blush

# 11
  • Мнения: 6 155
Не знам  newsm78
Имам зрителна памет, но дати по история или тел. номера не мога да помня. С логиката съм добре, но не обичам математиката. На моменти като се запезна и не мога да уножа 3*21 ooooh! (примерно).
Езиците също са ми мъка Tired

# 12
  • Мнения: 5 370
Точните науки винаги са ми били смърт ooooh!Мисленето ми не се връзва с това да асимилирам структурното устройство на всичко около мен,какъв дзвер е това корен квадратен и на какво мога да дам стойност минус 10.
Мъжо е спец в тия чужди и враждебни за мен материи,но като се захване да ми обяснява нещо,в един момент започвам да се чувствам отчайващо тъпа Blush
В тая посока на мисли се сещам нещо.
Свекърва ми също има техническо образование, в телекомуникациите.
Когато с мъжа ми двамата седнат да говорят по някакъв технически проблем, който тя е имала на работа, направо се качвам на лампата, образно казано. Тя оправя техническите проблеми на всичките си приятелки-пенсионерки или самотно живеещи. Направо ми скрива шапката!!!  ooooh!

# 13
  • Мнения: 6 991
Ама то и в езика има логика newsm78
Иначе - до 7 клас бях супер и с математиката, и с хуманитарните, бях в математическа паралелка. После обаче кофти преподавател ми развали добрата основа по математика и сега съм много зле Confused С техниката също - едва си научих да сменям крушка и продължавам да предпочитам да стоя на тъмно, докато се появи някой да ми я смени.
Езици уча страшно лесно Grinning
Хехее, сетих се за един французин - Луиджи, страшна дарба имаше това момче за езици. Подхванахме го да го учим на разни неща и по едно време аз го карам да повтаря "Къде е шишкебапът?" на майтап. Той повтаря, пита какво значи и след 3 секундно мислене, пита на чист български "А къде е Никола?" и ние  Shocked, човекът свърза как да пита, без да сме го учили Sunglasses И се научи да казва чичковитечервенотиквеничковчета, което на французите им е много трудно заради "Ч"-то.

# 14
  • Мнения: 526
А,и аз познавам една мацка,която е завършила ДВГ и технически е много грамотна.Може да ти спретне основен ремонт на двигател с вързани очи LaughingМъжа й е доста по-бос в това отношение от нея.

Общи условия

Активация на акаунт